Connect with Us

All posts tagged "kryebashkiaket"

Ish-deputeti i sulet Ramës/ Populli shqiptar të ka vulosur si “Non Grata”
Politikë 11:11 - 8 Korrik, 2020

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me deputetët, ndërsa sot ka nisur një takim me kryebashkiakët. Mësohet se takimi ka nisur...

Politikë 11:15 - 6 Korrik, 2020

Takimet me strukturat/ Basha shpall zgjedhjet e parakohshme në tetor

Tashmë është bërë zakon për politikën shqiptare. Çdo pranverë dhe vjeshtë shpallin zgjedhje të parakohshme. Luli Basha, kryetari i Republikës së Re, së fundi ka dhënë...

Politikë 13:56 - 11 Shkurt, 2020

Foto/ Kryebashkiakët e Tiranës “zbresin” në sheshin “Skënderbej”

Tirana feston sot 100 vjetorin e shpalljes si kryeqytet i Shqipërisë. Në kuadër të festimeve, Bashkia e Tiranës ka vendosur pranë sheshit “Skënderbej” profilin e të...

Politikë 23:29 - 6 Shkurt, 2020

Nisma “Anti-KÇK”, turp institucional/ Duma: Shtatë vite qeverisje, asnjë ndëshkim

Ish deputetja Grida Duma, e ka konsideruar nismën më të re të Qeverisë, të konkretizuar me Operacionin Forca e Ligjit, si një turp institucional. “Kap çfarë...

Politikë 22:34 - 30 Janar, 2020

Deklarata e fortë e Ngjelës/ “6 kryebashkiakët e inkriminuar i blenë postet”

Avokati Spartak Ngjela, u shpreh se 6 kryebashkiakët e inkriminuar të kryeministrit Rama, mund ti kenë blerë postet.  Kjo sipas tij, pasi që të gjashtë ishin ...

Politikë 12:21 - 26 Janar, 2020

Heshtja për kryebashkiakët e lidhur me krimin/ PD i kërkon llogari Ramës

Ish deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka ngritur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa foli për kryebashkiakët me të kaluar kriminale apo në...

“15 kushtet pasqyrë e gjendjes ku ka degraduar vendi”/ Pollo: Nuk ecim dot drejt BE-së pa rrotacion politik
Politikë 18:07 - 23 Janar, 2020

Skandali me kryebashkiakët/ Pollo: PS zgjedh gjithmonë “mollët e kalbura”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, i ftuar në rubrimën “Opinion” në Neës 24, teksa ka komentuar rastin e video-skandalit të kryebashkiakut të Bulqizës, u...

Politikë 23:12 - 20 Janar, 2020

Lorenc Vangjeli bën deklaratën e fortë/ Lufta e egër politike thërret në armë

Analisti Lorenc Vangjeli, i ftuar në emisionin “Opinion” ku po flitet për kryebashkiakët e inkriminuar, u shpreh se në vend është krijuar një luftë shumë e...

Politikë 08:42 - 3 Dhjetor, 2019

Rama mesazh të fortë kryebashkiakëve/ Asnjë lek për makina dhe dollapë, të lëvizin me kalë

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kkryeministri Edi Rama ndër të tjera i ka drejtuar një mesazh të fortë edhe kryebashkiakëve në vend. Rama tha se...

Opinione 18:13 - 30 Tetor, 2019

Qeveria “shkarkon” kryebashkiakët me borxhe/ Nëse nuk paguajnë detyrimet caktohet administrator

Teksa qeveria është përfshirë në një cikël të ri detyrimesh të prapambetura që rrezikojnë seriozisht shëndetin e arkës së shtetit Ministria e Financave nxori këto ditë...

