Connect with Us

All posts tagged "kruz"

Politikë 13:53 - 30 Shtator, 2019

Basha uron Kurz për fitoren/ Shembull kurajo dhe moraliteti qytetar  

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar kancelarin Sebastian Kurz për fitoren e zgjedhjeve në Austri. Në një postim në rrjetet sociale, Basha zbulon se...

Aktualitet 12:25 - 19 Maj, 2019

Skandali që prishi koalicionin qeveritar në Austri

Pas publikimit të skandalit të zëvendës kancelarit të Austrisë Strache, ky vend do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. “Mjaft më”, tha kancelari i Austrisë Kurz....