Connect with Us

All posts tagged "krimi"

Deklaratat e Yuri Kim/ Lubonja sulmon ambasadoren e SHBA: Më mirë të bëjë punën si diplomate
Politikë 18:32 - 1 Shkurt, 2021

Deklaratat e Yuri Kim/ Lubonja sulmon ambasadoren e SHBA: Më mirë të bëjë punën si diplomate

Analisti Fatos Lubonja , në një lidhje me rubrikën ‘Opinion’, duke komentuar reagimin e kryeministrit Edi Rama pas deklaratës së ambasadores Yuri Kim për pastërtinë e...

Vetingu 13:59 - 29 Janar, 2021

U përzgjodh për të bërë zap krimin/ Si ka ndryshuar pasuria e prokurores së “Forcës së Ligjit”

Ervisa Hyka, është nga prokurorët e Task Forcës, “Forca e Ligjit”, e përzgjedhur për të bërë zap korrupsionin dhe krimin e organizuar në Fier. Në vitin...

Çfarë vlere kanë ligjet që firmosim!/ Rudina Hajdari ‘shkund’ Kuvendin: Si ka mundësi që nuk dini asgjë!
Politikë 11:18 - 28 Janar, 2021

Hajdari ‘shkund’ Kuvendin/ Qytetarët e Elbasanit i njohin me emër e mbiemër grupet kriminale

Deputjetja Rudina Hajdari ka ngritur tonet gjatë fjalës së saj në Kuvendin për krimin dhe varfërinë që ka ‘mbërthyer’ vendin. Hajdari tha se në Elbasan nuk...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 12:42 - 25 Janar, 2021

Përgjimet e Ndragheta/ Hajdari: Kemi të bëjmë me një aferë shumë të rrezikshme

Deputetja e opozitës Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me çështjen e përgjimeve të grupit mafioz “Ndragheta”, në të cilin u përmendën disa emra të njohur të...

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht
Lajme 08:40 - 13 Janar, 2021

108 vjetori i Policisë së Shtetit/ Hoxha kujton sakfiricën e 224 burrave për Shqipërinë

Gazetarei Artan Hoxha ka kujtuar themelimin e policisë së Shtetit Shqiptar, më 18 janar 1913. Përmes një postimi në rrjtet sociale, Hoxha shkruan se 224 burra...

Politikë 10:41 - 21 Dhjetor, 2020

Raporti i IFIMES për Shqipërinë/ Berisha: Rrjeti më i besueshëm në Europë zbuloi lidhjen e krimit me drogën

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me raportin e IFIMES për Shqipërinë, në të cilën tregohet se si kanabisi është përhapur në masë dhe ndihmon...

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”
Aktualitet 12:55 - 15 Dhjetor, 2020

SPAK dhe Prokurori i Përgjithshëm, marrëveshje bashkëpunimi/ Çfarë synohet

SPAK dhe Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi. Kjo marrëveshje është firmosur sot mes Prokurorit të Përgjithshëm dhe Drejtuesit të SPAK, në...

Sandër Lleshaj: Asnjë cep i Shqipërisë nuk kontrollohet nga krimi
Kronika 21:17 - 3 Dhjetor, 2020

Sandër Lleshaj: Asnjë cep i Shqipërisë nuk kontrollohet nga krimi

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur mbrëmjen e sotme për kriminalitetin në vendin tonë. Lleshaj u pyet në emisionin “Opinion” për deklaratat se disa qytete...

OFL si dështim i kapter Lleshajt
Politikë 11:09 - 25 Nentor, 2020

OFL si dështim i kapter Lleshajt

Operacioni Forca e Ligjit filloi një vit më parë me shumë zhurmë pas disa daljeve të shpeshta të kryeministrit Edi Rama i cili theksonte se ndaj...

“Je ministri më i dështuar”/ Deputeti-Lleshajt: Po bashkëpunon me krimin
Aktualitet 10:56 - 16 Nentor, 2020

“Je ministri më i dështuar”/ Deputeti-Lleshajt: Po bashkëpunon me krimin

Deputeti i opozitës Korab Lita në seancën e sotme plenare deklaroi se Shqipëria sot po kalon një nga periudhat më të rënda në fushën e sigurisë....

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit
Politikë 10:50 - 15 Tetor, 2020

“Krimi në nivelet më të mira”/ Maliqi- Lleshajt: Po të përdor Rama, mos paç fatin e Tahirit

Deputeti Lefter Maliqi i ka cilësuar si flluska sapuni deklaratat e bëra nga ministri Lleshaj i cili tha se “krimi është në nivelet më të mira...

