Connect with Us

All posts tagged "kryeminister"

Kosova & Rajoni 21:33 - 2 Gusht, 2020

Kryeministri i Kosovës infektohet me Covid

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ka qenë vetë kreu i qeverisë kosovare që ka njoftuar përmes një njoftimi në “Facebook”, se...

Pasardhësit e Isa Boletinit i dhurojnë flamurin 108 vjeçar/ Basha: Do e var në zyrën time si kryeministër
Politikë 19:07 - 21 Korrik, 2020

Pasardhësit e Isa Boletinit i dhurojnë flamurin 108 vjeçar/ Basha: Do e var në zyrën time si kryeministër

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka vizituar sot kullën e Isa Boletinit në Kosovë. Në një postim në rrjetet sociale, Basha deklaron se u...

“Paguhen 18 mijë euro për çdo vdekje të shënuar me Covid-19”/ Avokati: Kjo bëri që të rriten shifrat
Politikë 17:56 - 19 Korrik, 2020

Goxhaj “i përvishet” Bashës/ “Nuk ke për tu bërë kurrë kryeministër”

Avokati Altin Goxhaj ka sulmuar kryetarin e Republikës së Re, Lulzim Basha, teksa po fliste për mbajtjen e maskës dhe masat kundër Covid-19. Goxhaj komentoi deklaratën...

Blog 09:14 - 19 Korrik, 2020

Emri i tij u bë simbol global i tradhtisë/ Kush ishte kryeministri norvegjez Vidkun Kuisling

Vidkun Kuisling, emri i të cilit u bë sinonim i fjalës tradhtar, lindi në Firesdal të Norvegjisë më 18 korrik 1887, në shtëpinë e klerikut Xhon...

Bushati "godet" sërish Bashën/ "Habitem nga njerëzit që e mendojnë kryeministër"
Politikë 22:49 - 17 Korrik, 2020

Bushati “godet” sërish Bashën/ “Habitem nga njerëzit që e mendojnë kryeministër”

Ish-kryetarja e Autoritetit të Mediave Audiovizive dhe ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati, ka sulmuar sërish kryetarin e Republikës së Re Lulzim Basha. Bushati tha...

Ish ministri ngre alarmin/ Kryeministri ka “rënë”, Shqipërisë i duhet një zgjidhje urgjente!
Politikë 11:27 - 15 Korrik, 2020

Ish ministri ngre alarmin/ Kryeministri ka “rënë”, Shqipërisë i duhet një zgjidhje urgjente!

Ish ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu thotë se Shqipëria në këto momente të vështira epidemiologjike e ekonomike është pa Kryeministër. Sipas tij, kemi një “Qeveri” që...

Mustafa Nano: Rama president, mbyllja më e mirë e karrierës
Politikë 20:30 - 13 Korrik, 2020

Mustafa Nano: Rama president, mbyllja më e mirë e karrierës

Analisti Mustafa Nano, ka komentuar deklaratën, sipas tij të pabesueshme për një marrëveshje paszgjedhore me Ramën President dhe Bashën kryeministër. Në studion e “TvT”, Nano tha...

“Ti kryeministër, unë President”/ Nard Ndoka tallet keq me Ramën
Politikë 19:19 - 11 Korrik, 2020

“Ti kryeministër, unë President”/ Nard Ndoka tallet keq me Ramën

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi dje se kryeministri Rama i kishte ofruar një marrëveshje ku Basha të bëhej kryeministër dhe Rama President. Kjo ngjarje...

“Basha kryeministër, Rama president!”/ Alimadhi: Nuk është çudi, ata të dy janë bashkë!
Politikë 20:33 - 10 Korrik, 2020

“Basha kryeministër, Rama president!”/ Alimadhi: Nuk është çudi, ata të dy janë bashkë!

Deputeti Adriatik Alimadhi ka komentuar deklaratën e fundit të kreut të PD-së, Lulzim Basha i cili tha se Rama i ka çuar ndërmjetës që ai të...

Marrëveshje të fshehtë me Bashën?/ Rama: Ndihem shumë i keqardhur
Politikë 20:03 - 10 Korrik, 2020

Marrëveshje të fshehtë me Bashën?/ Rama: Ndihem shumë i keqardhur

Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur sërish kreut të PD, Lulzim Basha, i cili zbuloi një marrëveshje të fshehtë që sipas të cilit i ishte propozuar...

