Connect with Us

All posts tagged "kufizim"

Covid në Shqipëri/ Shefja e epidemiologjisë: Shumë shpejt do të hiqet ritestimi
Shëndeti 18:24 - 25 Nentor, 2020

Eugena Tomini: Do rimbursohen edhe rastet e dyshuara kur tamponi del negativ

Eugena Tomin, drejtore e Epidemiologjisë në ISHP dhe anëtare e Komitetit Teknik të Ekspertëve duke komentuar rekomandimin më të fundit për të alternuar mësimin në arsimin...

Kufizimi i orarit/ Manastirliu thirrje qytetarëve: Të bëhemi bashkë, çdokush mund të kontribuojë
Shëndeti 20:26 - 9 Nentor, 2020

Kufizimi i orarit/ Manastirliu thirrje qytetarëve: Të bëhemi bashkë, çdokush mund të kontribuojë

Pasditen e sotme Komiteti Teknik i Ekspertëve njoftoi për kufizimet e reja që janë marrë në kuadër të parandalimit të përhapjes së mëtejshme të Covid-19. Pas...

Karantinim total?/ Mjeku tregon masat që duhen ndërmarrë për parandalimin e Covid
Sociale 09:25 - 9 Nentor, 2020

Karantinim total?/ Mjeku tregon masat që duhen ndërmarrë për parandalimin e Covid

Shefi i shërbimit të mikrobiologjisë në QSUT, Andi Koraqi ka folur për situatën e Covid-19 ndërsa tha se vendi nuk duhet të shkojë drejt një izolimi...

Bota 10:35 - 18 Tetor, 2020

Covid boshatis sërish rrugët e Francës/ Lëvizet me orar të kufizuar

Rrugët e Parisit dhe tetë qyteteve të tjera franceze u boshatisën të shtunën në mbrëmje. Ndalimi i lëvizjes në mbrëmje ka për qëllim frenimin e shkallës...

Belgjika masa drastike ndaj Covid/ Kufizohet lëvizja e qytetarëve, mbyllen baret dhe restorantet
Bota 22:58 - 16 Tetor, 2020

Belgjika masa drastike ndaj Covid/ Kufizohet lëvizja e qytetarëve, mbyllen baret dhe restorantet

Komiteti Belg i Shëndetit Publik vendosi të ndalojë lëvizjen nga mesnata e së hënës deri në 5 të mëngjesit, si dhe të mbyllë baret dhe restorantet...

Qeveria greke merr vendimin e rëndësishëm/ Shtyhen kufizimet me Shqipërinë
Politikë 16:29 - 14 Gusht, 2020

Qeveria greke merr vendimin e rëndësishëm/ Shtyhen kufizimet me Shqipërinë

Ambasada greke ka dhënë një lajm të rëndësishëm për qytetarët që duan të udhëtojnë drejt shtetit fqinj lidhur me masat e marra për ndalimin e përhapjes...

Merret vendimi/ Nga nesër kufizohet lëvizja në Kosovë, orari kur s’mund të dilet nga shtëpia
Kosova & Rajoni 22:40 - 27 Korrik, 2020

Merret vendimi/ Nga nesër kufizohet lëvizja në Kosovë, orari kur s’mund të dilet nga shtëpia

Duke marrë shkas nga shifrat në rritje të të infektuarve, Qeveria e Kosovës dhe Ministria e Shëndetësisë kanë vendosur që të zgjasin orarin e kufizimit të lëvizjes....

“Rishikim të taksës progresive”/ Rama flet për biznesin e vogël: E kemi çliruar nga inspektorët dhe inspektimet
Ekonomi 14:06 - 6 Korrik, 2020

Qeveria heq çdo kufizim për defiçitin buxhetor/ Gati borxhet 1.1 miliardë euro

Qeveria shqiptare miratoi dy akte normative me fuqinë e ligjit përmes të cilave planifikon të marrë mbi 1.1 miliardë euro borxhe për vitin 2020 dhe të...

12 viktima në 24 orë/ Kufizohet sërish lëvizja në Kosovë
Kosova & Rajoni 14:57 - 5 Korrik, 2020

12 viktima në 24 orë/ Kufizohet sërish lëvizja në Kosovë

Duke marrë shkas nga numri i lartë i viktimave në 24 orë, ku raportohet se kanë humbur jetën 12 të infektuar, në Kosovë është kufizuar sërish...

