Connect with Us

All posts tagged "kryebashkiak"

Politikë 19:48 - 18 Shkurt, 2020

Denoncon Gazment Bardhi/ “Një kryebashkiak socialist i dënuar për vrasje”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme, teksa foli për kryebashkiakët socialistë që, deri më tani, kanë kaluar në...

Kronika 18:01 - 31 Janar, 2020

Foto-“Kryetarit të Bashkisë i djegin makinën/ Policia hesht”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të qytetarit dixhital i cili tregon mafioz që është bërë ndaj kryetarit të bashkisë së Peqinit, Lorenc Tosku. Sipas...

Opinione 13:48 - 23 Janar, 2020

Nga Armir Shkurti/ Kush e regjistroi kokainën e kryetarit në Bulqizë?

Kush ia futi? Kush do ta djegë? Këto janë pyetjet e para që lindin sa merr vesh meselenë e Bulqizës me kokainë. Të kuptohemi që as...

Politikë 14:22 - 22 Janar, 2020

PS merr në mbrojtje kryebashkiakun e Bulqizës

Partia Socialiste ka marrë në mbrojtje kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla pas publikimit të pamjeve ku shfaqej duke konsumuar kokainë. Burime nga PS thanë për CNA.al...

artan hoxha rrefen detajet e organizimit te policise diten e neserme
Politikë 22:41 - 20 Janar, 2020

Artan Hoxha deklaratë bombë/ Një kryebashkiak merr narkotikë në publik, ka video

Gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, nga studioja e emisionit “Opinion” të mbrëmjes së sotme, ku temë diskutimi është “Bashkiakë me precedentë penal”, ka...

Politikë 11:24 - 8 Janar, 2020

Publikohen dokumentet/ Një tjetër kryebashkiak i Ramës i dënuar në Greqi

Pas Shkodrës, Vorës dhe Vaut të Dejës, Partia Demokratike i ka kërkuar Prokurorisë të vetifikojë të kaluarën e Kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj. Në kërkesën e...

Kronika 09:12 - 6 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit në Tropojë/ Reagon kryebashkiaku

Kryebashkiaku i Tropojës Rexhë Byberi ka reaguar pas vrasjes së biznesmenit, Guxim Gjuriqi 47 vjeç, pronar i një pike karburanti dhe restoranti. Byberi u shpreh se...

Bota 17:54 - 10 Dhjetor, 2019

Ndryshoi rrënjësisht Moskën/ Ndahet nga jeta kryebashkiaku historik

Ndahet nga jeta në moshën 83 vjeçare në Gjermani ish kryebashkiaku i Moskës, Yuri Luzhkov si pasojë e një arresti kardiak. Ai konsiderohej si njeriu i...

Politikë 22:32 - 21 Nentor, 2019

Një tjetër kryebashkiak në “çarkun” e të inkriminuarve/ Artan Hoxha paralajmëron videon

Duke marrë shkas nga një SMS që mbërriti në telefonin e moderatotit të emisionit “Opinion”, gazetari investigativ i kronikës së zezë, Artan Hoxha, ka paralajmëruar publikimin...

Bota 17:39 - 22 Shtator, 2019

E rëndë/ Kryebashkiaku gjendet i vetëvarur në tualetin e shtëpisë

Kryebashkiaku i Casale di Scodosia, një qytet i vogël në provincën e Padova, Stefano Farinazzo është gjetur i pajetë në banesën e tij. Sipas mediave italiane...

Opinione 20:24 - 25 Gusht, 2019

Ekskluzive/ Sherri Basha-Mediu: “Nuk pyes për kryetarë degësh dhe kryebashkiakë”

Pak ditë më parë CNA.al raportoi për një debat të ashpër të zhvilluar në zyrën e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me Fatmir Mediun, kryetarin...

Politikë 16:52 - 29 Korrik, 2019

Erion Isai merr zyrtarisht detyrën/ Betohet si kryebashkiak i Kolonjës

Pas çertifikimit të Këshillit, kandati fitues në radhët e Partisë Socialiste, Erion Isai ka bërë sot betimin duke marrë kështu detyrën e kreut të bashkisë së...

Aktualitet 21:19 - 16 Korrik, 2019

“Nuk jemi për luftë, nuk i mbajmë zyrat peng”/ Xhelal Mziu zbut tonet

Xhelal Mziu, kryebashkiaku i Kamzës në detyrë, ka zbutur tonet, sa i përket zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe lirimit të zyrave, nga ai dhe kolegët e...

Aktualitet 12:02 - 15 Maj, 2019

Me një milion euro pasuri/ Kandidati socialist për kryebashkiak i dënuar mbi tre herë

Aleanca për Shqipërinë Europiane, tashmë ka zyrtarizuar 61 kandidatë për kryetarë bashkish dhe komunash. Për Bashkinë e Poliçanit, do të kandidojë për mandatin e katërt Adriatik...

Aktualitet 22:44 - 30 Janar, 2019

Akuzat e rënda/ Ja si përgjigjet Qazim Sejdini

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini, në një intervistë informale për emisionin “Top Story”, ka mohuar akuzat e hedhura kundër  tij duke i emërtuar ato...

Aktualitet 22:47 - 7 Janar, 2019

E zbulon Taulant Balla/ Kush do të jetë kandidat i PS-së për Tiranën

​ Kandidatura garuese e PS për Kryetar Bashkie të Tiranës, në zgjedhjet vendore që priten të mbahen në Qershor të 2019, ka qenë në rend të debateve...

zbardhen emrat e kandidateve
Kryesore 13:57 - 20 Mars, 2018

Mediat raportojnë lajmin e CNA/ Një kryebashkiak drejt arrestit

Pak ditë më parë dhe konkretisht me datë 17 mars 2018, CNA.al, raportoi se një nga kryebashkiakët socialistë në jug të vendit rrezikon të arrestohet. Konfirmimi...