Connect with Us

All posts tagged "kritike"

Politikë 14:39 - 26 Tetor, 2020

Kritikët nuk janë absolutisht dakord që Jozefina Topalli të krijojë parti

Kritikët nuk janë absolutisht dakord që Jozefina Topalli të krijojë parti. Ata, tepër të indinjuar nuk e japin miratimin e tyre dhe për këtë protestojnë me...

Teatrot hapur, kinematë mbyllur/ Gent Zenelaj kritkon Ramën: Vendim për të sajuar rrëmujë, artistët të braktisur
Showbizz 18:05 - 15 Tetor, 2020

Teatrot hapur, kinematë mbyllur/ Gent Zenelaj kritikon Ramën: Vendim për të sajuar rrëmujë, artistët të braktisur

Qeveria Rama ka firmosur urdhrin që lejon hapjen e kinemave. Pikërisht kur janë kthyer masat anticovid dhe maska është bërë tashmë e detyrueshme në Shqipëri, kinematë do të mirëpresin pas...

Pas CNA.al, Rama paralajmëron valë shkarkimesh: Drejtorët që kanë dështuar do largohen
Politikë 18:23 - 3 Tetor, 2020

Kishte kritikuar qeverinë dhe Spiropalin/ Rama zëvendëson anëtaren e Këshillit Rregullator për KQZ-në e re

Një lëvizje e papritur është bërë ditën e sotme lidhur me garën për ngritjen e KQZ-së së re. Mësohet se këshilltarja e grupit të PS, Odeta...

“Diku ku dielli nuk perëndon”, romani që nuk duhet lënë pa lexuar
Kultura 22:00 - 13 Shtator, 2020

“Diku ku dielli nuk perëndon”, romani që duhet ta lexojë çdo njeri

“Diku ku dielli nuk perëndon”, është një roman unik për llojin e tij në Shqipëri dhe jo vetëm. Dielli për këdo përfaqëson një lëmsh zjarri i...

Basha ashpërson tonet/ "Asgjë nuk e përdhos dot luftën çlirimtare, Thaçi e Veseli me kauzën e lirisë"
Politikë 18:34 - 10 Shtator, 2020

Deklarata e Manjola Cakonit/ Basha i kërkon llogari Ramës: Jepi fund teatrit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas publikimit të videos së Manjola Cakonit, e cila ka humbur dy pjesëtarë të familjes në tërmetin tragjik...

Kejvina Kthella publikon foto sensuale/ Ndjekësi i kthehet keq: Nuk di të shkruash…
Showbizz 22:56 - 24 Gusht, 2020

Kejvina Kthella publikon foto sensuale/ Ndjekësi i kthehet keq: Nuk di të shkruash…

Kejvina Kthella është ndër modelet më të komentuara në mediat rozë për shkak të fotove provokuese. Pak më parë ajo ka publikuar një foto sensuale, ku...

Mund të kisha bërë aksident/ Iva Tiço “i përvishet” qeverisë: Këta të rrugëve me videot me dron…
Showbizz 23:22 - 22 Gusht, 2020

Mund të kisha bërë aksident/ Iva Tiço “i përvishet” qeverisë: Këta të rrugëve me videot me dron…

Gazetarja Iva Tiço ka kritikuar ashpër qeverinë lidhur me rrugën që shkon nga Fieri në Apolloni. Tiço ka treguar se ka shkuar në Apolloni për të...

BE kritikon Bjellorusinë për dhunën pas zgjedhjeve/ Paralajmëron marrje të masave
Bota 23:15 - 11 Gusht, 2020

BE kritikon Bjellorusinë për dhunën pas zgjedhjeve/ Paralajmëron marrje të masave

Shefi për Politikë të Jashtme në Bashkimin Evropian, Josep Borrell ka dënuar të martën, atë që e ka cilësuar si dhunë “joproporcionale” nga autoritetet e Bjellorusisë...

Showbizz 19:49 - 11 Gusht, 2020

Arbana Osmani ngjitet mbi mur/ Ndjekësit e kritikojnë: Mos rreziko fëmijën për një foto

Moderatorja Arbana Osmani dhe partneri i saj Eduart Grishaj, kanë pranuar publikisht se do të bëhn prindër. Çifti shumë i dashur i shoëbizzit kanë ndarë me...

Politikë 12:48 - 10 Gusht, 2020

Qytetari ‘ia plas’ në fytyrë Bashës/ Je me shumë vonesë, duhet të jesh më afër me popullin!

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka zhvilluar gjatë ditës së sotme takime me familjet e prekura nga tërmeti i nëntorit në Manëz. Gjatë takimeve me këto...

Orinda Huta publikon foto me bikini/ Ndjekësja e kritikon: Kot që si ke varë në qafë brekët
Showbizz 09:08 - 26 Korrik, 2020

Orinda Huta publikon foto me bikini/ Ndjekësja e kritikon: Kot që si ke varë në qafë brekët

Orinda Huta është një ndër femrat më të pëlqyera të ekranit dhe në rrjetet sociale qëndron gjithmonë aktive, pasi publikon foto dhe video nga përditshmëria. Duket...

