Connect with Us

All posts tagged "kryeministri"

“Ne do t'i fitojmë zgjedhjet”/ Tabaku: Nuk e sjell ndryshimin një kryeministër që ka frikë nga emrat e ekipit të tij
Politikë 14:38 - 4 Prill, 2021

“Ne do t’i fitojmë zgjedhjet”/ Tabaku: Nuk e sjell ndryshimin një kryeministër që ka frikë nga emrat e ekipit të tij

Kandidatja për deputete e PD në Tiranë, Jorida Tabaku ka vijuar takimet me banorët e lagjeve të kryeqytetit, ku ka theksuar se Shqipëria ka nevojë për...

Politikë 13:36 - 4 Prill, 2021

Rama tallet me Bashën/ S’është logjikë biznesi të paguash 9 % taksë të sheshtë që Luli të flejë në Kryeministri

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një bashkëbisedim me përfaqësues të biznesit të vogël në Fier, të cilëve u premtoi se tatim fitimi dhe TVSH-ja do të...

Politikë 13:22 - 28 Mars, 2021

Këshilltari i Tony Blair komenton fushatën e PS-së/ Campbell: Rama gati për mandatin e tretë radhazi

Këshilltari i ish-Kryeministrit Tony Blair, i cili qeverisi për 3 mandate në Mretërinë e Bashkuar Alastair Campbell me anë të një postimi në rrjetet sociale ka...

Politikë 10:40 - 28 Mars, 2021

Vaksinimi masiv/ Rama jep lajmin e mirë në lidhje me masat

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama teksa ndoqi nga afër në sheshin “Skënderbej” vaksinimin e të moshuarve u shpreh se kjo është një ndër ditët më...

Politikë 18:52 - 26 Mars, 2021

Rama takim me qytetarët e Durrësit/ “Porti do jetë investimi më i madh në Mesdhe”

Kryeministri Edi Rama ka vijuar ditën e dytë të fushatës elektorale në qytetin e Durrësit. Nga aty, Rama tha se investimet që do të bëhen në...

Basha &CO drejt humbjes së radhës/ Ish këshilltari "zbërthen" kreun e PD
Politikë 21:25 - 25 Mars, 2021

Kompania izraelite shmang gafat e Bashës/ Luli me fjalim të parapërgatitur në hapje të fushatës

Lulzim Basha i njohur për gafat e tij në çdo dalje të mundshme, këtë herë ka menduar mënyrën më të mirë për t’i shmangur dhe për...

Makinat luksoze në shesh nga PD/ Rama: Erdhën si dasmorë duke vënë para dhëndrin që u vonua 1 orë
Politikë 19:17 - 25 Mars, 2021

Makinat luksoze në shesh nga PD/ Rama: Erdhën si dasmorë duke vënë para dhëndrin që u vonua 1 orë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër dhe me ironi ndaj grumbullimeve që PD organizoi në sheshin “Nënë Tereza” për nisjen e fushatës elektorale. Rama tha se...

Politikë 16:13 - 25 Mars, 2021

Rama flet me shifra/ Tregon sa vaksina pritet të vijnë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për shifrat përfundimtare të ardhjes së vaksinave në vendin tonë. Rama theksoi, që 32 mijë vaksina janë të Pfizer dhe...

Rama debat me qytetarët/ “Nuk kemi nevojë për xhami e kisha po për bukë e ujë”
Politikë 18:56 - 18 Mars, 2021

Rama replikon me ndjekësit në facebook/ “Nuk kemi nevojë për xhami e kisha po për bukë e ujë”

Kryeministri Edi Rama pas vizitës në qytetin e Shkodrës, ka postuar në rrjetin e tij social në Facebook videot e takimeve me drejtuesit politikë për zgjedhjet....

Politikë 18:41 - 18 Mars, 2021

“Njëqind dështimet e Ramës”/ Basha tregon qarkun me rënien më të madhe të popullsisë

Kreu i PD Lulzim Basha në një nga rrjetet e tij sociale, ka renditur sipas tij një nga dështimet e kryeministrit Rama në këto tetë vite...

Rama “nxjerr zbuluar” Bashën/ Me video të regjistruara infekton mbështetësit, ne vazhdojmë vaksinimin masiv
Politikë 16:34 - 18 Mars, 2021

Rama akuza Bashës/ “Po rrezikon shëndetin e ndjekësve të tij besnikë”

Kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të listës së kandidatëve për deputet në qytetin e Shkodrës nuk i ka kursyer as akuzat ndaj kreut të PD Lulzim...

Basha në provë/ Kush fiton Vlorën, Luli apo Leskaj?
Politikë 08:35 - 12 Mars, 2021

Basha nxjerr ‘të dhënat që hedhin poshtë propagandën e kryeministrit’

Ditën e sotme kreu i PD, Lulzim Basha e ka nisur me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Basha rendit në “Instagram” një tjetër dështim të kryeministrit...

