Connect with Us

All posts tagged "Kriminelët"

“Lëvizjni me urgjencë”/ Yuri Kim tjetër thirrje: Kushtetuesja të jetë gati brenda vitit
Aktualitet 13:15 - 19 Nentor, 2020

Dita Botërore e parandalimit të abuzimit të fëmijëve/ Kim: Vendosni kriminelët në burg

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, në ditën Ndërkombëtare të Abuzimit ndaj Fëmijëve bën apel që kriminelët të vendosen para drejtësisë. Në ditën Botërorë për parandalimin...

Drakula, një hero i keqkuptuar?
Blog 08:48 - 31 Gusht, 2020

Drakula, një hero i keqkuptuar?

Emri Drakula ngjall frikë, neveri, përbuzje dhe urrejtje, dhe ndonjëherë edhe frikë, kurdo dhe kudo shqiptohet. Por a janë të bazuara këto mendime në fakte, apo...

Bota 22:37 - 21 Shkurt, 2020

Nxirrnin pasaporta për kriminelët shqiptarë/ Arrestohen 6 policë në Greqi

Policia greke ka arrestuar 6 oficerë, pasi lëshonin pasaporta e letër-njoftime për kriminelë të dënuar ose të shpallur në kërkim. Oficerët e policisë përfitonin dhjetëra mijëra...

Politikë 22:56 - 13 Shkurt, 2020

“Bandat kërkojnë favore”/ Paloka sjell faktet: Rama i telefonon vetë kriminelët

Nënkryetari i Partisë Demoratike, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Rama se ka kontakte dhe telefonata të drejtpërdrejta me kriminelët nga Shkodra deri në Sarandë. I ftuar...

Politikë 19:19 - 23 Janar, 2020

Kryemadhi “vë dorën në plagë”/ “Të ndershmit kanë ikur, kriminelët drejtojnë Shqipërinë”

Shqipëria e sotme është marrë në dorë nga kriminelët, pasi të gjithë njerëzit e ndershëm janë larguar nga vendi për një jetë më të mirë. Këtë...

Politikë 19:42 - 5 Nentor, 2019

Mesazhi i deputetit/ Pushteti buron nga populli dhe i takon kriminelëve e të korruptuarve

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij në rrjetet sociale, deputeti  Lefter Maliqi, vijon ti nxjerrë bojën këmbënguljes së politikës për të mos ndryshuar sistemin zgjedhor...

Kronika 23:44 - 16 Tetor, 2019

Të armatosur dhe me makina të blinduara/ Kriminelët i bëjnë karshillëk policisë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka publikuar dy video në emisonin “Opinion” të Blendi Fevziut ku tregon hapur që personat e shpallur në kërkim për krime të...

Politikë 22:52 - 24 Shtator, 2019

Akuza e rendë e juristit/ Trafikantët dhe kriminelër kanë zaptuar shtetin

Vendimi më i fundit i marrë nga partitë gjermane lidhur me rekomandimin e hapjes ose jo të negociatave të BE-së me Shqipërinë është tema e diskutimit...

Politikë 17:44 - 26 Gusht, 2019

“Kriminelët në politikë, fenomen”/ Fatos Lubonja kryqëzon Ramën

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar rastin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili, sipas akuzave të PD, është arrestuar dhe më pas dënuar me burgim...

Skandali në spitalin Covid/ PD thirrje Prokurorisë të hetojë: Kjo qeveri frymëzon vetëm “tiret”
Politikë 19:29 - 13 Gusht, 2019

Spahia-Ramës/ Vendi yt dhe i kriminelëve që mbron është pas hekurave

Partia Demokratike publikoi sot disa dokumenta që vërtetonin se kryebashkiaku i Shkodrës, Valdrin Pjetri ka qenë i dënuar në Itali, orgjinaliteti i të cilave u konfirmua...

e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones
Aktualitet 14:36 - 13 Shkurt, 2019

Politika në favor të kriminelëve?/ SHBA mesazh të prerë

Është mbajtur sot në Tiranë, konferenca ‘Për një Shqipëri pa kanabis’, ku e pranishme ishte edhe e ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones. Në fjalën...

