Connect with Us

All posts tagged "kritika"

Arben Malaj kritika Ramës/ Urgjentisht të përgatisë masat e anti-varfërisë
Politikë 17:56 - 8 Tetor, 2020

Arben Malaj kritika Ramës/ Urgjentisht të përgatisë masat e anti-varfërisë

Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka analizuar projeksionet e institucioneve vendore dhe ato ndërkombëtare mbi ecurinë e ekonomisë shqiptare. Ai u shpreh se parashikimet janë të...

Debati i parë Trump-Biden/ "Lumë" reagimesh të ashpra
Bota 15:50 - 30 Shtator, 2020

Debati i parë Trump-Biden/ “Lumë” reagimesh të ashpra

Reagimet ndaj debatit presidencial midis Presidentit republikan Donald Trump dhe ish-Nënpresidentit demokrat Joe Biden, ishin të ndara në linja partiake. Por, ajo që bie në sy...

“Ullukët nuk derdhen aty, unë jam bojaxhi”/ Rama kritikon ndërtuesin e banesës në Shijak
Politikë 14:05 - 22 Shtator, 2020

“Ullukët nuk derdhen aty, unë jam bojaxhi”/ Rama kritikon ndërtuesin e banesës në Shijak

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe kryetari i Bashkisë së Shijakut, Elton Arbana ka shkuar në fshatin Maminas ku i...

Ambasadori Kosnett kritika qytetarëve të Kosovës/ Nuk po e marrin seriozisht pandeminë
Kosova & Rajoni 18:23 - 21 Shtator, 2020

Ambasadori Kosnett kritika qytetarëve të Kosovës/ Nuk po e marrin seriozisht pandeminë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Philip Kosnett, ka thënë se qytetarët e Kosovës nuk janë duke e marrë shumë seriozisht pandeminë e koronavirusit, si...

Rama kritikon kryebashkiakun e Beratit/ Lyeji këto muret, janë si të Bathores në vitet ’90
Politikë 15:34 - 21 Shtator, 2020

Rama kritikon kryebashkiakun e Beratit/ Lyeji këto muret, janë si të Bathores në vitet ’90

Kryeministri Edi Rama ka vizituar qytetin e Beratit, për të inspektuar rrugën e re të Kalasë së Beratit. Gjatë inspektmit, Rama ka parë një mur të...

Kritikat e Bushatit ndaj Ramës/ Arben Pëllumbi: “Shpërtheu” pasi u largua
Politikë 19:24 - 16 Shtator, 2020

Kritikat e Bushatit ndaj Ramës/ Arben Pëllumbi: “Shpërtheu” pasi u largua

Sekretari organizativ në PS, Arben Pëllumbi ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Report Tv, ku ka folur për largimin e Ditmir Bushatit nga Ministër...

Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës
Kosova & Rajoni 21:40 - 4 Shtator, 2020

Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Ajo shprehet se kryeministri i...

Showbizz 15:53 - 29 Gusht, 2020

“Mos u infekto nga ky lloj virusi”/ Ndjekësit “kryqëzojnë” Amin pas veprimit të fundit

Amarda Toska është një nga personazhet më të dashura për publikun shqiptar. Ajo është cilësuar si një nga vajzat më të buklura të showbizit. Së fundi...

Politikë 15:30 - 28 Gusht, 2020

Kufiri detar me Greqinë/ PD kritika të forta qeverisë: Nuk ka transparencë!

Partia Demokratike ka lëshuar kritika të forta ndaj qeverisë lidhur me çështjen e detit. Sipas reagimit të PD, kjo çështje ka nevojë për transparencë dhe informacion...

Publikoi videon e djalit që tentoi të vidhte në dyqanin e saj/ Rozana Radi iu "përvishet" ndjekësve: Shoqëri me nivelin nën mesatar të inteligjencës
Showbizz 13:52 - 25 Gusht, 2020

Publikoi videon e djalit që tentoi të vidhte në dyqanin e saj/ Rozana Radi iu “përvishet” ndjekësve: Shoqëri me nivelin nën mesatar të inteligjencës

Moderatorja Rozana Radi, ditën e djeshme ka publikuar një video ku një djalë kishte tentuar të vjedhë në dyqanin e saj. Pas publikimit të videos e...

Kritikat për vizitën në Bjellorusi/ Rama: OSBE nuk shkon për selfie në protestë…
Politikë 15:56 - 20 Gusht, 2020

Kritikat për vizitën në Bjellorusi/ Rama: OSBE nuk shkon për selfie në protestë…

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i OSBE-së, ka reaguar lidhur me kritikat nga politika për vizitën e tij në Bjellorusi. Rama ironizon kritikuesit dhe deklaron se...

Showbizz 10:30 - 20 Gusht, 2020

“Nuk kam dal të shes trupin”/ Fifi nuk përmbahet më pas kritikave të ndjekësve për peshën

Këngëtarja Fifi duket se është revoltuar shumë pas komenteve negative që bëjnë ndjekësit në postimet e saj për peshën. Edhe pse shumë herë ka sqaruar metodat...