"Unë president, ti kryeministër"/ Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës
Politikë 15:51 - 10 Korrik, 2020

“Unë president, ti kryeministër”/ Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha i cili tha  para mediave se  Rama prej një muaji i ka dërguar...

Basha premtime nga Velipoja/ “Si kryeministër i së nesërmes...”
Politikë 19:23 - 3 Korrik, 2020

Basha premtime nga Velipoja/ “Si kryeministër i së nesërmes…”

Në vazhdën e takimeve me operatorët turistikë në vend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur ditën e sotme në qytetin e Velipojës. Basha deklaron...

Politikë 15:18 - 31 Maj, 2020

“Le të flasim lirshëm”/ Julian Deda tregon si mund të bëhet Basha kryeministër

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Julian Deda thotë se ai që është për lista të mbyllura nuk është detyrimisht me njerën nga partitë e mëdha,...

“Serbet janë hedhur hapur në sulm antishqiptar”/ Çfarë paralajmëron Ngjela
Politikë 19:26 - 15 Maj, 2020

“Po kërkojnë të shpërthejë epidemia”/ Ngjela thirrje ambasadorëve: Bëjini presion kryeministrit

Avokati Spartak Ngjela thotë se korrupsioni i lartë politik po kërkon që epidemia të shpërthejë. Sipas Ngjelës, “këta hajdutë në Tiranë ka tre muaj që po...

Politikë 21:35 - 30 Prill, 2020

Menaxhimi i situatës së Covid-19/ Basha shpalos planin nëse do ishte kryeministër

Kreu i PD, Lulzim Basha ka shpalosur planin e tij për menaxhimin e situatës së koronavirusit, nëes do të ishte kryeministër. Basha thekson se gjëja e...

Politikë 18:52 - 22 Prill, 2020

Basha flet si kryeministër/ “Situata nuk do të shkonte deri këtu, do isha 45 ditë para Ramës”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka folur si kryeministër pasditen e sotme për masat ndaj pandemisë së koronavirusit. Teksa ishte i ftuar në emisionin “Pasdite me...

Politikë 19:12 - 21 Prill, 2020

“Rama ka bërë fushatë”/ Gjekmarkaj: Basha është sjellë si kryeministër

Analisti Agron Gjekmarkaj ka folur sot për masat e qeverisë dhe për sjelljen e kryeministrit Edi Rama gjatë pandemisë së koronavirusit. Gjekmarkaj tha se hapja duhet...

Bota 10:19 - 6 Prill, 2020

Beteja me Covid-19/ Kryeministri i Irlandës i rikthehet profesionit të mjekut

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar është regjistruar si mjek, dhe do të punojë një turn në javë për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Lajmin e...

Politikë 18:34 - 17 Mars, 2020

Rama “i dorëzuar”/ “Do kisha dhënë gjithçka që mos isha kryeministër në këtë situatë”

Edi Rama e ka thënë hapur se nuk do donte që të ishte kryeministër i Shqipërisë në këtë situatë në të cilën ndodhet vendi aktualisht. Rama...

Kosova & Rajoni 22:10 - 4 Mars, 2020

Një muaj kryeministër/ Albin Kurti bën bilancin e vendimeve të rëndësishme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë një bilanc një-mujor lidhur me vendimet që ka marrë ai dhe qeveria e tij që në momentin që ka...

Politikë 20:04 - 1 Mars, 2020

PD krah presidentit në Bulevard/ Çfarë shkruante RD për Ilir Metën kur ishte kryeministër

Kohët e fundit, presidenti Ilir Meta ka qenë kryefjala e mediave pas përplasjeve mes presdiencës dhe qeverisë. Së fundmi Meta ka thirrur një manifestim për mbrojtjen...

Opinione 15:53 - 21 Janar, 2020

Nga Bledi Mane/ Ta harrojë Erion Veliaj se do bëhet kryeministër një ditë…

1./Arbri është një djalë i vogël që ndryshe nga moshatarët e tij të kopshtit, ka lindur me sëmundjen e astmës bronkiale. Vuan aq shumë sa ngushtmi...

Kosova & Rajoni 09:27 - 20 Janar, 2020

Vetëvendosja letër Thaçit/ Propozon Albin Kurtin kandidat për kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si kryeministër përmes një letre drejtuar presidentit Hashim Thaçi. Ky vendim vjen pas disa kërkesave të presidentit Hashim Thaçi për...