Tre ambasadorë “zbarkojnë” në selinë blu/ Takim me Bashën
Politikë 16:08 - 3 Shtator, 2019

Kryebashkiakët me probleme/ PD, gati denoncime të tjera

Demokratët nuk kanë ndër mend të ndalen me Valdrin Pjetrin dhe Agim Kajmakun. Në një intervistë për A2, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, paralajmëron denoncimin...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Politikë 22:16 - 28 Gusht, 2019

“Tepsia e Ramës si serat me rendiment të lartë”/ Nuk përmbahet Petrit Vasili

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me tone ironike pas deklaratave të socialistëve se nuk mbajnë përgjegjësi për kryebashkiakët e lidhur...

Politikë 17:44 - 26 Gusht, 2019

“Kriminelët në politikë, fenomen”/ Fatos Lubonja kryqëzon Ramën

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar rastin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili, sipas akuzave të PD, është arrestuar dhe më pas dënuar me burgim...

Politikë 17:22 - 26 Gusht, 2019

Kryebashkiakët e Rilindjes/ PDIU akuza Ramës: Po promovon kriminelët në politikë

Partia Drejtësi, Integim dhe Unitet ka reaguar në lidhje me rastin e kryebashkiakut socialist të Vorës Agim Kajmaku. PDIU shprehet se rasti i Kajmakut është tjetër...

Politikë 18:33 - 1 Gusht, 2019

Deklarata e fortë e Tritan Shehut/ Rama i përdor kryebashkiakët si “mish për top”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, pas betimit të kryetarit të ri në bashkinë e Gjirokastrës. Ai...

Aktualitet 17:33 - 23 Korrik, 2019

Rama kërcënon deputetët/ Kush s’kap ritmin, përjashtohet

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar deputetët e PS-së dhe kryebashkiakët që janë zgjedhur nga kjo forcë politike se do të përjashtohen nga PS nëse nuk do...

Aktualitet 10:24 - 17 Korrik, 2019

Basha gënjeu kryebashkiakët e opozitës/ Ngelen të gjithë me “gisht në gojë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditët e fundit ka zhvilluar takime, kryesisht me bashkitë, ku PD-ja ka qënë drejtuese në katër vitet e kaluara, por...

Aktualitet 17:24 - 15 Korrik, 2019

“Nuk lirojnë zyrat e Bashkive/ Gjykata jep urdhërin e “prerë” për kryebashkiakët e djathtë

Kryebashkiakët e djathtë, duke mos i njohur zgjedhjet e 30 qershori, prej kohësh kanë deklaruar se nuk do ti lirojnë zyrat. Por pasi fituan mandatin për...

Aktualitet 17:41 - 11 Korrik, 2019

Foto- Kryebashkiakët dhe krerët e PD në selinë blu/ Çfarë plani ka Basha

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka thirrur sot, për të disatën herë, në një mbledhje të përbashkët kryebashkiakët e djathtë dhe krerët e PD në rrethe....

Aktualitet 13:07 - 3 Korrik, 2019

Aksioni opozitar/ Basha mbledh kryebashkiakët e PD dhe krerët e degëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë sërish sot në një takim, kryebashkiakët e djathtë. Mësohet se takimi i Bashës me krerët e bashkive...

Aktualitet 17:31 - 2 Korrik, 2019

Nard Noka zbulon planin e opozitës për kryebashkiakët e djathtë

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka foli rreth kryebashkikëve të opozitës. Ndoka deklaroi nga studio e lajmeve në “Fax News” se opozita duhet të mbështesë kryebashkiakët...

Aktualitet 17:23 - 26 Qershor, 2019

Procedimi ndaj kryebashkiakëve të PD / Kërcënon Bardhi: Deri më tani jemi vetëpërmbajtur

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, në një konferencë për mediat, ka reaguar ashpër ndaj procedimit penal të dy kryebashkiakëve të djathtë për qëndrimet e...

Aktualitet 15:18 - 30 Prill, 2019

Testi i pasurisë “fundos” gjysmën e kryebashkiakëve

Të dhënat e siguruara nga BIRN përmes analizës së thelluar të deklaratave të pasurisë tregojnë se më shumë se gjysma e kryetarëve të bashkive në Shqipëri...