Connect with Us

All posts tagged "kthejllime"

Lamtumirë dimër!/ Në fundjavë temperaturat shkojnë në 20 gradë
Sociale 08:16 - 17 Dhjetor, 2020

Dita nis me kthjellime, pasditja sjell vranësira/ Parashikimi i motit për sot

Mëngjesi i sotëm do të nisë me kthjellime, por duke ju afruar mesditës vranësirat bëhen të dukshme në zonat veriore dhe juglindore të Shqipërisë duke lënë...

Si do të jetë moti në fundjavë/ Flasin meteorologët
Sociale 08:04 - 14 Dhjetor, 2020

Hiqni çadrat nga çanta/ Mësoni parashikimin e motit për këtë javë

Java që lamë pas u karakterizua kryesisht nga moti i vranët dhe reshjet e shiut ndërsa sa i përket javës që presim përpara nuk do të...

Ulen temperaturat, rikthehen vranësirat dhe reshjet/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:04 - 24 Nentor, 2020

Kthjellime dhe ndryshim temperaturash/ Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme ka nisur me kthjellime në territorin shqiptar, por duke ju afruar mesditës vranësira kalimtare priten të shfaqen në zonat veriore dhe gradualisht vranësirat...

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:06 - 23 Nentor, 2020

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare, keto më të perqëndruara ditën...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:09 - 12 Nentor, 2020

Temperatura të luhatura dhe kthjellime/ Surprizat e motit për sot

Kjo e mërkurë pritet të sjellë kthjellime dhe vranësira në gjithë vendin. Sipas MeteoAlb, deri në mesditë moti mbetet me kthjellime në të gjithë Shqipërinë, por...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë javë
Sociale 08:10 - 2 Nentor, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë javë

Zyrtarisht tashmë jemi futur në muajin Nëntor dhe kryefjala e parashikimit të motit duhet të ishin reshjet e shiut dhe vranësirat por ende jo. Thënë kjo...

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër
Sociale 08:04 - 8 Maj, 2020

Kthjellime dhe vranësira/ Kapriçot e motit për këtë të premte

Vendi do të ketë mot të kthjellët deri në mesditën e së premtes. Sipas Shërbimit Meteorolgjik Ushtarak, më tej vranësirat do të marrin zhvillim në pjesën...

Sociale 08:09 - 3 Maj, 2020

Kthjellime dhe vranësira/ Mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Gjatë paradites dhe mbrëmjes së sotme, në vend do të mbizotërojnë kthjellimet Sipas MeteoAlb, mesdita pritet të sjellë shtim të vranësirave dhe shira lokal në vend,...