Connect with Us

All posts tagged "kufijte"

Aktualitet 10:42 - 23 Korrik, 2019

“Goditje e fortë për kombin shqiptar”/ Shehu bën paralajmërimin e frikshëm

Ish-deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me thirrjen e Ramush Haradinajt, në Hagë. Në një postim në rrjetet sociale, Shehu shkruan se procesi...

Edi Rama, Baton Haxhiu
Aktualitet 15:20 - 11 Qershor, 2019

Tre “armiqtë” e Edi Ramës në PS, dhe Baton kusari

Vitet e fundit është bërë “trend” në Shqipëri, që disa gjoja gazetarë e analistë të vijnë nga Kosova e u japin mend shqiptarëve të Shqipërisë, për...

Aktualitet 14:54 - 21 Mars, 2019

Rama pro ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi  

Kryeministri Edi Rama shprehet i hapur për një ndryshim kufijsh mes Kosovës dhe Serbisë. Në një prononcim për median zvicerane “Neue Zürcher Zeitung”, Rama ka thënë...

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes
Aktualitet 12:39 - 15 Shkurt, 2019

Deklarata e fortë/ Rama gati të japë kufijtë e Kosovës si koncesionet

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka hedhur sërish sot akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 08:18 - 11 Shkurt, 2019

Trafiku i armëve/ Kufijtë nga hyjnë e dalin në Shqipëri dhe kush e zhvillon

Trafiku i armëve është një fenomen ende prezent që në një strategji të fundit 5 vjeçare që synon kontrollin mbi armët i është kushtuar një hapësirë...

haradinaj kushte serbise
Aktualitet 11:03 - 9 Shkurt, 2019

Ndryshime në kufijtë e Kosovës/ Haradinaj paralajmëron masa

Pas deklarimit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, se nuk e njeh kufirin me Kosovën, i është kundërpërgjigjur kryeministri Ramush Haradinaj, shkruan sot “Koha Ditore”. Haradinaj është...

Aktualitet 11:41 - 8 Shkurt, 2019

Kufijtë e Kosovës/ Zbulohen prapaskenat e ndërkombëtarëve

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka thënë sot se debati mbi kufijtë e Kosovës është një përplasje e fortë SHBA-Europë. Në një...

Aktualitet 10:13 - 7 Shkurt, 2019

Gjermania kundër ndryshimit të kufijve/ Roth: Përpjekje të rrezikshme

Ministri gjerman i shtetit, Michaal Roth është shprehur kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Në një intervistë për Deutche Welle, Roth ka deklaruar se këto jo...

Aktualitet 18:24 - 6 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Thaçi: E kemi bërë më parë me Malin e Zi

Presidenti i Kosovës Thaçi ka thënë sot se kufirit të vendit të tij me Serbin i duhet dhënë një zgjidhje përfundimtare. Në një intervistë për “Zërin...

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana
Aktualitet 15:22 - 28 Janar, 2019

Ndryshimi i kufijve të Kosovës/ Habit Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për çështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për median gjermane Deutsche Welle Rama ka thënë se...

Aktualitet 15:12 - 7 Janar, 2019

Kufijtë në Ballkan/ Lojërat e rrezikshme

Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura pa luftë, mendojnë analistët në Sarajevë. Ata flasin edhe për krahasimet...

Aktualitet 09:14 - 7 Janar, 2019

Lojërat e rrezikshme me kufijtë në Ballkan

Ndryshimet e kufijve dhe krijimi i shteteve të mëdha në Ballkan nuk janë të mundura pa luftë, mendojnë analistët në Sarajevë. Ata flasin edhe për krahasimet...

Aktualitet 19:52 - 3 Janar, 2019

Wieland në Prishtinë/ Ndryshimi i kufijve nuk është ide e mirë

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland zhvilloi bisedime me politikanë drejtues në Prishtinë. Zëvendës-presidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha në Prishtinë se arritja e një...

Aktualitet 11:07 - 22 Dhjetor, 2018

Radhë kilometrike në Morinë/ Si gënjyen Rama dhe Haradinaj për kufijtë

Pas një takimi që kryeministri Edi Rama zhvilloi rreth një vit më parë me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj ndër të tjera u fol edhe për...

Aktualitet 12:26 - 26 Nentor, 2018

“Çmendet” Rama/ Ofendon live Haradinajn?

Kryeministri Rama pas mbledhjes së përbashkët të qeverive të Kosovës dhe Serbisë në Pejë, ka zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin e Kosovës,...

Aktualitet 23:06 - 19 Shtator, 2018

Marrëveshjet me Kosovën/ Haradinaj jep lajmin e mirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ftuar në emsionin “Opinion” në Tv Klan, ka komentuar marrëveshjet me Shqipërinë. Ai është shprehur se në fund të vitit,...

Aktualitet 21:30 - 13 Shtator, 2018

Shkëmbimi i territoreve/ Berisha vijon sulmet ndaj Thaçit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar sulmet ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi I ftuar në emisionin “Opinion”, Berisha është shprehur se ideja për korrigjimin e kufijve,...

Aktualitet 21:13 - 13 Shtator, 2018

Korrigjimi i kufijve/ Berisha: Pa respektimin e këtyre pikave nuk mund të ketë marrëveshje

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka komentuar idenë për korrigjimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha është shprehur se...

Aktualitet 11:38 - 13 Shtator, 2018

“Politikanë si tregtarët e çikërrimave”/ Kujt i drejtohet Spartak Ngjela?

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar sërish sot në lidhje më deklaratat për ndryshim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela...

Aktualitet 15:25 - 12 Shtator, 2018

Basha flet pas takimit me Veselin/ Kufijtë të pacënueshëm, e ardhmja e Kosovës është në BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka pritur sot në një takim kreun e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe delegacionin që e shoqëron. Në një...

selia e partise demokratike
Aktualitet 11:40 - 4 Shtator, 2018

Cënimi i kufijve të Kosovës/ PD me rezolutë

 Partia Demokratike po përgatit një rezolutë për mosndryshimin e kufijve të Kosovës. Në rezolutë, PD do të kërkojë ruajtjen e formës unitare të Kosovës. Një nga...

Aktualitet 18:19 - 31 Gusht, 2018

Debati për kufijtë/ Reagon Mogherini

Shefja e politikës së Jashtmë në Bashkimin Europian, Federica Mogherini, ka reaguar për çështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Deklarata e saj erdhi pas një...

Aktualitet 18:32 - 30 Gusht, 2018

Debati për kufijtë shkon në Bruksel/ Thaçi i kthen përgjigje Haradinajt

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit, Ramush Haradinaj, i cili është shprehur se çështja e kufijve nuk do të diskutohet në...