Connect with Us

All posts tagged "krize politike"

Politikë 21:31 - 18 Shtator, 2019

“Nuk ka krizë politike”/ Ngjela tregon dy gabimet e opozitës

Avokati Spartak Ngjela shprehet se në vend nuk ka krizë politike. Sipas Ngjelës, kriza është vetëm në parlament. Avokati thekson se me daljen nga parlamenti, opozita...

Politikë 19:20 - 18 Shtator, 2019

Ngërçi” politik/ Patozi: Duhet reformë thelbësore e sistemit

Astrit Patozi,Koordinatori i Bindjes Demokratike, në një intervistë dhenë në studion e TV “ABC NEWS” është shprehur se vendi ka nevojë për një reformë thelbësore të...

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Politikë 13:57 - 17 Shtator, 2019

Aksioni opozitar/ Dashamir Shehi tregon platformën për zgjidhjen e krizës

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka bërë me dije se janë duke përgatitur një platformë për tu ulur në bisedime për zgjidhjen e krizës politike. Sipas...

edi rama nga foltorja e kuvendit
Aktualitet 12:29 - 13 Qershor, 2019

Rama ndryshon shigjetën e akuzave/ Gjen fajtorin e krizës në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama, ashtu siç kishte paralajmëruar, ka folur nga Kuvendi për mocionin e shkarkimit të Presidentit Meta. Ndërkohë që ka drejtuar shpesh gishtin ndaj opozitës...

Aktualitet 10:40 - 30 Maj, 2019

Hajdari shuplakë Ramës dhe Bashës/ “Gati për letra ‘dashurie'”

Gjatë seancës së sotme parlamentare, deputetja demokrate Rudina Hajdari, foli lidhur me integrimin e Shqipërisë në BE. Hajdari ishte mjat e ashpër me Qeverinë duke iu...

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 12:34 - 17 Janar, 2019

Basha jep alarmin/ Shqipëria drejt krizës, BE i mbyll dyert

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një dalje për mediat, pas takimit që zhvilloi me ministrin e Jashtëm holandez, Stef Blok, ka hedhur akuza të...

Aktualitet 15:45 - 10 Maj, 2017

I gjithë Ballkani në krizë/Kush e trazon rajonin?

Sot iu bashkua krizës politike dhe zgjedhjeve edhe shteti i dytë më i madh i shqiptarëve në Ballkan. Pas një beteje politike të opozitës në Shqipëri...

Aktualitet 18:50 - 2 Maj, 2017

Ekskluzive/Berisha po zgjidh krizën politike

Krizën politike që ka përfshirë vendin,pas bojkotit të opozitës dhe ultimatumit të saj për të mos hyrë në zgjedhje, duket se po i jep zgjidhje, me...

Aktualitet 21:12 - 10 Mars, 2017

Opozita “frikëson” Ilir Metën/Jemi në krizë

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, komentoi situatën politike në vend Në një intervistë për Ora News, Meta tha se vendi ndodhet në një krizë politike pas...

Aktualitet 19:47 - 5 Mars, 2017

Krizë e thellë në Maqedoni/Ende asnjë hap për mbledhjen e Kuvendit

Partitë politike që përbëjnë mazhorancën, akoma nuk kanë plan për thirrjen e Kuvendit, zgjedhjen e kreut të ri, votimin e qeverisë së re ose shpalljen e...

Kosova & Rajoni 17:13 - 12 Maj, 2015

DASH:Liderët e Maqedonisë të zgjidhin krizën e zgjatur

Një zyrtar i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se qeveria amerikane po ndjek nga afër situatën në Maqedoni dhe është në kontakt të...