Connect with Us

All posts tagged "kulle"

Politikë 13:53 - 30 Maj, 2020

25 kate dhe 85 metra e lartë/ Zbulohet kulla tjetër e Veliajt në mes të Tiranës

Ish deputeti Enkelejd Alibeaj dhe zëdhënësja e PD, Ina Zhupa kanë denoncuar sot kullën e radhës që ka nisur të ndërtohet në mes të Tiranës. Zhupa...

Politikë 21:59 - 19 Janar, 2020

PD publikon dokumentat/ Veliaj do ndërtojë kullë 100 metra te ish-ekspozita

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës se po vazhdon të ngrejë kulla të larta, pavarësisht se Tirana renditet ndër qytetet me...

Aktualitet 12:00 - 16 Shtator, 2018

Skandal- “Jo vetëm stadiumi me kullë”/ Zbulohet pakti i Ramës me Veliajn

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka thënë se përveç stadiumit me kullë do të bëjë edhe presidencën me një kullë me 13 kate. Në një...

Ekonomi 08:26 - 21 Qershor, 2018

Tjetër kullë me 21 kate/ Miratohet edhe leja për Rrugën e Arbrit dhe pesë HEC-e  

Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar në mbledhjen e së mërkurës një leje ndërtimi për një kullë 21 kate mbi tokë dhe katër nëntoke me orientim...

Politikë 22:27 - 22 Shkurt, 2018

Ylli Manjani tregon gabimin e Metës dhe Berishës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i ftuar në emisionin “Real Story” në Vizion Plus, është shprehur se Ilir Meta ka bërë gabim të madh, që ka...

Politikë 21:55 - 22 Shkurt, 2018

Veliaj: Teatri do të shembet, por…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në studion e emisionit “Opinion”, ku po debatohet mbi fatin e Teatrit Kombëtar, u shpreh i vendosur...

Aktualitet 14:06 - 30 Maj, 2017

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet “Eyes of Tirana”

Vitin që vjen do të nisë ndërtimi i kullave shumëkatëshe që do të dominojnë qendrën e Tiranës. Përveç hotelit 35 katesh që do të jetë një...

Aktualitet 12:15 - 20 Prill, 2015

Operacion për parandalimin e vjedhjeve, në pranga një person

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak, në vijim të masave të marra për parandalimin e vjedhjeve , si dhe zbulimin e vjedhjeve të ndodhura...