Lum partitë për këtë popull që kanë!
Opinione 19:58 - 6 Mars, 2021

Nga Mentor Kikia/ Lum partitë për këtë popull që kanë!

Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri më duket. Bëra një...

“I ka vënë 'shkopinj në rrota' çdo reforme”/ Shalsi: Kjo opozitë nuk mund të vijë në pushtet
Politikë 21:50 - 5 Mars, 2021

“I ka vënë ‘shkopinj në rrota’ çdo reforme”/ Shalsi: Kjo opozitë nuk mund të vijë në pushtet

Ministri i shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi në një lidhje me  Report Tv, ka komentuar situatën parazgjedhore dhe  ‘ethet’ e listës së kandidatëve. Shalsi...

Nga Klodian Tomorri/ Evazioni nga koncesionet
Opinione 17:46 - 17 Shkurt, 2021

Nga Klodian Tomorri/ Kryeministri që kërkon të bëhet Zot

Dy shekuj me pare, nje ekonomist prusian i quajtur Hermann Heinrich Gossen, zbuloi nje koncept qe me vone do te shnderrohej ne nje nga ligjet themelore...

Nga Klodian Tomorri/ Buxheti si llastiku i benevrekëve të kryeministrit
Opinione 13:15 - 10 Shkurt, 2021

Nga Klodian Tomorri/ Buxheti si llastiku i benevrekëve të kryeministrit

Ne nentor te vitit te kaluar, Ministria e Financave i propozoi qeverise projektbuxhetin e vitit 2021, bashke me tabelat shoqeruese te projeksioneve makrofiskale. Ne dokument, ekipet...

“Hiqe nga puna këtë se piu kafe me atë”/ Artisti i njohur ‘shërthen’ ndaj klasës politike: Janë kancer!
Aktualitet 18:28 - 6 Shkurt, 2021

“Hiqe nga puna këtë se piu kafe me atë”/ Artisti i njohur ‘shërthen’ ndaj klasës politike: Janë kancer!

Aktori dhe artisti i mirënjohur Bujar Asqeriu ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë”, ku mes të tjerave ka folur dhe për...

U mandatua nga presidenti Mattarella/ Mario Draghi do të jetë kryeministri në detyrë i Italisë
Bota 13:36 - 3 Shkurt, 2021

U mandatua nga presidenti Mattarella/ Mario Draghi do të jetë kryeministri në detyrë i Italisë

Mario Draghi do të jetë kryeministri në detyrë i Italisë. Mësohet se ish-presidenti i Bankës Europiane, Draghi ka pranuar me rezerva mandatin për formimin e qeverisë....

Zgjedhjet e 25 prillit/  Berisha “zbërthen” taktikën e Ramës për hartimin e listave
Aktualitet 00:38 - 26 Janar, 2021

21 Janari/ Prendi: Kishte informacione për atentat ndaj kryeministrit

Ish-komandat i Gradës së Republikës së Shqipërisë, Ndrea Prendi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me protestën e 21 janarit, ku mbetën të vrarë 4...

Sondazhi/ Ja kush është partia që del e para në zgjedhjet e 25 prillit
Aktualitet 11:52 - 20 Janar, 2021

Kush është politikani më aktiv në rrjetin social?/ Eksperti jep përgjigjen

Blerim Gjeladini, ekspert i “Terra data analytics” gjatë një lidhjeje në emisionin “Opinion” ka bërë një prezantim të mënyrës se si politikanët shqiptarë shfaqen në rrjetet...

Rrugëtimi kovedian i kryeministrit Rama/ Nga gjeneral grotesk, në tregëtar vaksinash
Opinione 16:25 - 12 Janar, 2021

Rrugëtimi kovedian i kryeministrit Rama/ Nga gjeneral grotesk, në tregëtar vaksinash

Nga Erion Dasho, ekspert i Shëndetit Publik Të gjithë i mbajmë mend kontrabandistët e ilaçeve të viteve ’90 të cilët me çanta dore sillnin ilaçe nga...

Bota 09:11 - 26 Dhjetor, 2020

Mbërrin në Greqi vaksina kundër Covid/ Të parët që do e marrin Presidentja dhe kryeministri

Mëngjesin e sotëm ka mbërritur në Athinë vaksina Pfizer kundër Covid-19. Mediat greke bëjnë me dije se 9.750 doza kanë mbërritur në Athinë në orën 7...

“Vaksina do të vijë shpejt në Shqipëri”/ Rakacolli tregon a do të shtyhen masat kufizuese
Aktualitet 18:21 - 25 Dhjetor, 2020

“Vaksina do të vijë shpejt në Shqipëri”/ Rakacolli tregon a do të shtyhen masat kufizuese

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli komentoi vendimin e Komitetit të Ekspertëve për masat klufizuese që janë marrë deri në datën 4 janar. Gjatë një interviste për...