Connect with Us

All posts tagged "kufijt"

Politikë 17:54 - 29 Prill, 2020

Rama jep datën/ Ja kur vendoset për hapjen e kufijve

Në komunikimin e tij në rrjetet sociale, kryeministri i vendit Edi Rama, ka bërë me dije se më 11 maj do të vendoset për hapjen e...

Bota 20:35 - 16 Mars, 2020

Evropa propozon mbylljen e kufijve të saj

Evropa propozoi të hënën mbylljen për 30 ditë të kufijve të saj të jashtëm për të huajt, në përpjekje për zbutjen e krizës së koronavirusin. Megjithatë...

Bota 18:01 - 16 Mars, 2020

Masa drastike nga koronavirusi/ Mbyllet zona Shengen

Bashkimi Europian ka propozuar masa drastike sipasojë e situatës nga koronavirusi, duke ndaluar levizjen në zonën Schengen për 26 vendet anëtare të saj. Pas një takimi...

Bota 16:12 - 15 Mars, 2020

Koronavirusi/ Gjermania paralajmëron mbylljen e të gjithë kufijve

Gjermania ka paralajmëruar mbylljen e të gjithë kufijve të saj (Francën, Austrinë dhe Zvicrën) duke nisur nga e hëna. Sipas  gazetës gjermane Bild lëvizja e lirë...

Politikë 21:15 - 18 Nentor, 2019

Zbërthehet Presidenti/ Tregon pse ia mbylli portën ambasadorit Borchardt

Presidenti Ilir Meta, ka sqaruar edhe një herë  vendimin e tij për të shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE-së Bernard Borchardt. I ftuar në emisionin “Open”,...

Aktualitet 18:02 - 8 Maj, 2019

Takimi Thaçi-Rama/ Korrigjimi i padrejtësive historike, nevojë e domosdoshme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar në rrjetin social facebook, menjëherë pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Thaçi shkruan se ata kanë diskutuar...

hashim thaci per isa boletinin
Aktualitet 16:56 - 27 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Thaçi sfidon Serbinë

Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi në deklaratat e  mëparshme ka thënë se përmes korigjimit të kufijve, Lugina e Preshevës do ti bashkohet  territorit të Republikës së...