Connect with Us

All posts tagged "krimet"

Kronika 09:57 - 17 Prill, 2020

Lulëzojnë mashtrimet online me maskat mbrojtëse kundër Covid-19/ Zbulohet rrjeti ndërkombëtar

Me një mungesë globale në furnizimet me pajisje mjekësore, qytetarët i janë drejtuar blerjeve online të tyre duke bërë që të lulëzojë dhe mashturesit mes tyre,...

Kronika 08:34 - 11 Prill, 2020

“I paguanin qiranë dhe i financonin krimet”/ Gazetari flet për jetën e në Tiranë të anëtarit të bandës së Lushnjes

Gazetari Elton Qyno është shprehur se Orges Bilbili, i cili u arrestua një ditë më parë në Tiranë, financohej nga disa persona të tjerë për jetën...

Politikë 23:06 - 20 Shkurt, 2020

Nga vjedhja e floririt tek 15 vilat/ Frrok Çupi ja numëron një për një Metës

Analisti Frrok Çupi ka hedhur akuza tw forta ndaj presidentit Meta, teksa tha se ky i fundit ka bërë krime të shumta dhe për të shpëtuar...

Blog 14:14 - 1 Tetor, 2019

Pse priremi t’i mbrojmë gjithmonë të afërmit tanë, edhe kur ata kryejnë një krim?

Nëse do të shihnit një të panjohur, që futet në mes të natës në shtëpinë e dikujt, me siguri që do të njoftonit policinë. Po sikur...

Blog 09:40 - 12 Shtator, 2019

Albert Pierpoint, kush ishte xhelati anglez, që ekzekutoi mbi 400 kriminelë lufte dhe vrasës serialë

Më 15 korrik 1953, vrasësi serial britanik, Xhon Kristi, ishte gati të ekzekutohej në burgun Pentonvil në Londër. Pak para se të varej në litar, Kristi...

Kronika 13:03 - 23 Gusht, 2019

Vranë me plumb në kokë 26-vjeçarin/ Zbardhet e shkuara kriminale e vëllezërve Kusi

Dy vëllezërit, Albano dhe Griseldo Kusi, të cilët vranë me plumb në kokë 26-vjeçarin Indrit Çelaj në vilën e tyre, rezultojnë emra të njohur për drejtësinë...

murrizi sulmo qeverine
Aktualitet 11:29 - 23 Maj, 2019

Krimet e Komunizmit/ Murrizi: Dosjet të hapen për politikën

Deputeti Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit ku po diskutohet tema e krimeve të Komunizmit kërkoi nga Instituti që shqiptarët të njihen me historinë. Sipas Murrizit,...

Bota 13:54 - 1 Maj, 2019

“Drejtësi për krimet e luftës”/ Protestë para ambasadës serbe në Uashington

Të mbijetuar të luftës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan, mbajën këtë të martë një protestë të planifikuar para ambasadës...

Saimir Tahiri tek krimet e renda
Aktualitet 17:56 - 15 Mars, 2019

Saimir Tahiri sërisht tek Krimet e Rënda

Në datën 21 Mars do të zhvillohet seanca paraprake për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri tek Gjykata e Krimeve të Rënda. Mësohet se seanca do të...

Aktualitet 11:47 - 9 Janar, 2019

U kap me heroinë/ Krimet e Rënda japin vendimin për drejtuesin e kamionit

Gjykata e Krimeve të Rënda dha masën “Arrest me burg pa afat” për Bledar Shqarthi, shoferin i cili u kap në portin e Durrësit me 4...

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 16:21 - 7 Nentor, 2018

Antikomunistët akuza Bashës/ Mbron persekutorët

Nebil Çika kryetari i i shoqatës të persekutuarve antikomunistë ka shkruar një artikull me titullin “Pse i “druhet” Basha antikomunizmit?!” Në këtë artikull ai shkruan se...

Aktualitet 17:40 - 28 Qershor, 2018

Krimet e kryera në Kosovë/ Dorëzohet kallëzim penalë ndaj Serbisë

Për herë të pestë janë dorëzuar kallëzime penale në Prokurorinë Speciale të Kosovës (PRSK) nga Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte...

Aktualitet 13:02 - 8 Mars, 2017

Si e korruptoi Bare njeriun e Tur Dajës/ Luajti futboll me kokën e tij

Ish-oficeri i lartë i policisë, Bujar Hoxha, ka treguar “sekretet” e bandës së Lushnjes në një rrëfim të gjatë të botuar nga GSh.al. Kemi të bëjmë...

Aktualitet 09:27 - 9 Dhjetor, 2016

50 KRIMET MË MONSTRUOZE QE KANE NDODHUR NE SHQIPERI NGA 1990 DERI 2016

Nuk ka asnjë kënaqësi të rendisësh një e nga një të gjitha krimet më monstruoze që kanë ndodhur në Shqipëri që nga viti 1990 e deri...

Aktualitet 11:20 - 5 Dhjetor, 2016

Ngjarja e rëndë në Korçë/ Basha: Jam i tronditur. Këto krime, reflektim i varfërisë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë ku një baba vari dy fëmijët e tij...

Aktualitet 11:53 - 22 Nentor, 2016

Operacion anti-drogë në Kurbin/ 6 të arrestuar, mes tyre edhe një polic

Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiranë në bashkëpunim me Policinë e Shtetit,  pas një hetimi disa mujor, finalizoi me sukses operacionin hetimor dhe policor në lidhje...

Aktualitet 20:24 - 9 Janar, 2015

Policia operacion kombëtar kundër krimit

Një operacion masiv i policisë shqiptare ka nisur ditën e sotme në orën 19:00. Qindra forca policore janë angazhuar në kontrolle në kryqëzime, klube, makina, banesa...

Aktualitet 21:10 - 8 Janar, 2015

Historia e 2 jetimëve, që masakruan gazetarët e policët

Dy vëllezërit francezë me origjinë algjeriane në kërkim nga policia, pasi masakruan 12 persona në redaksinë e revistës Charlie Hebdo, para se të bëheshin ekstremistë fetar...

Aktualitet 23:00 - 13 Nentor, 2014

Gjyqtari i krimeve te rënda gjendet i vdekur

Gjyqtari Bardhyl Dhamo është gjetur i vdekur në banesën e vet. Ai është gjetur i vdekur pasditen e sotme, ndërkohë që policia bën me dije sa...