Showbizz 11:22 - 11 Gusht, 2020

Alesia Bami i përgjigjet Xhensila Peres pas kritikave: Nuk e ndjej fare konkurrencën

Deklaratat e modeles Xhensila Pere për Alesia Bamin kanë bërë xhiron në mediat rozë. Pere u shpreh se nuk e sheh Alesian si moderatore dhe se...

E kritikuan për kilet e tepërta/ Revoltohet Rozana Radi: “Zgjidhni burrat që ju duan vetëm për shalë"
Showbizz 13:27 - 7 Gusht, 2020

E kritikuan për kilet e tepërta/ Revoltohet Rozana Radi: “Zgjidhni burrat që ju duan vetëm për shalë”

Këngëtarja Rozana Radi ka reaguar e revoltuar ndaj kritikave që ka marrë në rrjetet sociale për kilet e tepërta. Në një postim të fundit, u është...

Showbizz 16:33 - 4 Gusht, 2020

“U bëre si tjerat, i hyne thikës”/ Fifi shpërthen ndaj ndjekësve

Këngëtarja Filloreta Raçi së fundi ka realizuar një intervistë të vogël me ndjekësit e saj ku iu është përgjigjur pyetjeve të ndryshme rreth jetës së saj...

“Ka përmirësuar performancën”/ Trump sfidon Biden që të bëjë testin për drogë
Bota 23:14 - 3 Gusht, 2020

Pandemia/ Trump kritikon eksperten e Shtëpisë së Bardhë

Presidenti Donald Trump kritikoi të hënën një prej këshilltareve kryesore të grupit të punës të Shtëpisë së Bardhë që menaxhon situatën e krijuar nga pandemia, pas...

Deklaratat e Ramës për infektimin e Veliajt/ Dasho ironizon kryeministrin: Na qenka bërë Covid “stafetë”
Shëndeti 21:05 - 22 Korrik, 2020

Covid-19 jashtë kontrollit/ Erion Dasho kërkon shkarkimin e Komitetit të Ekspertëve

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, në një intrervistë për emisionin “Në fokus”, në TvT është shprehur se Komiteti i Ekspertëve ka dështuar në menaxhimin e...

Meta Ministër i Brendshëm?/ “Shpërthen’ Braçe: E kanë Shqipërinë pronë private!
Sociale 13:03 - 9 Korrik, 2020

“Ooooo! Nuk ka asnjë vlerë”/ Braçe kritikon mjekun për maskën: Nuk mbahet siç e mban ky!

Zv.kryeministri Erion Braçe ka kritikuar mjekun Ilir Allkja të Urgjencës së QSUT për mënyrën e mbajtjes së maskës brenda ambienteve spitalore. Braçe thotë se nuk ka...

Pse në Shqipëri virusi po vret të rinj?
Shëndeti 16:12 - 7 Korrik, 2020

Kritika ndaj OBSH-së mbi rrugët e përhapjes së COVID-19

Një grup prej 239 shkencëtarësh i kanë kërkuar Organizatës Botërore të Shëndetësisë të njohë faktin se koronavirusi shpërndahet nga ajri e për këtë arsye të bëjë...

Shëndeti 19:27 - 5 Korrik, 2020

Shkencëtarët kritika OBSH/ Mundësia që Covid-19 të përhapet përmes ajrit është nënvlerësuar

Gazeta The New York Times shkruan se një grup prej 239 shkencëtarësh nga 32 vende të ndryshme do të botojnë në një revistë shkencore javën e ardhshme një...

Bota 12:49 - 5 Korrik, 2020

Reforma Kushtetuese/ Putin injoron kritikat

Teksti i ri i kushtetutës u publikua të shtunën (04.07). Presidenti Vladimir Putin më parë pati nënshkruar dekretin përkatës. Ligji i ri themeltar i zgjeron kompetencat...

“Në Shqipëri ka krim, ka lidhje edhe me administratën”/ Lleshaj kritika medias: Të rinjtë po shkojnë në burgje
Politikë 18:37 - 3 Korrik, 2020

“Në Shqipëri ka krim, ka lidhje edhe me administratën”/ Lleshaj kritika medias: Të rinjtë po shkojnë në burgje

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas deklaratave të bëra dje në Kuvend që u kritikuan nga disa persona. Lleshaj tha se mesazhi i tij...

Spaho del hapur: Mos kthehet Patozi, Topalli dhe ata që na kanë kritikuar
Politikë 17:45 - 1 Korrik, 2020

Spaho del hapur: Mos kthehet Patozi, Topalli dhe ata që na kanë kritikuar

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho ka dalë hapur kundër kthimit në PD të kritikëve të saj, kujtojmë këtu Astrit Patozin dhe Jozefina Topallin që nuk kanë...