Connect with Us

All posts tagged "kukesi"

Sport 09:29 - 26 Maj, 2020

150 mijë euro investim për ta lënë të lirë, ja kur largohet Shkurtaj nga Kukësi

Vasil Shkurtaj do të largohet nga Kukësi, pasi nuk ka pranuar të rinovojë kontratën. Lajmin e konfirmoi dje vetë drejtori sportiv i klubit verilindor, Nderim Nexhipi....

Politikë 15:18 - 13 Nentor, 2019

Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën

Dje në mëngjes, rreth orës 05:30 forca të shumta policie, përfshirë ato të Ndërhyrjes së Shpejtë vendosën një gardh sigurie në zonën e Unazës së re,...

Politikë 11:19 - 14 Tetor, 2019

Pse banorët e Unazës nuk duhet ta besojnë Lulzim Bashën

Prej, gati një viti banorët e Unazës së re, me plasjen e skandalit të tenderit për zgjerimin dhe ndërtimin e saj, kanë dalë në protestë. Janë...

Politikë 13:17 - 12 Gusht, 2019

‘Kukësi si stacion autobusi’/ Rama ironizon protestat e opozitës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto ku vërehen punonjës të Bashkisë së Kukësit, teksa pastrojnë qytetin nga plehrat. Me anë të një postimi në rrjetet...

Aktualitet 19:33 - 2 Maj, 2019

Kukësi “tradhëton” Lulzim Bashën

Në qytetin e Kukësit është mbyllur protesta e opozitarëve që për disa orë mbajtën të bllokuar një pjesë të aksit të “Rrugës së Kombit”. Protesta e...

Aktualitet 20:03 - 22 Prill, 2019

“50-Shades of Grey”/ Protagonistja e re 23-vjeçarja e virgjër nga Kukësi

Autorja e një prej librave më të shitur “50-Shades of Grey” është kritikuar nga ambasadori shqiptar në Angli. Në librin e saj më të ri autorja...

Aktualitet 22:52 - 17 Prill, 2019

Surprizojnë sondazhet/ Kukësi i kalon socialistëve

Sondazhi i “GPF Inspiring Research”, për Bashkinë e Kukësit tregon se, nëse zgjedhjet do të bëheshin sot, fitues do të ishte kandidati i Partisë Socialiste. Reazultatet...

Aktualitet 12:12 - 6 Prill, 2019

Kukësi i tregoi vendin/ Ja si hakmerret Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari ndaj kryeministrit Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha akuzon Ramën se është hakmarrë ndaj kuksianëve,...

Aktualitet 19:08 - 4 Prill, 2019

“Bashkia që duam”/ Kukësi nuk mund ta presë kryeministrin Rama

Kryeministri Edi Rama ka planifikuar një takim në qytetin e Kukësit, në kuadër të turit “Bashkia që duam”. Në lidhje me vizitën e tij ka reaguar...

Aktualitet 15:49 - 22 Mars, 2019

Faktet/ Lulzim Basha i tradhëtoi të gjithë

Prej më shumë se një muaji Partia Demokratike ka deklaruar djegjen e mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë. Por, vendimi për të djegur në...

Aktualitet 08:58 - 20 Shkurt, 2019

Rënia e lindjeve për 2018/ Pesë qarqet më të prekura

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanëpësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre kapësuar rënie në të gjitha qarqet e vendit duke përfshirë edhe Tiranën. Në vitin 2018 në të gjithëvendin kanë lindur 28.934 bebe ose -1935 foshnja me pak...

Aktualitet 10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një aksidenti 14 veta humbën jetën dhe...

Aktualitet 13:17 - 11 Janar, 2019

Aeroporti i Kukësit jepet me koncesion/ Investimi 8 milion euro, kush është fituesi

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur fituesin për garën e dhënies me koncesion/PPP të Aeroportit të Kukësit. Bashkimi i Përkohshëm i Shoqërive “Global Technical Mechanichs”...

Aktualitet 08:49 - 14 Dhjetor, 2018

Moti i keq përfshin vendin/ Kukësi zgjohet i mbuluar nga dëbora

Moti i keq ka përfshirë të gjithë territorin e Shqipërisë, ndërkohë në zonat veriore dhe verilindore janë rikthyer edhe reshjet e dëborës. Mësohet se këtë të...

Aktualitet 14:53 - 2 Nentor, 2018

Rama “hakmerret” për protestat/ Terror në spitalin e Kukësit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari dixhital, i cili denoncon terrorin që sipas tij ka ndodhur në spitalin e Kukësit, për shkak...

Aktualitet 18:01 - 31 Tetor, 2018

Deputeti i përvishet Ramës/ Mbaje gojën kur flet për Kukësin

Deputeti demokrat Flamur Noka, ka reaguar pas postimit të kryeministrit i cilu u shpreh se nga Kukësi e dëbuan 50 figurantë SHQUP-it me tre kapsolla. Sipas...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 11:40 - 31 Tetor, 2018

Shënim/ Kukësi një leksion për Ramën dhe Bashën

Një protestë kundër kryeministrit Rama në Kukës ndezi shkëndija në rrjetet sociale, por edhe në media. Në heshtje nuk qëndroi edhe PD zyrtare që ka braktisur...

Aktualitet 17:17 - 27 Gusht, 2018

Basha dhe Rama i vënë “zjarrin” Veriut

Qarku i Shkodrës ka deputetët më joefektiv. Sipas një raporti  të publikuar nga Instituti i Studimeve Politike, qarku i Shkodrës zë vendin e parë për efektshmërinë...

Aktualitet 14:22 - 12 Gusht, 2018

Çmenduri më vete/ Ja sa do të paguhet futbollisti i Juventusit që tani do të luajë te Kukësi

Edhe pse u eleminua nga turi para eleminator i Champions League dhe rrezikon shumë të eleminohet këtë jave nga Europa League, Kukësi vazhdon të godasë në...

Aktualitet 22:43 - 1 Gusht, 2018

Vazhdon ëndrra europiane/ Kukësi pret kundërshtarin e radhës në Europa League

Kukësi u mund nga Qarabagu i Ansi Agollit me rezultatin e thellë 3-0, duke mbyllur këtu rrugëtim drejt Champions League. Pavarësisht kësaj humbjeje, Aventura europiane për...

Uncategorized 11:54 - 12 Maj, 2018

Rinovimet te Kukësi, rrezikojnë dy nga më të rëndësishmit

Te Kukësi e kanë thënë shpesh se për momentin nuk po mendojnë për merkaton dhe fokusi është te sigurimi i Europës, objektiv i realizuar tashmë, por...

Aktualitet 20:17 - 17 Prill, 2018

Pas protestës në “Rrugën e Kombit”/ Mësoni lëvizjen tjetër të kuksianëve

Pas protestës së organizuar në “Rrugën e Kombit” nga qytetarët kuksianë, kundër tarifës për këtë aks, duket se lëvizja e radhës e këtyre qytetarëve do të...

Aktualitet 20:43 - 11 Prill, 2018

Protesta në “Rrugën e Kombit”/ Fuga: Revoltë e periferisë së lënë pas dore

Akademiku Artan Fuga, është i ftuar në studion e rubrikës “Opinion” në televizionin News24, ku ka komentuar protestën e banorëve të Kukësit dhe jo vetëm, në...