Connect with Us

All posts tagged "kulla eifel"

Blog 11:28 - 10 Shtator, 2019

1889, Britanikët planifikuan të ndërtojnë në Londër kullën e tyre Eifel/ Ja përse dështuan

Kulla Eifel, një nga atraksionet kryesore turistike sot në Paris, nuk ishte shumë e njohur në kohën kur u ndërtua. Kur Gustav Eifel (njeriu që e...

Aktualitet 23:10 - 6 Gusht, 2017

Sulmi i papritur/ Evakuohen turistët nga kulla Eifel

Policia e Parisit ka arrestuar një burrë të armatosur me një thikë i cili po përpiqej të kalonte punonjësit e sigurimit në kullën Eifel. Kompania e...

Aktualitet 10:50 - 8 Prill, 2017

Video-Kulla Eifel shuan dritat/Zi për viktimat e Stokholmit

Franca është solidarizuar me Suedinë, pas sulmit tronditës të një dite më parë, ku një kamion u fut mes turmës, duke lënë të vdekur dhe të...

Kuriozitete 17:16 - 22 Maj, 2015

Paris, protesta e stafit kundër vjedhjeve, mbyll monumentin

Kulla Eiffel në Paris është mbyllur për disa orë, për shkak të protestës së stafit. Punëtorët kanë protestuar kundër vjedhjeve nga bandat, që bëhen në zonën...