Connect with Us

All posts tagged "kryeminister"

Aktualitet 17:21 - 14 Janar, 2018

Ish-ministri: Rama tregoi se nuk i njeh problemet e qytetarëve

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në studion e televizionit News24, ku ka analizuar situatën aktuale politike shqiptare. Ai ka analizuar takimin e kryeministrit Edi...

Aktualitet 18:03 - 6 Janar, 2018

Kë do të donte Amerika si kryeministër?/ Befason avokati

Avokati i njohur, njëherësh kryetari i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, i ftuar në studion e emisionin “Kjo javë” të gazetares Nisida Tufa, teksa ka...

Aktualitet 21:30 - 30 Dhjetor, 2017

Befason presidenti Meta: Aleksandër Frangaj aspiron për Kryeministër

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, i ftuar në studion e emisionit “Xing me Ermalin” ka habitur me një deklaratë të tij, ku tha se Aleksandër Frangaj...

Aktualitet 16:30 - 13 Dhjetor, 2017

Një asistente seksi si ajo e kryeministrit, kush është vajza që po i çmend të gjithë

Brune, elegante dhe joshëse… ajo është padyshim asistentja më e bukur që kemi parë kohët e fundit. Bëhet fjalë për këshilltaren e kryeministrit të Kosovës, Ramush...

Aktualitet 21:44 - 10 Nentor, 2017

Si i vlerëson Adi Krasta marrëdhëniet e tij me Edi Ramën

“Marrëdhëniet e  mia me Ramën janë të njejta siç i kam pasur gjithë jetën. Unë mendoj se për ti njohur vërtetë njerëzit mjafton ti lexosh ata...

Aktualitet 11:14 - 5 Nentor, 2017

Rama duhet rrëzuar/Pse Basha nuk është zgjidhja?

Shqipëria po kalon një situatë të tensionuar politike, që mund të quhet një shans i madh për kryetarin e PD Lulzim Basha. Një shans i fortë...

Aktualitet 21:23 - 30 Tetor, 2017

Visho Ajazi ka përgjuar Kryeministrin dhe Presidentin

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News 24, gazetari Artan Hoxha, ka komentuar dorëheqjen e papritur të drejtorit të Shërbimit Informativ Shqiptar, Visho Ajazi...

Aktualitet 18:33 - 27 Tetor, 2017

Dokumenti – Edi Rama në dy kohë / Ja si kundërshtonte TVSH-në për biznesin e vogël

Vendosja e TVSH për biznesin e vogël ka shkaktuar shumë debate dhe pakënaqësi në radhët e bizneseve dhe jo vetëm, pasi përfshirja e biznesit të vogël...

Aktualitet 00:02 - 24 Maj, 2017

Vasili shfaq hapur ambiciet/Do jem unë kryeministër, jo Meta!

Duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarit Blendi Fevziu se “nëse LSI del forcë e parë a do të lëre Meta Presidencën për t’u bërë kryeministri i...

Aktualitet 22:33 - 15 Maj, 2017

Analisti zbulon kryeministrin e ardhshëm të vendit/Do jetë shpërfillës!

Analisti Artur Zheji ka komentuar situatën e tensionuar politike të krijuar në vend prej muajsh. Në një analizë të fundit, Zheji zbulon dhe kryeministrin e vendit...

Aktualitet 17:27 - 14 Maj, 2017

Zbulohet emri i kryeministrit të ardhshëm

Pas skadimit të afatit për paraqitje në, siç u quajt në media, “konkursin për vetëkandidim” për kryetar të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), në këtë parti...

Aktualitet 21:31 - 10 Maj, 2017

Petrit Vasili kryeministër i Shqipërisë?!/Po praktikohem për …!

Ministri i Drejtësisë dhe njëherësh kryetari i LSI, Petrit Vasili, ka dhënë një përgjigje nëse pretendon të jetë kryeministër i ardhshëm i vendit. Në studion e...

Aktualitet 21:55 - 30 Prill, 2017

Shtohen ambiciet e LSI/ Mehmetaj: Vasili kryeministër, do jemi forcë e parë

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmtaj, ka shprehur bindjen se LSI do të jetë forcë e parë politike pas 18 qershorit dhe se Petrit...

Aktualitet 15:28 - 9 Prill, 2017

Edi Rama nuk vlen as për kryeministër, as për kurban/Kur tiranitë nuk dorëzohen, përmbysen!

Nga Azgan Haklaj   Zhan Zhak Rusoi, filozofi dhe iluministi i madh francez i ka lanë si testament njerëzimit veprën e vet monumentale “Kontratën Sociale”, ku...

Aktualitet 11:13 - 26 Mars, 2017

Sot Kadri Veseli nominohet për kryeministër

Konventa dy ditore e PDK’së përfundon sot, e siç ka raportuar gazetametro.net dje, ajo do të mbyllet me nominimin e kryetarit të kësaj partie, Kadri Veselit,...

Aktualitet 14:04 - 13 Mars, 2017

LSI “urdhëron” ministrat e deputetët/ Mos thoni “Meta kryeministër”

Pas deklaratave të Klajda Gjoshës  dhe Edmond Panaritit, ku shprehën hapur dëshirën e tyre në publik  që Ilir Meta të jetë kryeministër i vendit, një sms...

Aktualitet 22:34 - 24 Shkurt, 2017

Propozimi i Patozit/ Qeveri kujdestare dhe kryeministër nga PS

Nëse do të ishte në vendin e Bashës, deputeti Astrit Patozi do t’i propozonte kryeministrit Rama që pasi të pranojë qeverinë teknike, kryeministrin e ardhshëm të...

Aktualitet 14:45 - 29 Nentor, 2016

Merkel mëson të numërojë bashkë me Edi Ramën!/ Nga Arian Galdini

Merkel do te kandidoje per here te katert. 3 mandate si Kancelare i ka bere. Per te katertin do perpiqet me shume mund. 5 dihet qe...

Aktualitet 14:31 - 23 Nentor, 2016

Qeveria e Kosovës shpall 28 nëntorin ditë pushimi

28 Nëntori, ditë pushimi edhe në Kosovë. Ka qenë Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ai i cili e ka propozuar që 28 nëntori, Dita e flamurit...

Aktualitet 13:56 - 2 Tetor, 2016

LSI premton forcë e parë në vend/ LSI, jo më kryeministra pa teserën e saj

Ambicjet e LSI-së janë që të dalë forcë e parë në vend. Përparim Spahiu, i cili garon për Kreun e ri të Lëvizjes Socialiste për Integrim,...

Aktualitet 23:24 - 1 Gusht, 2016

Ilir Kulla: 10 arsye pse Ilir Meta do të jetë Kryeminister në 2017

Analisti Ilir Kulla rendit 10 arsyet që sipas tij në 2017, Kryeministri i vendit do të jetë Ilir Meta. Kulla shkruan në një postim në rrjetet...

Aktualitet 10:30 - 1 Gusht, 2016

Qeveria teknike/Rexhep Meidani kandidati për kryeministër, emri që tremb Edi Ramën

Profesor Rexhep Meidani duket të jetë emri më i ri si kandidati i mundshëm për të marë postin e kryeministrit të vendit në muajin shtator. Meidani...

Aktualitet 15:18 - 18 Korrik, 2016

Skenarët për Qeverinë teknike/Ja kandidatët e mundshëm për postin e Kryeministrit?

Nëse Kuvendi i Shqipërisë do të vendosë për votimin e një Qeverie teknike, bazuar në nenin 105 të Kushtetutës, e cila do të çonte vendin drejt...