Connect with Us

All posts tagged "kukulla"

kreu i pd, lulzim basha me qytetaret
Aktualitet 15:08 - 4 Shkurt, 2019

Basha flet me emra/ Zbulon bandat që mbrojnë Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike deklaroi sot se kryeministri Edi Rama është kryeministri i krimit dhe jo i shqiptarëve. Nga qyteti i Lezhës, ai tha se me...

Kryesore Show Biz 14:40 - 4 Shkurt, 2019

Sfida e radhës në internet, vajzat po e shndërrojnë veten në kukullat e njohura

Sfida e radhës që po qarkullon së fundmi në internet vjen nën hashtagun, #BratzChallenge Ajo që filloi si një trend në Reddit tashmë është kthyer në...

Aktualitet 17:19 - 24 Shtator, 2018

“Kukullat në skenë dhe oligarkët në prapaskenë”/ Për kë e ka fjalën Lubonja

Analisti Fatos Lubonja gjatë një interviste në “News 24” ka folur në lidhje me çështjen e oligarkëve në Shqipëri. Lubonja është shprehur se Rama, grabit dhe...

Kuriozitete 22:40 - 20 Mars, 2018

Video/ Kukulla si një fëmijë-vampir

Një video e një kukulle së një fëmije-vampir ka pushtuar internetin, falë një iluzioni të tmerrues optik. Pamja, e cila është shpërndarë nëpër në mediat sociale,...

Kryesore Show Biz 23:10 - 16 Mars, 2018

Kukulla Ken pas 60 operacioneve kërkon një fëmijë

Rodrigo Alves, është 34-vjeçari, i cili përveçse të duket si kukulla Ken ka edhe një ëndërr tjetër: Të bëhet baba. I është nënshtruar rreth 60 operacioneve...

Aktualitet 00:30 - 27 Shtator, 2017

Artisti krijon kukulla që kanë lëkurë të rrallë/ Sëmundja quhet Vitiligo

Gjithkush dëshiron të ndjehet e përfaqësuar dhe duket sikur shumë artistë sot janë në një mision për t’i bërë të gjithë të ndihen të përfshirë. Kay...

Aktualitet 23:15 - 24 Shtator, 2017

I mbani mend kukullat Bratz?/ Mesa duket janë rikthyer në jetën e vërtetë

Le të jemi të sinqertë, nëse keni pasur kukulla Bratz kur keni qënë të vegjël, ju keni qënë vajza më e mirë në klasën tuaj. Me...

Fëmija 16:45 - 27 Nentor, 2016

FOTO/ Fëmijë që duken njësojë si kukullat e tyre

Fëmijët nuk janë lodra por, shpesh herë është e pamundur që të mos vësh re një ngjashmëri të madhe midis tyre dhe kukullave të tyre të...

Showbizz 11:00 - 2 Tetor, 2015

Kjo është “kukulla” e Elvana Gjatës (Foto)

Këngëtarja e njohur, Elvana Gjata, në rrjetin social Instagram, ka postuar një foto me një vajzë të vogël. “Kukulla” është mbishkrimi i fotos që ka bërë...

Kuriozitete 11:50 - 29 Shtator, 2015

Burg i përjetshëm për gruan që joshte fëmijët me Barbie për t’i përdhunuar

Një grua e cila qe figura kryesore e një rrethi pedofilësh që abuzoi në mënyrë të pështirë nme pesë fëmijë gjatë festave seksuale u dënua me...

Showbizz 13:47 - 11 Shtator, 2015

Ja si duket “kukulla” Albana Osmani në 3D (Foto)

Moderatorja seksi nga ekranet shqiptare Albana Osmani, ka nxjerrë tashmë në shitje kukullën në 3D e cila ka tiparet e saja. Kjo kukull e cila është...

Life Style 19:30 - 2 Gusht, 2015

BBC: Ja pse shqiptarët varin kukulla në shtëpi

Një reportazh i realizuar nga BBC ka pasur në qendër të tij, një traditë shqiptare, e cila i bën përshtypje shumë të huajve, por edhe vetë...

Kuriozitete 13:45 - 10 Korrik, 2015

Trajtonte kukullën si fëmijë, gjykata dënon mjekët që ja hoqën

Kjo është Susan Dunn nga Anglia, e cila prej kohësh duket se vuan nga problemet mendore. Dunn prej kohësh jetonte me kukullën e saj dhe e...

Femra 13:00 - 12 Qershor, 2015

Një kthesë historike për kukullat Barbie!

  Kukulla Barbie është gjithmonë në ndjekje të tendencave, apo duke reaguar ndaj polemikave. Që nga momenti i krijimit, para 25 vitesh, kukulla e famshme e...

Kryesore 12:03 - 7 Prill, 2015

Papavrami përkthen romanin “Kukulla” të Kadaresë, Fayard e boton në libraritë franceze

Shtypi francez njofton se në libraritë e Francës sapo ka dalë romani “Kukulla” i Ismail Kadaresë, një nga veprat më të fundit të shkrimtarit, që lexuesi...

Life Style 16:21 - 20 Shkurt, 2015

Kërkohet një “babysitter” për kukullat e mia

Katrin Reedik është 33 vjeç dhe ka një pasion shumë të madh në jetë… kukullat. Ajo ka harxhuar me mijëra paund për të blerë kukullat e...