Aktualitet 17:55 - 8 Dhjetor, 2018

Protesta te Unaza e Re/ Basha: Po u hapet rruga kriminelëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar edhe mbrëmjen e sotme protestave të banorëve të Astirit, për ndalimin e shkatërrimit të banësavë nga projekti...

Aktualitet 10:52 - 14 Nentor, 2018

“Çmendet” Rama/ Bën thirrje që njerëzit të vrasin njëri-tjetrin  

Mbrëmjen e djeshme, kreu i qeverisë theksoi se vrasjet e fundit janë produkt i përplasjeve mes grupeve kriminale, për të cilët preferoi të përdorë një zhargon...

Aktualitet 13:33 - 25 Tetor, 2018

Kriminelët “pushtojnë” Shqipërinë/ Gjashtë faktet që kryqëzojnë Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Rama, duke theksuar se në Shqipëri pushtetin e kanë bandat...

Aktualitet 16:33 - 8 Tetor, 2018

Çështja “Babale”/ Rama ka dy pyetje për Bashën

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha,  ditën e sotme kanë replikuar me njëri-tjetrin në distancë. Fillimisht ishte  Rama, ai që thumboi Bashën, duke...

Aktualitet 21:21 - 20 Shtator, 2018

Lidhja e bandave me politikën/ Kush janë kriminelët me të cilët bashkëpunon Rama

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për lidhjet e tij me krimin. Duke folur për emisionin “Open” në Top Channel, Kryemadhi ka...

Aktualitet 13:22 - 22 Tetor, 2017

Basha: Ja si Rama u dha garanci kriminelëve dhe Saimir Tahirit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Edi Rama me Policinë e Shtetit ditën e sotme. Sipas kryedemokratit Basha, takimi me...

Aktualitet 18:51 - 15 Tetor, 2017

Basha sulmon Ramën / Po ndihmon kriminelët të arratisen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka sulmuar sërish qeverinë për nismën e saj për futjen në TVSH edhe të biznesit të vogël. Me anë të...

Aktualitet 14:40 - 9 Shtator, 2017

Kriminelët shqiptarë në Belgjikë në vend të dytë

Vetëm gjatë muajit gusht policia belge dëboi 190 të huaj, që kishin kryer krime të ndryshme në Belgjikë. Ndër ta në vend të parë janë rumunët...

Aktualitet 22:12 - 1 Gusht, 2017

Zbulohet ultimatumi i 1 gushtit/Çfarë iu tha Rama kriminelëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka “zbuluar” ultimatumin e kryeministrit Edi Rama, bërë ditën e sotme. Në rrjetet sociale, Berisha shkruan se Rama iu ka thënë kriminelëve të...

Aktualitet 09:10 - 6 Korrik, 2017

Publikohet lista/Kush janë 118 “kriminelët” shqiptarë që ndaloheshin të hynin në Shqipëri

Ish- drejtuesi i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi, ka publikuar një listë me 118 emra, të cilët ishin shpallur si kriminelë nga regjimi komunist i...

Aktualitet 11:28 - 4 Maj, 2017

Blushi shpërthen me akuza ndaj Metës/Për çfarë do mbahesh mend me këtë Parlament

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, ka sulmuar ashpër kreun ende në detyrë të Kuvendit, Iir Meta. Ky i fundit drejton sot seancën e fundit në legjislaturën...

Aktualitet 21:47 - 30 Mars, 2017

Lubonja shkon me vonesë në emision/Unë i di kriminelët, por …!

Analisti Fatos Lubonja ka mbërritur me vonesë në emisionin “Të Paekspozuar” të Ylli Rakipit, për shkak të trafikut. Me të mbërritur në studio, Lubonja tha se...