Connect with Us

All posts tagged "kukes"

Lajme 09:13 - 1 Prill, 2020

Rikthehet dimri në Kukës/ Bora zbardh qytetin

Edhe pse sot kemi hyrë në muajin prill, reshjet e dendura të borës janë rikthyer në Kukës. Uljet drastike të temperaturave në pranverë kanë risjellë dimrin...

Politikë 12:29 - 19 Shkurt, 2020

“Po të dëgjoj” zhvendoset në Kukës/ Basha troket në familjet “që lëngojnë” nga dhimbja

Kreu i PD Lulzim Basha i cili vijon turin e tij me sloganin “Po të dëgjoj”, ka shkuar në Kukës ku ka vizituar një familje kuksiane....

Politikë 17:30 - 13 Shkurt, 2020

Basha takon të rinjtë e Kukësit/ “Emigrimi, oferta e vetme e kësaj qeverie”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka takuar sot të rinjtë e Kukësit dhe ngre alarmin e largimit nga vendi. Basha deklaron se emigrimi nuk është zgjedhja...

Sociale 10:03 - 5 Shkurt, 2020

Kukësi zbardhet nga bora/ Probleme me energjinë elektrike në disa zona

Qarku i Kukësit është zgjuar i zbardhur nga bora mëngjeisn e sotëm. Gjatë natës reshjet e dendura të borës kanë përfshirë të gjithë qarkun e Kukësit...

Sociale 13:56 - 19 Janar, 2020

Lëkundje të forta tërmeti/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Kukës. Mësohet se tërmeti ka qenë me mangnitudë 4.5 të shkallës rihter. Epiqendra ka qenë pranë...

Kronika 10:42 - 30 Dhjetor, 2019

U kapën duke vjedhur naftë nëpër trajlera/ Arrestohen 2 të rinj, në kërkim një tjetër

Dy të rinj janë kapur në flagrancë duke vjedhur naftë në vendin e quajtur “Ura e Drinit të Zi”, në Kukës ndërsa një tjetër është shpallur...

Politikë 13:51 - 29 Dhjetor, 2019

Në luftë për mbijetesë/ Varfëria boshatis qytetin e Kukësit  

Nënkryetari i partisë Demokratike, Edmond Spaho ishte sot në qytetin e Kukësit, për t’u njohur nga afër me problematikat me të cilat përballen këta qytetarë. Sipas...

Kronika 09:34 - 18 Dhjetor, 2019

Arrestohet i dënuari për vrasje/ Sekuestrohet armë zjarri, dylbi dhe municion luftarak

Policia e Kukësit dhe forcat speciale “Renea”, kanë finalizuar një tjetër operacion për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve ndaj...

Bresheri automatiku ne vlore dy te plagosur
Kronika 18:20 - 11 Dhjetor, 2019

Të shtëna me armë në Kukës/ Plagoset një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Kukës. Raportohet se një person ka mbetur i plagosur nga disa të shtëna me armë...

Sociale 11:12 - 3 Dhjetor, 2019

Ulen ndjeshëm temperaturat/ Nisin reshjet e para të borës në Kukës

Ulja e ndjeshme e temperaturave ditët e fundit, ka sjellë dhe rënien e reshjeve të para të borës. Mësohet se bora  e parë ka nisur në...

Kronika 11:15 - 27 Tetor, 2019

Sherr për pronën në Kukës/ Plagosen 2 persona

Një sherr për motive pronësie mes tre familjeve në Kukës, ka gjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta, e për pasojë dy persona kanë mbetur të...

Kronika 18:02 - 24 Tetor, 2019

Konflikti-I përplas makinën me dashje/ Arrestohet 37 vjeçari

Një 37 vjeçar është arrestuar në flagrancë këtë pasdite në Kukës. Sipas njoftimit të policisë, mësohet se 37 vjeçari me inicialet L.SH, ka goditur në mënyrë...

Kronika 13:03 - 20 Tetor, 2019

Ariu sulmon një person në Kukës/ I shkakton plagë të shumta dhe hemoragji

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Sasat, të Kukësit. Raportohet një ari ka sulmuar një person në kokë dhe në këmbë, duke...

Politikë 17:06 - 16 Tetor, 2019

Fermerët në krizë/ Çuçi mendjen tek krapi!

Ndërkohë që fermerët e Korçës dhe të zonave të tjera, po protestojnë çdo ditë për mungesën e tregjeve dhe të subvencioneve nga Ministria e Bujqësisë, ministri...

Sociale 10:56 - 11 Tetor, 2019

Kukës/ Hidhet rasat krapi në liqenin e Fierzës 

Pas hedhjes së rasateve të koranit në liqenin e Ohrit, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural vijon pasurimin me rasate të të tjerë liqeneve të vendit....

Kronika 19:35 - 14 Shtator, 2019

Do kalonin ilegalisht kufirin/ Ndalohen 26 irakienë në Kukës

26 shtetast të huaj me origjinë nga Iraku janë ndaluar nga Policia pasditen e sotme, në Kukës. Mësohet se këta shtetas janë larguar nga qendra e...

Kronika 16:55 - 28 Gusht, 2019

Aksident në Shishtavec/ Furgoni me pasagjerë del nga rruga

Një tjetër aksident është shënuar pasditen e sotme. Ngarja ka ndodhur në aksin rrugor Kukës- Shishtavec tek vendi i quajtur Ura e Topojani. Sipas të dhënave...

Sociale 22:04 - 25 Gusht, 2019

Qyteti nëntokësor në Shqipëri, vendstrehimi më i madh dhe i fortifikuar në rajon

Në kthinën e një lokali në Kukës ndodhen një palë shkallë. Në pamje duken pa funksion dhe ashtu të harruara. Askush nuk e di se aty...

Kronika 19:07 - 21 Gusht, 2019

Zjarri del jashtë kontrollit në Kukës/ Shpëtohet një i moshuar

Kuksi është përfshirë sërish nga flakët ditën e sotme, pas atij të një jave më parë në fshatin Surroj. Mësohet se vatra e zjarrit është aktivizuar...

Kronika 17:49 - 29 Korrik, 2019

Rrufeja godet kabllon e tensionit/ Digjet kabina elektrike në Kukës

Moti i keq ka përfshirë vendin që prej mbrëmjes së djeshme duke shkaktuar edhe problematika në disa rrethe. Kështu, mësohet se në fshatin Surroj në Kukës,...

Aktualitet 14:02 - 23 Korrik, 2019

Basha në Kukës/ Do heqim traun e Rrugës së Kombit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një prononcimi për mediat nga qyteti i Kukësit, premtoi se trau në Rrugën e Kombit do të hiqet që...

Aktualitet 13:05 - 17 Korrik, 2019

Kanosi me armë gjahu familjen e tij/ Arrestohet në flagrancë 79-vjeçari

Policia ka mundur të parandaloj një ngjarje e cila mund të kishte rezultuar fatale për një familje në Kukës. Pas ndërhyrjes policore është arrestuar 79-vjeçari pasi...

Aktualitet 16:16 - 10 Korrik, 2019

PD padit komisonerët e zgjedhjeve të 30 Qershorit

Partia Demokratike dega Kukës, ka paditur komisionerët e zgjedhjeve të 30 Qershorit të 14 qendrave të  votimit të bashkisë së Kukësit. Në padi theksohet se komisionerët,...