Connect with Us

All posts tagged "krom"

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Aktualitet 18:16 - 22 Tetor, 2018

Pamje shokuese të fëmijëve që gërmojnë për krom/ Fiks-Fare paralajmëron skandalin

Mbrëmjen e sotme emisioni “Fiks-Fare” do të paraqesë një tjetër skandal. Këtë herë në këtë emision do të tregohet, se fëmijët pranë minierave  të kromit pas...

Aktualitet 17:07 - 28 Nentor, 2017

Zbardhet plani/ Si do të largohen fëmijët e Bulqizës nga stoqet e kromit?

Përfaqësues të pushtetit lokal, shkollave dhe bizneseve të kromit që operojnë në Bulqizë diskutuan në prefekturën e Dibrës për të ndaluar mbledhjen e mineralit nga fëmijët....

Kronika 15:33 - 4 Gusht, 2015

Has, humb jeten duke punuar tekniku i minieres se kromit

Një person ka humbur jetën në minierën e Vlahenit në Has. 56 vjeçari Magjen Aliaj, me pozicion teknik në minierën e kromit ka rrëshqitur dhe ka...