Connect with Us

All posts tagged "kryeministria"

Video-“Ta hapim aeroportin e Vlorës në fund të 2020”/ Grida Duma nxjerr “bllof” Ramën
Politikë 15:57 - 25 Korrik, 2020

Rama rikthen kërpudhën te Kryeministria/ Duma nuk kursehet: Po i kthen shpinën çdo problemi

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se ka rikthyer një tjetër kërpudhë për të zëvendësuar kërpudhën e famshme të artisit Carsten Holler, që ishte vendosur në oborrin...

Mbyllja e klubeve të natës/ Sot sërish protestë para Kryeministrisë
Sociale 08:32 - 21 Korrik, 2020

Mbyllja e klubeve të natës/ Sot sërish protestë para Kryeministrisë

Një ditë më parë, qeveria nxori një akt normativ, nëpërmjet të cilit ndalonte hapjen e klubeve të natës, diskove, lounge bareve dhe çdo lloj shërbimi të...

Politikë 16:57 - 2 Mars, 2020

Nis grumbullimi në Bulevard/ Blindohet Kryeministria

Teksa na ndajnë vetëm pak minuta nga nisja e tubimit të thirrur nga presidenti Meta, në Bulevard ka nisur dhe grumbullimi i qytetarëve. Ndërkaq, Garda e...

Politikë 18:36 - 29 Tetor, 2019

Zbardhet takimi Rama-Mitsotakis/ Ja çështjet e rëndësishme që u diskutuan mes liderëve

Kryeministria ka zbuluar detaje nga takimi i kryeministrit Edi Rama me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis, që u zhvillua ditën e sotme në Greqi, gjatë pjesëmarrjes së...

“A do t'i shpëtojë Amerika shqiptarët nga ky pushtim makabër?”/ Ngjela nxjerr prapaskenat e forta
Opinione 17:21 - 26 Tetor, 2019

Nga Spartak Ngjela/ “Korrupsionit 100 vjeçar po i vjen fundi”

Korrupsioni i lartë shtetëror është energjia e errët e shoqërisë shqiptare në njëqind vjet. Korrupsioni ka qenë motivi kryesor i pushtetit në Shqipëri, por sot po...

Politikë 11:41 - 26 Tetor, 2019

Engjëll Agaçi si piramidë korrupsioni/ SPAK dhe BKH kanë një superdosje si provë

Reforma në Drejtësi, pritet që shumë shpejt të sjellë edhe përfundimin e ndërtimit të disa institucioneve të rëndësishme, “Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

Politikë 22:44 - 17 Tetor, 2019

Trondit Monika Kryemadhi/ Punonjësit e Kryeministrisë 6 vjet pa kontribute

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka denoncuar mospagimin e kontributeve shoqërore për punonjësit e kryeministrisë. Deklarata bombë e saj është bërë nëpërmjet lidhjes on-line me studion...

Politikë 14:59 - 31 Korrik, 2019

Çfarë duhet të bëjë Rama që të lumturohet Meta?!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dhënë një tjetër mesazh të fortë për kryeministrin Edi Rama dhe gjithë politikanët e tjerë në pushtet. Në një mesazh...

Aktualitet 20:08 - 19 Korrik, 2019

“Kthema dritën”/ 300.000 familje të varfëra pa elektricitet, qytetarët protestë para Kryeministrisë

Qindra qytetarë nga familjet e varfëra nga 5 qytete u mblodhën ditën e sotme për të protestuar përpara Kryeministrisë nën sloganin “Mirato VKM” Në thirrjen e...

Aktualitet 20:06 - 25 Maj, 2019

Basha ndez turmën/ Kapsolla dhe bojë drejt Kryeministrisë

Dalja e liderit demokrat në shesh bashkë me protestuesit ka ndezur situatën në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protestuesit kanë qëlluar me bojë dhe kapsolla drejt Kryeministrisë./CNA.al

zbulohen tre femrat me te cilat kaopet mat muli
Aktualitet 20:15 - 16 Maj, 2019

Kryeministria si vend i shenjtë/ Nuli i Lulit udhërrëfyesi i pelegrinazhit

Tre muaj më parë, në 16 Shkurt, nisi aksioni i protestave të opozitës për rrëzimin e kryeministrit Edi Rama. Aksion ky që u shoqërua me djegien...

