Connect with Us

All posts tagged "kryesore"

Aktualitet 11:53 - 23 Qershor, 2019

Si të “ndizni” marrëdhënien tuaj/ Ja dy ushqimet kryesore që duhet të konsumoni këtë verë

Stina e verës na bën të humbim dëshirën për marrëdhënie intime me partnerin e tyre dhe shkaku kryesor janë temperaturat e larta dhe problemet më të...

Aktualitet 22:33 - 17 Prill, 2019

Gara për Bashkinë e Gjirokastrës/ Ja si ndahen partitë kryesore

Bashkia e Gjirokastrës, e cila aktualisht drejtohet nga LSI-ja, sipas sondazhit të  kompanisë italiane “GPF Inspiring Research”, duket se do të garantojë një garë të fortë...

Aktualitet 09:33 - 6 Janar, 2019

Filloi paketa e re fiskale/ Këto janë ndryshimet kryesore

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit se duke filluar nga data 1 janar 2019 ka hyrë në fuqi paketa e re fiskale....

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 19:26 - 3 Janar, 2019

Fotot-PD në 365 ditë/ Ngjarjet kryesore gjatë vitit 2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar disa nga ngjarjet më të rëndësishme të PD-së gjatë vitit 2018. Në nj ëpostim në rrjetet sociale në...

Aktualitet 00:00 - 2 Janar, 2019

Ja pse tezet janë figura të rëndësishme në jetën e fëmijëve

Dinë si të na mësojnë Tezet na mësojnë me shumë dashuri  dhe durim, na mësojnë gjëra praktike si dhe gjëra për zhvillimin e intelektit. Tezet janë...

Aktualitet 19:15 - 29 Dhjetor, 2018

Viti 2018/ Pasqyra e zhvillimeve kryesore në Kosovë

Tensionet e larta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përshkuan tërë vitin 2018, gjatë të cilit pati edhe momente kur dukej se palët po afroheshin në përpjekjet për...

Aktualitet 14:58 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët grisin flamujt e tre partive kryesore

Në protestën që është duke u zhvilluar para Kryeministrisë disa studentë kanë dalë para turmës me pankartat me logot e tre partive kryesore politike, atë të...

Aktualitet 16:53 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta për çmimin e naftës/ Bllokohen disa nga akset kryesore

Para tri ditëve në rrethe kanë filluar protesta për uljen e çmimit të taksave dhe të naftës. Pas banorëve të Shkodrës, Kavajës e Fushë-Krujës, mbrëmjen e...

Aktualitet 08:11 - 14 Tetor, 2018

Shtypi i ditës, 14 tetor 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 14 tetor 2018: Gazeta “Shqiptarja.com”  hapet me titullin “Zbulohet biseda: Xhisiela-Rrajës:...

Aktualitet 08:10 - 8 Shkurt, 2018

Horoskopi i ditës, 8 shkurt 2018

DASHI21. mars – 20. prill Sot do të përfshiheni nga një frymë e fortë e pasionit. Në fushën sentimentale ju do të jeni euforik dhe shumë...