Politikë 15:57 - 3 Korrik, 2020

Kthimi i “grupit kritik” në PD/ Kulluri tregon se si mund të bashkohet kjo parti para zgjedhjeve

Në një prononcim për CNA.al, ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka komentuar edhe deklaratat e demokratëve për një hapje të mundshme të...

Jonila Godole “fshikullon” mediat/ “I viktimizojnë edhe më tepër ata që bien pre e abuzimeve”
Sociale 23:14 - 1 Korrik, 2020

Jonila Godole “fshikullon” mediat/ “I viktimizojnë edhe më tepër ata që bien pre e abuzimeve”

Drejtoresha e Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë, Jonila Godole, ka kritikuar ashpër mediat lidhur me rastet e abuzimit të fëmijëve. Godole tha se mediat kanë...

Politikë 14:47 - 29 Qershor, 2020

Paloka jep detaje për listën e deputetëve/ Çfarë do të ndodhë me kritikët e fortë të Bashës

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka dhënë detaje lidhur me procesin e zgjedhjes së kandidatëve për deputetë. Sipas tij, ky proces, i jep mundësi kujtdo që...

Kritikoi Ramën dhe i përmendi viktimat e komunizmit/ Ruçi-Hajdari: Ndërhyre në kohën e gabuar
Politikë 16:23 - 25 Qershor, 2020

Kritikoi Ramën dhe i përmendi viktimat e komunizmit/ Ruçi-Hajdarit: Ndërhyre në kohën e gabuar

Deputetja Rudina Hajdari kritikoi ashpër kryeministrin Edi Rama, për fjalimin e mbajtur për Kosovën, ndonëse ky i fundit u duartrokit në masë nga deputetët dhe ministrat....

Bota 15:46 - 11 Qershor, 2020

SHBA kritikon Kinën, Iranin, Nigerinë për shkelje të lirive fetare

Sekretari i amerikan Shtetit Mike Pompeo të mërkurën kritikoi Kinën, Iranin, Nigerinë dhe disa vende të tjera për shkelje të lirive fetare. Korrespondentja e Zërit të...

Muzeu i Shpëtimit të Hebrenjve
Politikë 16:00 - 6 Qershor, 2020

Rama i përgjigjet kritikëve/ Thumbon Bashën pas marrëveshjes: Nuk ishte humbje për të

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj analistëve dhe kritikëve që thonë se marrëveshja me kryetarin e Republikës së Re Lulzim Basha ishte një humbje për këtë...

“Më pihet, do pi!”/ Aurela Gaçe jep “recetën” për të kaluar stresin e situatës Covid
Showbizz 13:26 - 5 Qershor, 2020

Aurela Gaçe revoltohet me mediat/ “Nuk jam vip, ju ndaloj të më etiketoni kështu!”

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Aurela Gaçe është shprehur se nuk i pëlqen aspak që t’i drejtohen me emrin “Vip”, madje jua ndalon ta etiketojnë...

Showbizz 16:41 - 26 Maj, 2020

Kritikoi ashpër Arbanën dhe Jonidën për thyerjen e karantinës/ Ndjekësit “masakrojnë” Aulonën pas fotove nga plazhi

Moderatorja Aulona Musta në një video live në Instagram pak kohë më parë kritikoi personazhet e njohur të showbizit pasi gjatë pandemisë u shfaqën në plazhe....

Politikë 21:16 - 21 Maj, 2020

“Më ke ndjekur në disa maja”/ Meta kritikon Çim Pekën: Po abuzoni me mua

Presidenti Ilir Meta e ka nisur intervistën e mbrëmjes së sotme me kritika ndaj gazetarit Çim Peka. Peka e hapur emisionin me fjalimin e kryeministrit Edi...

Politikë 20:37 - 12 Maj, 2020

Yuri Kim i përgjigjet skeptikëve të Reformës në Drejtësi/ “Disa nuk e duan, do i kushtoj gjithçka”

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, i është përgjigjur mbrëmjen e sotme kritikëve që mendojnë se Reforma në Drejtësi e mbështetur nga BE dhe SHBA, është...

Shëndeti 17:24 - 3 Maj, 2020

“Luftë Nacional-Çlirimtare me COVID-19″/ Kritikon mjeku Xhepa: Politika s’po e ndan dot mendjen

Mjeku i njohur Gëzim Xhepa ka folur sot pa dorashka dhe ka kritikuar politikën lidhur me deklaratat për situatën e krijuar nga koronavirusi. Xhepa e cilëson...

Politikë 21:10 - 27 Prill, 2020

“Ka bredhur si bletë” nga një parti në tjetrën/ Meta: Nuk shqetësohem nga kritikat e stisura

Presidenti Ilir Meta kur ka qenë në krye të LSI-së është kritikuar shpesh për ndryshimet e marrëveshjeve, të cilat herë i lidhje me PD-në e herë...