Connect with Us

All posts tagged "kruje"

Inspektori i Drejtësisë letër Ministrisë së Drejtësisë/ Kërkon ndryshimin e ligjit për kriteret e përzgjedhjes
Aktualitet 11:52 - 8 Janar, 2021

Shkelje të rënda profesionale/ ILD pranon kërkesën e gjyqtares së Krujës

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani asistoi sot në seancën dëgjimore në Këshillin e Lartë Gjyqësor për shqyrtimin e kërkesës për masën disiplinore “shkarkim nga...

Kronika 09:49 - 30 Dhjetor, 2020

Iu gjet automatik dhe qindra fishekë në shtëpi/ Arrestohet 54 vjeçari në Krujë

Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që posedojnë...

Po transportonin drogë për në Korçë/ Arrestohen dy "të fortët" nga Fieri
Kronika 09:13 - 3 Dhjetor, 2020

U kap duke transportuar 38 kg marijuanë me makinë/ Arrestohet 44-vjeçari nga Tirana

Goditet një tjetër tentativë për trafikimin e lëndëve narkotike. Në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike, mbi bazën...

Zhvilluan ceremoni mortore në kohë pandemie/ Gjobiten 4 lokale në Krujë dhe Durrës
Aktualitet 11:03 - 29 Nentor, 2020

Zhvilluan ceremoni mortore dhe festa/ Gjobiten 4 lokale në Krujë dhe Durrës

4 subjekte, 2 në Durrës dhe 2 në Krujë janë gjobitur pasi kanë shkelur masat anti-COVID, duke organizuar festa dhe ceremoni mortore. Në Krujë ka marrë...

Kronika 08:59 - 26 Nentor, 2020

Fejesë në kohë pandemie/ Arrestohet pronari “i pabindur” i lokalit, sekuestrohet orkestra

Strukturat e Komisariatit të Policisë Krujë, në vijim të kontrolleve në subjektet që ushtrojnë aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ, kanë konstatuar në territorin e DVP...

35-vjeçari i plagosur, kushëri i të “fortit të Niklës”/ Zbardhen detajet e para
Kronika 16:56 - 4 Nentor, 2020

35-vjeçari i plagosur, kushëri i të “fortit të Niklës”/ Zbardhen detajet e para

Janë zbardhur detajet e para, të plagosjes në Tapizë të Krujës. Mësohet se 35-vjeçar që ka mbetur i plagosur është shtetasi Ervin Kodra. 35-vjeçari është emër...

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë/ Plagoset një person
Kronika 16:43 - 4 Nentor, 2020

Kërcet arma në Krujë/ Plagoset rëndë 35 vjeçari

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pasditen e sotme në Krujë. Sipas informacioneve zyrtare, ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:20, në Tapizë, në...

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Pranga 3 personave në Vlorë
Kronika 10:10 - 7 Tetor, 2020

Sekuestrohen 17 kilogramë lëndë narkotike/ Arrestohen dy persona në Krujë

Vijon kontrolli masiv i territorit, për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Shërbimet e Policisë Krujë, në zbatim të planit të masave...

Sherr mes të rinjve në Maliq/ Të plagosurit dërgohen në spital
Kronika 09:24 - 4 Tetor, 2020

Bënë për spital dy persona/ Arrestohet babai, në kërkim i biri

Arrestohet në flagrancë një 57-vjeçar nga Kruja dhe shpallet në kërkim një tjetër, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” Specialistët për Hetimin e Krimeve...

Padia për Dumën/ PD i përgjigjet Veliajt: Rama e buratini i tij të frikësuar
Politikë 21:27 - 3 Tetor, 2020

Demokratët përzgjedhin kandidatët për deputetë në rrethin e Krujës/ Zbardhen emrat

Ka përfunduar votimi i anëtarësisë së PD në rrethin e Krujës për përzgjedhjen e kandidatëve me të cilët Partia Demokratike do të marrë pjesë në zgjedhje....

Sociale 09:57 - 30 Shtator, 2020

Video-“10 muaj në çadër/ Familja Krosi pa shtëpi: Verës kemi ndenjur në hije të rrushit, po në dimër?

Tërmeti i 26 nëntorit la me qindra familje në qiell të hapur. Shume prej tyre, në pamundësi ekonomike për t’u akomoduar diku tjetër, u strehuan në...

I shpallur në kërkim për abuzim seksual/ Arrestohet 34-vjeçari në Lezhë
Kronika 09:18 - 27 Shtator, 2020

Ishin shpallur në kërkim/ Arrestohen dy persona në Krujë

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Bien në prangat e Policisë 2 shtetas të shpallur në kërkim kombëtar. Specialistët për Hetimin e Krimeve në...

OFL "troket" në tre qytete/ I kërkon deklarimin e pasurive "të fortëve"
Kronika 13:28 - 24 Shtator, 2020

OFL “hedh grepat” në Krujë dhe Divjakë/ Ultimatum për pasurinë e 5 “të fortëve”

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

I shpallur në kërkim për abuzim seksual/ Arrestohet 34-vjeçari në Lezhë
Kronika 16:00 - 19 Shtator, 2020

Ngacmonte seksualisht vajzën e tij të mitur/ Pranga babait në Krujë

Tre persona janë vënë sot në prangat e policisë për vepra penale të ndryshme. Në Krujë është arrestuar një 54 vjeçar pasi ka rrahur bashkëshorten dhe...

Zjarr masiv në Krujë/ Digjen 3 hektarë pyje dhe shkurre
Kronika 16:24 - 12 Shtator, 2020

Zjarr masiv në Krujë/ Digjen 3 hektarë pyje dhe shkurre

Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe të madhe me pyje paditen e sotme në Borizanë të Krujës. Flakët janë aktive afër një zone të banuar...

Kanosi një shtetas për dëshmi të rreme para drejtësisë/ E pëson keq 46-vjeçari
Kronika 09:54 - 31 Gusht, 2020

Dhunoi gruan/ Arrestohet 31-vjeçari, ja çfarë iu gjet në shtëpi

Një 31-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Krujës, pasi kishte dhunuar bashkëshorten e tij, por gjatë kontrollit në banesë iu gjetën dhe kanabis. Mësohet...

Kronika 10:56 - 23 Gusht, 2020

Kultivonte drogë rreth shtëpisë/ Arrestohet një person, procedohet bashkëshortja dhe kryeplaku i fshatit

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, kanë konstatuar disa bimë narkotike cannabis sativa të kultivuara në fshatin Zall, Krujë, përreth një banese. Mësohet se policia ka arrestuar...

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë
Kronika 09:41 - 11 Gusht, 2020

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë

Një 49-vjeçar nga Kruja është proceduar penalisht, për veprën penale “Ndotja e ajrit”. L. P., banor i fshatit Burizanë, Krujë, u konstatua duke djegur një furrë...

Ngjarje tronditëse/ Përdhunonte vajzat e mitura të partnereve, arrestohet shqiptari në Greqi
Kronika 15:10 - 21 Korrik, 2020

Drogoi, përdhunoi dhe i vuri tritol banesës së 17-vjeçares/ Gjykata e Krujës lë në burg të riun

Gjykata e Krujës ka lënë në burg pa afat 23-vjeçarin Alket Brata nga Nikla, i cili akuzohet për shfrytëzimin për prostitucion të një 17-vjeçarje, nxitjen e...

U gjet i vrarë në makinë/ Zbardhen detaje tronditëse, 57-vjeçari ishte duke udhëtuar me autorin
Kronika 11:08 - 12 Korrik, 2020

Drogonin e abuzonin seksualisht me 17 vjeçaren/ Arrestohen 4 persona në Krujë, në kërkim dy të tjerë

Policia e Krujës pas një hetimi 8-mujor arriti të finalizonte me sukses operacionin e Koduar ‘Nikla’ duke arrestuar 4 persona dhe shpallur në kërkim 2 të...

Shkencëtarët: COVID edhe më i rrezikshëm, përhapet nga ajri
Shëndeti 13:42 - 8 Korrik, 2020

Denoncimi i fortë i mjekut: Epidemiologët i kemi me kurse 9-mujore

Mjeku kardiolog nga Kruja, Adrian Mata ka bërë sot një denoncim të fortë, pasi sipas tij ka mungesë epidemiologësh. Mata tha se epidemiologët në qytete janë...

Shifra më e lartë e infektimeve në 24 orë/ Mbi 600 raste të reja dhe 6 viktima në Kosovë
Shëndeti 13:38 - 8 Korrik, 2020

“Kruja, Wuhani i vogël”/ Mjeku apelon të rriten testimet

Mjeku kardiolog nga Kruja, Adrian Mata është shprehur se duhet rritur numri i testeve. Në një intervistë për Abc News, ndërsa foli në lidhje me situatën...

Gjashtë viktima nga Covid në 24 orët e fundit në shtetin fqinj/ Rritet numri i rasteve të reja
Sociale 08:40 - 3 Korrik, 2020

Fasoneritë e Krujës vatër e nxehtë infeksioni/ Konfirmohen 13 raste pozitive me Covid-19

Fasoneritë në Krujë janë kthyer sërish vatra të nxehta të shpërthimit të COVID-19. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 13 raste të reja,...