Connect with Us

All posts tagged "kryesore"

Aktualitet 22:33 - 17 Prill, 2019

Gara për Bashkinë e Gjirokastrës/ Ja si ndahen partitë kryesore

Bashkia e Gjirokastrës, e cila aktualisht drejtohet nga LSI-ja, sipas sondazhit të  kompanisë italiane “GPF Inspiring Research”, duket se do të garantojë një garë të fortë...

Aktualitet 09:33 - 6 Janar, 2019

Filloi paketa e re fiskale/ Këto janë ndryshimet kryesore

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit se duke filluar nga data 1 janar 2019 ka hyrë në fuqi paketa e re fiskale....

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 19:26 - 3 Janar, 2019

Fotot-PD në 365 ditë/ Ngjarjet kryesore gjatë vitit 2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar disa nga ngjarjet më të rëndësishme të PD-së gjatë vitit 2018. Në nj ëpostim në rrjetet sociale në...

Aktualitet 00:00 - 2 Janar, 2019

Ja pse tezet janë figura të rëndësishme në jetën e fëmijëve

Dinë si të na mësojnë Tezet na mësojnë me shumë dashuri  dhe durim, na mësojnë gjëra praktike si dhe gjëra për zhvillimin e intelektit. Tezet janë...

Aktualitet 19:15 - 29 Dhjetor, 2018

Viti 2018/ Pasqyra e zhvillimeve kryesore në Kosovë

Tensionet e larta ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përshkuan tërë vitin 2018, gjatë të cilit pati edhe momente kur dukej se palët po afroheshin në përpjekjet për...

Aktualitet 14:58 - 13 Dhjetor, 2018

Protesta/ Studentët grisin flamujt e tre partive kryesore

Në protestën që është duke u zhvilluar para Kryeministrisë disa studentë kanë dalë para turmës me pankartat me logot e tre partive kryesore politike, atë të...

Aktualitet 16:53 - 12 Dhjetor, 2018

Protesta për çmimin e naftës/ Bllokohen disa nga akset kryesore

Para tri ditëve në rrethe kanë filluar protesta për uljen e çmimit të taksave dhe të naftës. Pas banorëve të Shkodrës, Kavajës e Fushë-Krujës, mbrëmjen e...

Aktualitet 08:11 - 14 Tetor, 2018

Shtypi i ditës, 14 tetor 2018

Këto janë disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 14 tetor 2018: Gazeta “Shqiptarja.com”  hapet me titullin “Zbulohet biseda: Xhisiela-Rrajës:...

Aktualitet 08:10 - 8 Shkurt, 2018

Horoskopi i ditës, 8 shkurt 2018

DASHI21. mars – 20. prill Sot do të përfshiheni nga një frymë e fortë e pasionit. Në fushën sentimentale ju do të jeni euforik dhe shumë...

Aktualitet 18:58 - 7 Shkurt, 2018

Nga Astrit PATOZI/ PSE NUK DUHET TË ÇUDITET BASHKIM FINO…

E kam ditur se do të fitonte Armando Duka, që ditën e parë kur u hap gara për FSHF-në, por nuk desha ta flas dhe bëra...

Aktualitet 18:32 - 7 Shkurt, 2018

Universiteti privat i mbyllur nga qeveria, në pronësi të një kompanie sigurimesh

Ditën e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi një sërë vendimesh, nga të cilat ishte dhe ai për mbylljen e një universiteti privat. Ka qenë vetë ministrja...

Aktualitet 17:58 - 7 Shkurt, 2018

Shpërthen Sali Berisha ndaj Sokol Ballës: Mori 200 mijë euro nga një ish-ministër i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shpërthyer në sulme ndaj tre gazetarëve të njohur, Blendi Fevziu, Artan Hoxha dhe Sokol Balla. Nëpërmjet të njëjtit shkrimi të postuar në...

vetedorezohet Klement Balili
Aktualitet 16:08 - 7 Shkurt, 2018

Media gjermane/ Si e ktheu Klement Balili, Shqipërinë në korridor të drogës

Gazeta gjermane “Berliner-kurier” i ka kushtuar një artikull luftës ndaj drogës dhe baronit shqiptar të ashtuquajturit “Escobari i Ballkanit”, Klement Balili. Sipas “Berliner-kurier”, Balili është një...

Aktualitet 15:15 - 7 Shkurt, 2018

Qeveria miraton ligjin e Vettingut/ 13 mijë polic në sitë

Qeveria ka miratuar në mbledhjen e sotme projektligjin e Vettingut në Policinë e Shtetit. Qëllimi i kësaj nisme është të japë një kontribut në krijimin dhe...

Aktualitet 14:59 - 7 Shkurt, 2018

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Spartak Ngjela zbulon pengesën

Avokati Spartak Ngjela thotë se Shqipëria është shumë pranë integrimit në BE, por e vetmja pengesë për këtë sipas tij është elita politike e korruptuar nga...

Aktualitet 13:20 - 7 Shkurt, 2018

Artan Hoxha tregon sallën ku janë mbledhur trafikantët e drogës

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha ka reaguar për zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Hoxha shprehet...

Aktualitet 11:33 - 7 Shkurt, 2018

Skandali i rrugës/ Gjykata lë në burg Xhikën dhe dy zyrtarët e tjerë

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda u zhvillua paraditen e sotme seanca ndaj tre ish-zyrtarëve të Autoritetit Rrugor Shqiptar, të cilët po hetohen për abuzime në...

Aktualitet 11:22 - 7 Shkurt, 2018

Gjermani/ Arrihet marrëveshja për koalicionin qeveritar

Unioni konservator dhe socialdemokratët arritën kompromisin për krijimin e qeverisë së re gjermane. Merkel fillon mandatin e katërt në një koalicion të ri me bazë të...

ekzeutohet deivi kasmi
Aktualitet 09:56 - 7 Shkurt, 2018

“Ushtria e Gjeneralit të vdekur”

Padyshim që njeriu i mirë, Devi Kasmi , ishte një “gjeneral”. Të paktën për nga mënyra sesi funksiononte, për nga forma, pushteti i parasë dhe mënyra...

Aktualitet 09:09 - 7 Shkurt, 2018

“CityNews.al”, tani “CNA.al”/ Ndryshojmë imazhin por jo përmbajtjen

Agjencia e lajmeve, CityNews.al, nga sot vjen me një imazh të ri për lexuesit e saj. CityNews.al, tashmë do të jetë CNA (CityNews Albania), një shkurtim për...

Aktualitet 09:05 - 7 Shkurt, 2018

OSHEE kontroll blic në Tiranë/ 13 abonentë përfundojnë në polici

Njësia operacionale Task Forcë e OSHEE Tiranë zhvilloi disa kontrolle blic në dy ditët e fundit, bazuar mbi informacione të marra në rrugë operative mbi abonentë...

Aktualitet 08:46 - 7 Shkurt, 2018

Gara për FSHF/ Fino në fund të sallës

Futbolli shqiptar  do të zgjedh sot drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme si dhe anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv. Në garë janë kreu...

Aktualitet 22:30 - 4 Shkurt, 2018

Njerëzit me këtë emër kanë më shumë gjasa të bëhen milionerë  

Determinizmi emëror është një term i shpikur nga gazetari i New Scientist, John Hoyland. Është teoria se emri juaj dikton se si do të shkojë jeta...