Lleshaj justifikon krimin/ Kemi situatën më të mirë të rendit
Politikë 10:20 - 15 Tetor, 2020

Lleshaj justifikon krimin/ Kemi situatën më të mirë të rendit

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është thirrur sot në një interpelancë në Kuvend, për tu përgjigjur në lidhje me situatën kriminale në vend. Nga foltorja e...

“Deri më sot nuk ka një vaksinë…”/ Gazetari zbulon ‘vuajtjen’ e Metës
Politikë 14:38 - 10 Tetor, 2020

Lidhjet e Metës me botën e krimit/ Disa të vërteta që “fundosin” presidentin

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish sot në lidhje me deklaratën e bërë disa ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, i cili e akuzoi se...

“Deri më sot nuk ka një vaksinë…”/ Gazetari zbulon ‘vuajtjen’ e Metës
Politikë 13:12 - 9 Tetor, 2020

“Jap dorëheqjen nëse më thua një emër”/ Lidhja me botën e krimit, foto që “fundos” Metën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me një deklaratë të bërë nga kryeministri Edi Rama, i cili ka hedhur akuza të forta ndaj kreut...

“Pylli i kanabisit po kthehet në pyll betoni në Tiranë”/ Hoxha zbulon se si po investohen paratë e krimit
Kronika 21:37 - 8 Tetor, 2020

“Pylli i kanabisit po kthehet në pyll betoni në Tiranë”/ Hoxha zbulon se si po investohen paratë e krimit

Gazetari Artan Hoxha është i ftuar mbrëmjen e sotme në Syri tv ku është ndalur të komentojë dhe betonizimin e Tiranës me paratë e krimit. Hoxha...

Olsian Çela plas “bombën”/ Elbasani “fushë beteje” me grupeve kriminale
Kronika 12:11 - 5 Tetor, 2020

Olsian Çela plas “bombën”/ Elbasani “fushë lufte” mes grupeve kriminale

Kryeprokurori Olsian Çela është ndalur sot në Elbasan, ku ështët takuar me drejtuesit e lartë të Prokurorisë dhe Policisë. Gjatë fjalës së tij, kryeprokurori Çela është...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...

Politikë 12:00 - 2 Tetor, 2020

Basha jep alarmin/ Situata kriminale në Elbasan është rënduar, ja cila është zgjidhja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në Elbasan, ku ndër të tjera ka vënë theksin tek situate kriminale, në këtë qytet. Gjatë një...

Lajme 21:59 - 28 Shtator, 2020

Kur do ndëshkohen “peshqit e mëdhenj”?/ Çela “ia hedh topin” Krajës: Pyesni kreun e SPAK

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela thotë se me reformën në drejtësi, krimi i organizuar dhe korrupsioni në nivel të lartë janë kompetencë e SPAK. Ndaj për...

Goditja e krimit dhe korrupsionit/ Kreu i KLP-së takon ambasadoren e Hollandës
Lajme 17:24 - 22 Shtator, 2020

Goditja e krimit dhe korrupsionit/ Kreu i KLP-së takon ambasadoren e Hollandës

Drejtuesi i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, ka pritur në një takim kortezie Ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Shqipëri. Takimi u zhvillua në...

“Shqipëria është futur në një rrugë shumë të keqe”/ Lubonja: Po ecim me shpejtësi drejt humnerës
Politikë 18:16 - 21 Shtator, 2020

“Vendi në depresion social-ekonomik”/ Lubonja: Këta parti janë banda, krimi ka kapur shtetin

Analisti Fatos Lubonja, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në “News 24” ku ka komentuar situatën politike në vend. Ai deklaroi se Shqipëria sot është...

Kronika 12:08 - 20 Shtator, 2020

Situata kriminale në vend/ Ngrihen 83 pika kontrolli në akset rrugore nacionale

Në të gjithë vendin ka vijuar zbatimi i detyrave të përcaktuara në Planin e masave për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, parandalimin...

Aktualitet 13:03 - 19 Shtator, 2020

Krimi trondit vendin/ Veizi: Për këto çështje të shprehen ekspertët e policisë, jo politikan të rëndomtë

Ditët e fundit vendi është tronditur nga shumë ngjarje kriminale dhe pamundësia e policisë për të kapur në kohë këto ngjarje ka hedhur shumë dyshime në...