Connect with Us

All posts tagged "Kryesia e PS"

Politikë 21:53 - 4 Mars, 2020

Kryesia e PS institucion “kukull”/ Arta Dade: Shqiptarët refuzuan Ramën në 30 qershor

Ish deputetja socialiste, Arta Dade thotë se shqiptarët refuzuan kryeministrin Edi Rama në zgjedhjet e 30 qershorit të vitin 2019. Sipas saj zgjedhjet u bojkotuan dhe...

Politikë 09:53 - 10 Shkurt, 2020

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS/ Balla: Do të ketë ristrukturim total të partisë

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste e cila u mblodh mëngjesin e kësaj të hëne. Mësohet se gjatë mbledhjes janë diskutuar disa çështje të organizimit...

Aktualitet 13:42 - 24 Dhjetor, 2018

Ironia e Berishës/ Kryesia e PS gjen “fajtorin” e krizës së Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, ka ironizuar mbledhjen e kryesisë së Partisë Socialiste. Berisha në postimin e tij...

Aktualitet 19:46 - 31 Tetor, 2017

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS / Ja kush e zëvëndosi Saimir Tahirin

Ka përfunduar para pak çastesh mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. Në një dalje për shtyp, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, u...

Aktualitet 08:48 - 2 Tetor, 2017

Rama takim me Ruçin, Ministrat dhe Kryesinë e grupit parlamentar

Mëngjesin e sotëm, ka nisur takimi në Kryesinë e Kuvendit me ministrat e kabinetit qeveritar, kreun e Kuvendit Gramoz Ruci si dhe Kryesinë e grupit të...

Aktualitet 17:56 - 18 Maj, 2017

Përfundon mbledhja në selinë rozë/Mesazhi i vetëm i Ramës

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste. Mbledhja u thirr nga kryeministri Edi Rama, pas arritjes së marrëveshjes me liderin e opozitës, Lulzim Basha. Në...

Aktualitet 14:25 - 18 Maj, 2017

Marrëveshja Rama-Basha/ Kryeministri mbledh urgjent Kryesinë e PS

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë urgjent Kryesinë e PS pasditen e sotme në orën 17:00. Mësohet se në qendër të kësaj mbledhje do të jetë...

Aktualitet 09:41 - 20 Mars, 2017

Kryesia e PS-së vendos/Ja kur do mblidhet Kongresi elektoral

Partia Socialiste ka mbledhur sot Kryesinë për thirrjen e Kongresit elektoral. Burime nga selia rozë bëjnë me dije se Kongresi do të mblidhet në fund të...

Aktualitet 09:29 - 13 Mars, 2017

Ndryshimet në qeveri/Mblidhet Kryesia e PS-së

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama. Mbledhja po zhvillohet në selinë e PS dhe vjen menjëherë pas shkarkimeve...

Aktualitet 17:17 - 17 Korrik, 2016

Deklaratat e Metës, asnjë reagim nga Rama/Çfarë zgjidhje mund të gjejë Rama për të mos lejuar Qeverinë teknike?

Kryeministri Edi Rama ende nuk ka reaguar në lidhje me deklaratën e bërë nga aleati kryesor i tij në qeverisjen e vendit, Ilir Meta, i cili...