Connect with Us

All posts tagged "kullota"

Kronika 22:20 - 25 Shkurt, 2020

Zjarr i përmasve të mëdha në Vlorë/ Digjet një sipërfaqe me kullota dhe ullishte

Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Risili të Vlorës. Dy zjarrëfikëse kanë ndërhyrë menjëherë duke vënë në kontroll flakët,...

Kronika 21:47 - 13 Gusht, 2019

Përfshihet nga flakët mali i Borshit/ E pamundur ndërhyrja e zjarrfikëseve

Një zjarr masiv ka përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjore në malin e Borshit mbrëmjen e sotme. Raportohet se zjarri ka nisur në një sipërfaqe të madhe...

Aktualitet 10:35 - 11 Shkurt, 2019

Zjarr në Vlorë/ Rrezikohen disa banesa

Disa kullota në afërsi të Bazës Ushtarake të Pashalimanit në Orikum të Vlorës kanë marrë flakë. Mësohet se si pasojë e zjarrit rrezikohen disa banesa dhe...

Aktualitet 14:16 - 26 Korrik, 2017

Zjarr i madh në Gjirokastër/ Digjen 10 hektarë kullota

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në fshatin Hundkuq në Gjirokastër, i cili ka djegu edhe 10 hektarë kullota. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë...