Connect with Us

All posts tagged "kronike"

Bota 16:53 - 11 Shtator, 2019

U kap me 200 mijë paund hashash/ Dënohet shqiptari në Skoci

Një 30-vjeçar shqiptar është dënuar me 30 muaj burg në Skoci pasi e kishte kthyer shtëpinë në parcel droge vlera e të cilës po të hidhej...

Aktualitet 20:57 - 8 Tetor, 2018

Gazetari Jetmir Olldashi nxjerr zbuluar deputetin e PD-së

Pak më parë Top Channel ka zbuluar një pjesë të dosjes hetimore që Prokuroria e Krimeve të Rënda ka bërë për skandalin “Babale”. Një hetim i...

Aktualitet 09:56 - 6 Gusht, 2018

I burgosuri humb ndjenjat/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një i burgosur shqiptar në burgun e Ttrikalasa në Greqi është dërguar me urgjencë në spital pasi është gjetur pa ndjenja në qelinë e tij. Sipas...

Kronika 14:08 - 11 Mars, 2018

Itali durrsaku vjedh skrap bashkë me kushërinjtë e bashkëshortes italiane

Riza Mara 29 vjec bashkë me dy kushërinjtë e bashkëshortes italiane vincenzo Valenti 19 vjec dhe Mirko valenti 23 vjeç u arrestuan në flagrancë ndërsa vidhnin...

Kronika 11:28 - 4 Mars, 2018

Video/ Deti hyn në brendësi të Velipojës

Për shkak të ndryshimit të temperaturave në mënyrë të menjëhershme ka shkaktuar probleme në disa zona të vendit. Për shkak të erërave të jugut, deti në...

Aktualitet 18:49 - 4 Shkurt, 2018

Në kërkim për disa vepra penale/ Arrestohet 44-vjeçari

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, policia e Matit në bashkëpunim me policinë Kufitare të Kapshticës ka vënë në pranga...

Aktualitet 16:58 - 2 Shkurt, 2018

Itali i riu shqiptar ndërron jetë 4 muaj pas aksidentit

Albion Kapedani 21 vjec ndërroi jetë në Spitalin “San Martino” të Gjenovës më shumë se 4 muaj pasi u aksidentua duke rënë nga një tren në...

Aktualitet 19:49 - 1 Shkurt, 2018

Sherr në familje/ Burri lë jashtë shtëpisë gruan

Një  konflikt midis bashkëshortësh është shënuar në qytetin e Lezhës. Pas denoncimit të bërë nga gruaja policia njofton se kjo e fundit nuk ka mundur dot...

Aktualitet 20:22 - 25 Nentor, 2017

Vrau me thikë kunatin/ Arratiset 45-vjeçari

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Avilés, Spanjë, ku shtetasi emri i të cilit nuk është bërë i ditur ka therur me thikë...

Aktualitet 14:47 - 30 Nentor, 2016

Kapen 133 kg kanabis në Athinë/ Arrestohet 29-vjeçari shqiptar

Policia greke sekuestron 133 kg drogë dhe ka vënë arrestuar një shqiptar. Operacioni policor është zhvilluar në aksin Athinë-Thivo, në vendin e quajtur Mandra, ku është...

Aktualitet 14:39 - 30 Nentor, 2016

“Duam të falemi”/ Krimet e Rënda shtyjnë vendimin për “Grupin e Imamëve”

Në një kohë kur pritej vendimi I Apelit të Krimeve të Rënda për akuzën rekrutim dhe dërgim të besimtarëve myslimanë shqiptarë në Siri, 9 të pandehurit...

Aktualitet 12:57 - 30 Nentor, 2016

Grabitet banesa e deputetit të PS-së/ Autorët marrin bizhuteri dhe sende me vlerë

Banesa e deputetit Namik Kopliku është grabitur nga persona ende të paidentifikuar. Sipas informacioneve nga policia, mësohet se autorët kanë shqyer derën e banesës dhe më...