Kufizohet lëvizja e kamionëve në fundjavë/ Policia-qytetarëve: Mos i nisni të gjithë në të njëjtin orar nga plazhet
Sociale 17:20 - 3 Korrik, 2020

Kufizohet lëvizja e kamionëve në fundjavë/ Policia-qytetarëve: Mos u nisni në të njëjtin orar nga plazhet

Ditën e shtunë dhe të dielë, drejtues mjetesh, pasagjerë, drejtues motomjetesh, përdorues të shumtë të rrugës të të gjitha moshave, vendas dhe turistë të huaj udhëtojnë...

Turpi është i yni, jo i tij...!/ Erion Dasho “shpërthen” keq ndaj Ramës
Shëndeti 22:07 - 15 Qershor, 2020

Mjeku Dasho: Shqipëria ka dështuar me masat ndaj COVID-19

Erion Dasho, specialist i shëndetit publik në Frankfurt, thotë se vendi ynë nuk e ka menaxhuar siç duhet situatën e COVID-19. Së pari, ai thekon se,...

Iu mbajti pagën për pandeminë/ Murrizi e Roshi fitojnë gjyqin me Kuvendin
Politikë 16:11 - 9 Qershor, 2020

Publikohet lista/ 110 deputetë morën para për karburant në kulmin e epidemisë kur ndalohej qarkullimi

Nga Adriatik Doçi Muaj prill i këtij viti shënoi kulimin kufizimeve në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së infeksionit covid-19. Pjesë e masave kufizuese...

Sociale 15:53 - 2 Maj, 2020

Shoqata e bareve dhe restoranteve letër Ramës/ “Rishiko vendimin për hapjen, nuk duam kufizim orari”

Duke filluar nga e hëna e 18 majit do të hapen baret dhe restorantet vetëm në mjediset jashtë lokalit deri në orën 17:30. Ky lajm duket...

Politikë 11:47 - 14 Prill, 2020

Dënimet e ashpra penale për shkelësit e masave kufizuese/ Meta: Krijojnë shqetësime serioze

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur qendrimin e këshillit të Europës, mbi domosdoshmërinë e mbrojtjes së demokracisë, pluralizmit, shtetit të së drejtës dhe të drejtave të njeriut...

“Shkëmbimin e territoreve e kërkoi Thaçi e Vuçiç”/ Berisha pas deklaratës së Bolton: Ata që nuk e kanë të qartë...
Politikë 17:38 - 11 Prill, 2020

Berisha “i përvishet” Ramës/ “Kryeepidemiologu i Surrelit urdhër për kufizim të testimeve, kurba është fake”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish lidhur me numrin e testimeve për koronavirusin në vendin tonë. Berisha pretendon se kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër të...

Shëndeti 22:32 - 10 Prill, 2020

Heqja menjëherë e kufizimit të lëvizjes/ OBSH: Shkaku i një “kthimi fatal”të koronavirusit

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus këtë të premte ka deklaruar se lehtësimi i menjëhershëm i masave të lëvizjes mund të jetë...

Aktualitet 16:46 - 17 Qershor, 2016

(Harta) Sezoni turistik/ Ja rrugët që kufizohen në kryeqytet

Policia e Shtetit ka publikuar rrugët që do të bllokohen gjatë sezonit turistik të verës për shkak të fluksit të lëvizjes së mjeteve. Burime nga Policia bëjnë...

Bota 15:14 - 28 Gusht, 2015

Egjipti vendos kufizime udhëtimi për qytetarët e vet edhe në 9 shtete

Egjipti vendos kufizime të udhëtimit për 9 shtete ku mes tyre gjenden Malajzia, Jordania dhe Afrika e Jugut. Në një deklaratë të publikuar nga Ministria e...

Life Style 10:00 - 26 Mars, 2015

Dëgjoni shumë muzikë? Kufizojeni kohën, po humbni dëgjimin!

Jeni të fiksuar pas dëgjimit të muzikës, ndoshta edhe me zë të lartë? Kujdes! Organizata Botërore e Shëndetësisë ka sugjeruar së fundi se njerëzit duhet të...