Connect with Us

All posts tagged "krimet e luftes"

Aktualitet 22:50 - 13 Dhjetor, 2017

Serbia me prokuror të ri për krimet e luftës/ SHBA pret drejtësi për masakrat në Kosovë

Si përgjigje ndaj pyetjeve të kongresmenit Eliot L. Engel, të cilat janë bërë për sekretarin amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, dhe zëvendëssekretarin për Çështje të Shtetit,...

Bota 23:47 - 15 Qershor, 2016

Ischinger: Proceset e krimeve të luftës, pjesë e shërimit të vetes

Wolfgang Ischinger, aktualisht drejtues i Konferencës së Sigurisë në Mynih për kryeministrin serb Vuçiç e Serbinë, për elitat në Ballkan, për gjyqin për krime lufte në...