Aktualitet 12:23 - 30 Nentor, 2016

Përleshje mes nxënësve në Sarandë/ Plagoset me thikë 18-vjeçari

Një konflikt mes nxënësve të shkollës së mesme “Antoni Athanas”  ka çuar në plagosjen me thikë të njërit prej tyre. Sipas policisë, 16-vjeçari me iniciale A.D...

Aktualitet 12:48 - 29 Nentor, 2016

Kundërshtuan punonjësit e policisë/ Dy të arrestuar në Lezhë

Ditën e sotme, Seksioni për hetimin e ngjarjeve të qarkullimit rrugor, bëri arrestimin në flagrancë të shtetasve: R.Gj, 26 vjeç,  banues në Lezhë B.L, 33 vjeç,...

Aktualitet 12:32 - 29 Nentor, 2016

Nuk i binden urdhërit të Policisë/ Një i arrestuar, shoqërohen dy të tjerë

  Në bazë të planit të masave të Drejtorisë Vendore të Policisë per kontrollin e territorit, nga ana e Shërbimeve të Policisë ditën e djeshme, rreth...

Aktualitet 12:11 - 29 Nentor, 2016

Tentuan të vjedhin një pikë bastesh/ Arrestohen dy të rinj në Tiranë

Policia e Komisariatit Nr 6 në Tiranë, bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve: Albertino Keli, 20 vjeç, banues në Tiranë. Klajdjo Samarxhiu, 24 vjeç,...

Aktualitet 11:40 - 29 Nentor, 2016

I dehur në timon/ Arrestohet 34-vjeçari në Elbasan

Policia Rrugore e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë shtetasin me iniciale A.B,  34 vjeç banues në fshatin Çërragë. Ky shtetas u arrestua nga efektivat e policisë...

Aktualitet 09:15 - 29 Nentor, 2016

EMRI – Plagosje me thikë në Peshkopi/ Arrestohet autori

Një person është plagosur me thikë brenda një lokali në qytetin e Peshkopisë. Sipas njoftimit të policisë, I plagosuri është shtetasi me iniciale S.F, 27 vjeç,...

Aktualitet 20:47 - 28 Nentor, 2016

Aksidentohet këngëtarja kosovare

Këngëtarja dhe aktorja e njohur kosovare, Shota Baraliu, është aksidentuar mbrëmjen e sotme me makinë. Siç shihet edhe nga fotot, mjeti tip Wolfvagen i këngëtares kosovare...

Aktualitet 13:25 - 28 Nentor, 2016

VIDEO – Aksionet e Policisë Rrugore në Tiranë/ 19 shoferë në pranga

Në kuadër të planit të masave për parandalimin e dhe ndëshkimin e drejtuesve që drejtojnë automjetet nën ndikimin e akoolit apo në gjendje të dehur, Polici...

Aktualitet 12:06 - 28 Nentor, 2016

VIDEO – Detaje nga operacioni anti-drogë/ Si u zbuluan 10 kg drogë në Kapshticë

Shërbimet e Policisë Kufitare të Kapshticës, në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Narkotikët në Drejtorinë e Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të...

Aktualitet 11:36 - 28 Nentor, 2016

Vodhën flori dhe euro në një banesë/ Arrestohen dy adoleshentë në Shkodër

Dy adoleshentë u arrestuan nga Policia e Shkodrës pasi akuzohen se kanë vjedhur një banesë. K.G. 14 vjeç dhe M.K. 15 të dy banues në Shkodër,...

Aktualitet 11:21 - 28 Nentor, 2016

Kapen me 7 doza kanabis/ Arrestohet dy vlonjatët në Fier

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë e Policisë Fier kanë arrestuar në flagrancë shtetsit: Erjon Kanani, 29 vjeç, banues në lagjen “Kushtrimi” Vlorë. Ervin Ahmeti,...