Aktualitet 21:41 - 13 Maj, 2019

Foto/ Vijon protesta tek Kryeministria

Protestuesit e opozitës pas urdhërit të kreut të PD-së Lulzim Basha lanë lanë sheshin përballë Kryeministrisë dhe marshuan në disa institucione të cilat i quajnë institucione...

Aktualitet 20:28 - 11 Maj, 2019

Basha përsërit skenarin/ Sillet rreth Kryeministrisë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i shoqëruar nga sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi kanë zhvendosur protestuesit nga sheshi përballë Kryeministrisë...

Aktualitet 19:20 - 11 Maj, 2019

Foto/ Protestuesit i vënë flakën Kryeministrisë dhe Kuvendit

Pas mbërritjes së kreut të  PD-së Lulzim Basha është tensionuar situata në protestën e opozitës. Protestuesit kanë hequr gardhin rrethues të Kryeministrisë por nuk janë mjaftuar...

protesta kombëtare në 25 maj
Aktualitet 18:33 - 11 Maj, 2019

Foto/ Fillon marshimi i protestuesve drejt Kryeministrisë

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar ka nisur zyrtarisht protesta kombëtare opozitës. Protestuesit kanë nisur të grumbullohen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” edhe në selinë e Partisë Demokratike....

Aktualitet 18:08 - 11 Maj, 2019

Situatë e qetë para Kryeministrisë/ Ende nuk ka filluar grumbullimi i protestuesve

Edhe pse vetëm pak minuta na ndajnë nga fillimi i protestës së opozitës, situata duket e qetë. Opozita ka paralajmëruar se protesta do të fillojë në...

Aktualitet 18:02 - 11 Maj, 2019

Video/ Çuni i Fahriut udhëheq banorët e Astirit drejt Kryeministrisë

Protesta e opozitës, ashtu sikurse është lajmëruar pritet të nisë rreth orës 18:30. Kur jemi gati 30 minuta përpara fillimit zyrtar të protestës banorët e Astirit...

Aktualitet 12:17 - 18 Prill, 2019

Sulmi ndaj Kryeministrisë dhe Parlamentit/ Lleshaj: Akte më të rënda se grabitja në Rinas

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nga foltorja e Kuvendit ka folur për arrestimet e protestuesve. Sipas tij arrestimet janë bërë në kuadër të përmbushjes së përgjegjësive...

boja te kryeministria
Aktualitet 18:21 - 14 Prill, 2019

Pastrimi i Kryeministrisë/ Berisha: Mund të lajnë mermerin por jo fytyrën e Ramës

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një foto ku po lahet muri i Kryeministrisë i bërë me bojë të zezë...

Pse hesht Lukashenko i Tiranës në krye të OSBE!
Aktualitet 12:32 - 14 Prill, 2019

Fillon pastrimi i Kryeministrisë/Rama ironizon opozitën: Ata prish e ne ndreq

Kryeministri Edin Rama ka publikuar një foto të pastrimit të murit të Kryeministrisë. Mbrëmjen e djeshme protestuesit hodhën bojë dhe domate në drejtim të godinës së...

Aktualitet 20:14 - 13 Prill, 2019

I braktisi tek Kryeministria/ Basha rikthehet në protestë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ndjekur nga një grup protestuesish kanë mbërritur në sheshin përballë Parlamentit ku pak çaste më parë Policia përdori gazin...

Aktualitet 19:34 - 13 Prill, 2019

Nga Kryeministria tek Parlamenti/ Zhvendoset protesta e opozitës

Kur ka rreth 1 orë e 30 minuta që protesta opozitës zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në sheshin përballë Kryeministrisë, nën kryetari i kësaj force...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 19:27 - 13 Prill, 2019

Tensione tek Kryeministria/ Reagon Meta

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me incidentet ne protestën e opoziotës që po zhvillohet përballë Kryeministrisë. Meta ka bërë thirrje të evitohen konfrontimet mes...