Connect with Us

All posts tagged "kulla"

Politikë 11:31 - 30 Maj, 2020

Si “shkëlqen” Tirana e Veliajt

Kryeqyteti po kthehet në një vend ku janë hapur me qindra apo me mijëra gropa dhe sot po ndërtohen kulla më shumë se kurrë. Në vend...

Sociale 08:13 - 28 Maj, 2020

Sheshi “Skënderbej” blindohet me kulla/ Gati gropa për 25-katëshin e ri, “Tirana’s Rock”

Qendra e Tiranës rreth e qark sheshit “Skënderbej” po kthehet në një zonë me ndërtesa të larta, dendësia e të cilave, nuk i përgjigjet shtysave të...

Politikë 22:23 - 21 Maj, 2020

Rama dhe Veliaj luajnë teatër/ Çfarë do ndodhë me kullat

Ndërtimi i teatrit të ri është kundërshtuar me forcë edhe për shkak të kullave që mund të bndërtohen. Ndonëse ishte thënë se kullat nuk do ndërtohen,...

Politikë 18:45 - 21 Maj, 2020

Ndërtimi i Teatrit të ri/ Flet Shkëlqim Fusha: I qëndroj projektit të kullave

Drejtuesi i kompanisë “Fusha”, ka folur pas shembjes së Teatrit Kombëtar dhe planet që ka për truallin që zotëron në këtë zonë. Shkëlqim Fusha deklaron se...

Politikë 18:40 - 19 Maj, 2020

Kulla te teatri i ri?/ Mazniku: Ka hapësirë edhe për pjesë tjetër, do marrim atë që na takon

Pas kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj edhe nënkryetari i Bashkisë Arbian Mazniku, ka lënë të kuptohej se kullat mund të ndërtohen në teatrin e ri. Teksa...

Politikë 08:30 - 17 Maj, 2020

“Shqiptarët mos njohin më shtetin e Ramës”/ Kryemadhi flet pas lirimit: Themelet e kullave do të jenë varri i tij

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte mes 26 të shoqëruarve në Polici gjatë shembjes së Teatrit ku i ka bërë thirrje gjithë shqiptarëve të mos njohin...

Bota 09:15 - 23 Mars, 2020

Video-Franca solidarizohet me personelin shëndetësor/ Spektakël dritash në kullën Eiffel

Një gjest solidariteti vjen nga Franca teksa kulla Eiffel mbrëmjen e kaluar ka dhuruar një spektakël dritash. Ky gjest është bërë për t’u solidarizuar me personelin...

Kultura 21:47 - 7 Mars, 2020

Adi Krasta iu bashkohet artistëve/ “Qeveri e Bashki duan të plaçkisin tokën e kompleksit “Skënderbej” për kulla”

Gazetari Adi Krasta u është bashkuar mbrëmjen e sotme artistëve, ku po mban një monolog në skenën e Teatrit Kombëtar. I pozicionuar qartazi kundër prishjes së...

Aktualitet 22:02 - 28 Mars, 2019

Ndërtimi i kullave/ Veliaj përgënjeshtron veten

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i pyetur nëse është pro ndërtimeve ai u përgjigj se është pro ndërtimit të kullave cilësore. “Unë jam pro ndërtimit të...

Aktualitet 08:45 - 9 Dhjetor, 2018

Video-Kaos nga protestat në Paris/ Kulla Eifel dhe muzetë qëndrojnë të mbyllura

Protesta  e  ‘jelekëve të verdhë’ në Paris është përshkallëzuar. Mësohets e Kulla Eifel, dyqanet, restorantet dhe muzetë vijojnë të qëndrojnë të mbyllura Kjo është fundjava e...

Aktualitet 15:32 - 13 Nentor, 2018

Kërcënohet siguria kombëtare/ Çfarë po ndodh pranë Presidencës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka bërë një deklaratë të fortë sot, nga studio e lajmeve në News 24. Ndërsa hodhi akuza të forta në...

Aktualitet 08:39 - 29 Tetor, 2018

Tirana, kantier kullash/ Projektohet një tjetër qendër luksoze me dyqane e zyra

Një kompleks i ri me banesa, dyqane dhe zyra luksozë është projektuar të ndërtohet në rrugën e Durrësit. Godina e cila është emërtuar “Greenside out” është...

Aktualitet 19:53 - 22 Shtator, 2018

Zëdhënësja e PD “i çjerr maskën” Veliajt/ Tregon si po mashtron qytetarët

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka treguar edhe një  herë se kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nuk e ka mbajtur premtimin se në...

Aktualitet 21:36 - 18 Shtator, 2018

Tjetër kullë betoni në Tiranë/ Tani në zemër të bllokut

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, gjatë fushatës elektorale u zotua se në Tiranë do të kishte zero ndërtime. Por mesa duket Veliaj e ka harruar shumë...

Aktualitet 10:34 - 13 Shtator, 2018

Skandal/ Rama jep për kullë edhe konsullatën tonë në New York

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Durrësi ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama. Ai u shpreh se Rama dhe deputetë e...

Aktualitet 17:52 - 8 Shtator, 2018

Spaho akuza gazetës RD/ Quajti idiot Pëllumb Kullën

Pas letrës së hapur të shkrimtarit Pëllumb Kulla, drejtuar nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka reaguar ky i fundit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 11:40 - 25 Mars, 2018

Denoncimi/ “Lali Eri” zapton territoret sportive për të ngritur kulla

Vijojnë denoncimet në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha, nga qytetarë të ndryshëm dixhitalë. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari...

Opinione 19:41 - 20 Mars, 2018

Nga Agron GJEKMARKAJ/ S’doja ta fyeja Shkrelin, por pse heshtin dy mbrojtësit e trashëgimisë historike?

Pardje kam bërë një shkrim për çështjen e Teatrit Kombëtar dhe kullat rreth tij duke e adresuar problemin te pushteti absolut i Kryeministrit për të marrë...

Politikë 16:43 - 1 Mars, 2018

Teatri Kombëtar/ Ja si do të zaptohet trualli, për të ndërtuar 6 kulla

Dokumente të siguruara nga arkitektë dhe urbanistë të lidhur me Bashkinë e Tiranës, ekspozojnë një realitet krejt ndryshe për Teatrin Kombëtar dhe kullat që priten të...

Politikë 22:18 - 22 Shkurt, 2018

Pse për ndërtimin e teatrit, Tirana duhet të mbushet me kulla?

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, pranoi se përveç teatrit do të ndërtohen edhe...

Politikë 23:14 - 15 Shkurt, 2018

Sonila Meço për Tiranën: Mirse erdhët në Ghost City!

Gazetarja Ornela Liperi ka deklaruar mbrëmjen e sotme në  emisionin “Të Paekspozuarit” se “teksa pyet investitorët se pse i hedhin paratë vetëm në beton e kulla,...

Politikë 20:02 - 15 Shkurt, 2018

Debati për Teatrin/ Veliaj tregon nëse do të ketë ose  jo kullë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme se kryeqyteti do të ketë shumë shpejt një teatër të ri modern pa kullë. Në fjalën...

Aktualitet 22:56 - 15 Janar, 2018

Lala: Habitem si policia nuk e mbante në vëzhgim Kullën

Gazetarja e kronikës Klodiana Lala, e ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan ka deklaruar se Lulzim Kulla, personi ndaj të cilit u krye atentati me...