Connect with Us

All posts tagged "kryetari"

Politikë 22:12 - 2 Qershor, 2020

Arta Dade e thotë troç/ “Anëtarët e Këshillit Politik nuk marin vendime pa miratimin e kryetarit”

Ish-ministrja e Integrimit Arta Dade, ka bërë një deklaratë të fortë teksa po komentonte tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Dade tha anëtarët e Këshillit...

Edith harxhi ish anetare PD
Politikë 21:54 - 8 Shtator, 2019

“Po e kthen PD-në në OJQ”/ Edith Harxhi, akuzë të rendë Lulzim Bashës

Ish zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Edith Harxhi, ka reaguar ne lidhje me largimin e Gerti Bodanit nga posti i sekretarit të Marrëdhënieve me Jashtë në...

Aktualitet 17:01 - 1 Korrik, 2019

Përfundon numërimi në Korçë/ Njihuni me kryetarin e ri

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në bashkinë e Korçës. Për drejtimin e kësaj bashkie kanë qenë në garë dy kandidatë, Sotiraq Filo për PS-në...

skandali
Aktualitet 20:56 - 8 Maj, 2019

Fiks Fare publikon skandalin/ Kryetari i Bashkisë Lezhë “lë” pa pronë qytetarët

Ish kryetari i Komunës Rrilë në Lezhë, Fran Frroku, ka regjistruar pronat e tij mbi pronat e komshinjve. Fizikisht nuk e ka zotëruar asnjëherë, por, sipas...

selia e partise demokratike
Aktualitet 17:12 - 2 Prill, 2019

Protesta kundër kryeministrit Rama/ Procedohet penalisht kryetari i PD-së në Librazhd

Procedohet penalisht kryetari i Partisë Demokratike, dega Librazhd, Bujar Vreto. Bashkë me kreun e PD-së janë proceduar edhe 5 persona të tjerë. Veprimet e Policisë vjen...

Aktualitet 18:21 - 18 Mars, 2019

Mbledhja e KLP-së/ Zbulohet rendi i ditës

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka thirrur për takim ditën e nesërme në orën 10:00, anëtarët e KLP-së. Mësohet se në rendin e ditës...

Aktualitet 18:48 - 16 Mars, 2019

Video/ Kryetari i PD-së kërcënon policët

Menjëherë pas protestës së opozitës Policia e shtetit nisi shoqërimin e personave që ushtruan dhunë në protestë. Mes personave të shoqëruar ishte edhe djali i kryetarit...

zbulohet arsyeja
Aktualitet 16:27 - 9 Mars, 2019

Gjobitet kryetari i PD-së/ Zbulohet arsyeja

Kreu i PD-së dega Gramsh, Kodhel Lala ka marrë një gjobë të pazakontë nga Policia, raporton Balkanweb. Ai është gjobitur si taksist, pasi në makinën e...

Aktualitet 19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski dhe dy ish-anëtarë të...

Aktualitet 18:10 - 1 Maj, 2018

Zhdukja e dy policëve/ Kryetari i Hanit të Elezit jep informacione

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma në një prononcim për gazetën “Zëri” tregoi se sot ka filluar rikërkimi nga fillimi. Sipas tij, edhe...

Aktualitet 17:25 - 23 Prill, 2018

“Basha çimentoi postin e kryetarit”/ Ristani tregon përse nuk u përfshi dorëheqja në Statut

Pas miratimit të Draftstautit nga Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, që tashmë do t’i paraqitet Kongresit Kombëtar për votim, ka folur edhe Sekretari i Përgjithshëm i...

Aktualitet 21:59 - 20 Prill, 2018

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, vë me shpatulla pas muri Lulzim Bashën

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Armand Teliti, është ngritur në mbledhjen e zhvilluar sot dhe ka vendosur me shpatulla pas muri, kryetarin e kësaj...

Aktualitet 21:44 - 9 Tetor, 2017

Nga Paulin Paplekaj / Unë firmëtari që dua të bëhem kryetar

Para pak ditësh një grup demokratësh, me qëllimin e mirë për të ringritur Partinë Demokratike si e vetmja forcë e shpresës së shqiptarëve, (në një kohë...

Aktualitet 19:12 - 8 Tetor, 2017

Denoncim/ Kryebashkiaku i Elbasanit përplas me makinë një person

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar denoncimin e një qytetari dixhital në rrjetet sociale. Sipas qytetarit,  makina  e kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini  me atë brenda pasi...

Aktualitet 13:17 - 19 Maj, 2017

Kryetari i KLSH-së takon Ambasadorin e Izraelit

Në datën 18 maj 2017, Kryetari i KLSH-së z. Bujar Leskaj takoi SHTZ. Boaz RODKIN, Ambasadori i Izraelit në Shqipëri. Takimi u realizua në ambientet e...

Aktualitet 15:47 - 29 Prill, 2017

Sot dorëzon detyrën/Ilir Meta jo më kryetar i LSI

Ilir Meta ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë për Tiranën në zgjedhjet e 18 qershorit. Lista e LSI është shpallur vetëm pak orë pas përfundimit...

Aktualitet 17:40 - 13 Prill, 2017

Socialisti zbulon shkeljet/Si u grabit posti i kryetarit të Këshillit të Qarkut Vlorë

Elton Lutaj, kryetar organizatës socialiste numër 4502 dhe drejtues i rinisë në lëvizjen Zgjidhja për rajonin Fier, Vlorë dhe Gjirokastër denoncon shkeljet flagrante që janë bërë...

Aktualitet 18:19 - 24 Janar, 2017

Fiks Fare/ Zbulohet zona dhe partia e kryetarit të njësisë administrative që është i dënuar

Emisioni investigativ “Fiks Fare” do të publikojë sot kryetarin e një njësie administrative, i cili rezulton të jetë i dënuar. Citynews ka mësuar se kryetari në...

Aktualitet 17:36 - 24 Janar, 2017

Skandali/ Fiks Fare zbulon dënimin e kryetarit të njësisë administrative

Emisioni investigativ Fiks Fare do të zbulojë sot emrin e një kryetari të një njësie administrative, i cili rezulton të jetë i dënuar dhe për rrjedhojë...

Aktualitet 15:31 - 24 Janar, 2017

Basha uron kryetarin e ri të Komisionit për Punët e Jashtme në PE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përcjellë një urim për kryetarin e ri të Komisionit për Punët e Jashtme në Parlamentin Europian. “Pergezime mikut tim...

Aktualitet 16:57 - 28 Dhjetor, 2016

Zgjidhet kryetari i PD në Rrogozhinë

Partia Demokratike ka zgjedhur kryetarin e saj në degën e Rrogozhinës. Burimet zyrtare i thanë citynews se kreu i ri i degës së Rrogozhinës është zgjedhur...

Kryesore 08:31 - 28 Maj, 2015

Socialistët grup pune për ndryshimin e statutit, bien zgjedhjet për kryetarin kur partia është në pushtet

Kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetari i partisë politike më të madhe në Shqipëri, ka vendosur t’i japë fund debatit sa i takon zgjedhjeve dhe votëbesimit të...

Aktualitet 20:04 - 11 Maj, 2015

Has/ Kryetari i komunës qëllon me armë drejt dy personave

Kryetari i komunës Gjinaj në Has është bërë pjesë e një përplasjeje me armë, duke qëlluar dy persona. Sipas informacioneve paraprake, kryetari Pëllumb Thaçi ka qëlluar...