Connect with Us

All posts tagged "kujtim"

Politikë 12:12 - 2 Prill, 2021

Përballë me Jozefina Topallin/ Përpiqen ta dekurajojnë, sepse ia ndjejnë frikën

Nga Miranda Haxhia Perpiqen ta dekurajojne, sepse ia ndjejne friken, siç guret pemen me kokrra. Ndaj po sjell vetem pershtypjen personale. Nuk me duhen studiot apo...

Sot do të festonte ditëlindjen/ Land Hysi dhe Aurela Gaçe kujtojnë Dr Florin me fjalët prekëse
Showbizz 15:07 - 28 Shkurt, 2021

Sot do të festonte ditëlindjen/ Land Hysi dhe Aurela Gaçe kujtojnë Dr Florin me fjalët prekëse

Sot, i ndjeri, Dr.Flori do të festonte 42 vjetorin e tij të lindjes nëse do të ishte gjallë. Edhe pse ai nuk jeton më, muzika dhe...

“Pak ditë ka që e kam kuptu çfarë ke dasht me thanë”/ Rudina Dembacaj kujton fjalët e të atit të ndjerë
Showbizz 11:09 - 21 Dhjetor, 2020

“Pak ditë ka që e kam kuptu çfarë ke dasht me thanë”/ Rudina Dembacaj kujton fjalët e të atit të ndjerë

Pak muaj më parë, aktorja Rudina Dembacaj humbi njeriun e saj të shtrenjtë, babain. Pas problemeve të rënda shëndetësore, babai i aktores ndërroi jetë. Rudina shpesh...

Sociale 12:00 - 26 Nentor, 2020

Humbi 7 të afërm në tërmetin tragjik/ Evi Reçi kujton me mall njerëzit e dashur

Këngëtarja dhe modertorja Evi Reçi ka kujtuar 7 të afërmit e saj që humbën jetën në tërmetin tragjik të 26 nëntorit. Para një viti, Evi përloti...

Kuvendi nis seancën plenare/ Mbahet 1 minutë heshtje në kujtim të 51 viktimave të tërmetit
Politikë 10:13 - 26 Nentor, 2020

Kuvendi nis seancën plenare/ Mbahet 1 minutë heshtje në kujtim të 51 viktimave të tërmetit

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur seancë parlamentare me 1 minutë heshtje në kujtim të 51 viktimave që humbën jetën gjatë tërmetit të 26 nëntorit. Kryeparlamentari Gramoz...

I paharuar kujtimi i shokut Enver!
Aktualitet 20:47 - 19 Nentor, 2020

I paharruar kujtimi i shokut Enver!

Nga Gjergj Luca Tirona jonë mbeti pa opozitë, Ver Llapa na la, ose si i kemi patur thënë dikur, shoku Enver. Në ato kohë kur në...

Showbizz 13:30 - 21 Tetor, 2020

Në përvjetorin e ndarjes nga jeta/ Rita Ora kujton gjyshin e saj të ndjerë

Ditën e djeshme ka qenë shumë e rëndësishme për këngëtaren Rita Ora. Në të njëjtën ditë ajo ka festuar ditëlindjen e të motrës dhe përvjetorin e...

“Po shikoja kalendarin dhe u ndjeva shumë e trishtuar”/ Beatrix Ramosaj prek me fjalët për të atin e ndierë
Showbizz 14:44 - 3 Tetor, 2020

“Po shikoja kalendarin dhe u ndjeva shumë e trishtuar”/ Beatrix Ramosaj prek me fjalët për të atin e ndierë

Këngëtarja Beatrix Ramosaj është kthyer pas në kohë duke kujtuar të atin e ndjerë, mungesën e të cilit e ka ndjerë edhe më shumë sot. “Po...

meko komenton te postimi i peleshit
Kultura 16:08 - 22 Qershor, 2020

70 vjetori i Teatrit “Andon Z.Çajupi”/ Muharrem Meko: Festofshi pafundësisht, përvjetoret e gjiganit të artit shqiptar

Muharrem Meko, drejtori i RTSH Korça përmes një postimi në rrjetet sociale ka kujtuar 70 vjetorin e krijimit të Teatrit ” A.Z. Çajupi “. Meko thotë...

Showbizz 12:00 - 25 Maj, 2020

FOTOT-“Një super kujtim”/ Aurela Gaçe sfilon me të bijën dhe formojnë dyshen fantastike

Këngëtarja Aurela Gaçe është një nga artistet më të mira të muzikes shqiptare. Aurela është shumë aktive në rrjetet sociale ku shpesh herë publikon momente të...

Sociale 08:21 - 8 Maj, 2020

“Ikja e një rezistenti”/ Plasari: Maks Velo la mbrapa kujtime dhe punë me vlerë

Pasditen e djeshme u nda nga jeta në moshën 84-vjeçare arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo. Studiuesi Aurel Plasari thotë se ikja e Maks Velos...

lereni sokolin te prehet ne paqe
Lajme 10:36 - 17 Dhjetor, 2019

Sot do të mbushte 47-vjeç/ Nëna e Sokol Olldashit shkruan fjalët prekese

Ish-ministri i ndjerë i Transportit, Sokol Olldashi, sot do të festonte 47-vjetorin e lindjes. Nëna e tij, Kozeta Mamaqi e ka kujtuar këtë datë të shënuar...

Sociale 13:59 - 5 Shtator, 2019

Kryemadhi i bashkohet mesazheve për Nënë Terezën/ Kujton kërkesën për qeveritë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i është bashkuar mesazheve në ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës. Sipas Kryemadhit sot për të gjithë kombin shqiptar kjo ditë...

Aktualitet 08:21 - 23 Janar, 2019

Një kujtim i shtrenjtë nga aktori i madh Sandër Prosi

Prof. Agim Vinca Në vitin e largët 1971 punoja si profesor i gjuhës dhe letërsisë shqipe në Gjimnazin e Strugës. Një ditë, pas mësimit, në qendër...

kryeministri edi rama konference
Aktualitet 09:17 - 15 Nentor, 2018

Një këshillë për Ramën/ Mos u merr me kujtimin e Kadri Roshit

Shprehja që kryeministri Edi Rama ka filluar të përdor këto kohët është “Kadrinjtë”, “Ata Kadrinjtë”. Dy ditë më parë, pasi u tensionua përballë gazetarit Nikoll Lesi,...

Aktualitet 22:32 - 14 Nentor, 2018

Figura e Mit’hat Frashërit/ Kush është hetuesi i Enver Hoxhës që fyeu kujtimin

Historiani Kastriot Dervishi është shprehur se Odise Mihal Porodini, një kriminel i Enver Hoxhës sipas tij ka guxuar të përsërisë të njëjtat sharje të ish-diktatorit për...

Aktualitet 14:46 - 21 Nentor, 2017

Një vit pa Ergin,ja si e kujton Barbana…

Si sot një vit më parë, këngëtari shumë i dashur për publikun, Ergi Dini është ndarë nga jeta, për shkak të një aksidenti rrugor. Kjo ishte...

Showbizz 21:00 - 7 Mars, 2015

Kujtohet Marilyn Monroe

Një seri e fotografive të fundit të aktores amerikane Marilyn Monroe pritet të shiten për 50 mijë dollarë në ankandin që do të mbahet në Texas...