Connect with Us

All posts tagged "Kryepeshkopit Anastas"

Lajme 23:05 - 14 Shkurt, 2020

Kryepeshkopit Anastas i jepet çmimi ndërkombëtar “Klaus Hemmerle 2020”

Kryepeshkopit Anastas i jepet çmimi  ndërkombëtarë “Klaus Hemmerle 2020” për kontributin e tij në përqasjen dhe bashkekzistencën paqësore të komuniteteve të traditave të ndryshme. Ceremonia e...

Aktualitet 18:02 - 23 Dhjetor, 2017

Mesazhi i Kryepeshkopit Anastas/ Krishtlindje të bekuara me dashuri jo të shtirur, në zemrën tonë

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe i Gjithë Shqipërisë në prag të Krishtlindjeve ka dalë me një mesazh për paqe dhe dashuri. “E kremtja e Lindjes së...