Connect with Us

All posts tagged "krim"

“Është ushtar i një grupi krimina”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!
Kronika 12:42 - 27 Nentor, 2020

“Është ushtar i një grupi kriminal”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar ngjarjet kriminale të ndodhura së fundi në vend. Sipas Hoxhës, bota e krimit ka evoluar në varësi të situatës së Covid....

Tha se e ka kaluar Covid/ Braçe nuk ia përton Kryemadhit: Nuk është politikë kjo, ky është krim!
Politikë 12:10 - 25 Nentor, 2020

Tha se e ka kaluar Covid/ Braçe nuk ia përton Kryemadhit: Nuk është politikë kjo, ky është krim!

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratës së djeshme të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi e cila tha se e kishte kaluar Covid. Braçe ka...

“Sa bosh mund ta ketë shpirtin një kryeministër”/ Bardhi: Rama mos të harxhojë kohë me video të pavlera
Politikë 19:30 - 30 Tetor, 2020

“Rama nuk zhgënjeu edhe sot”/ Bardhi rendit faktet: Propaganda e egër nuk i fshin dot

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas i doli në mbrojtje ministres së Shëndetësisë, për deklaratën e seleksionimit të...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Aktualitet 19:18 - 22 Tetor, 2020

Kazani zien në mbrojtje të krimit

Nuk është më e pabesueshme, por tashmë e provuar dhe faktuar se disa media dhe segmente të saj, të ish-zyrtarëve socialistë, të cilët pretendojnë se janë...

Rama flet me shifra për rindërtimin/ Janë 19 kantiere të hapura që do përfundojnë brenda 2-3 muajsh
Politikë 11:07 - 18 Tetor, 2020

“Shqipëria, vendi më i sigurt në Evropë për të huajt”/ Rama: Nuk ka krim shqiptar

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalës së tij në forumin “Evropa Park” theksoi se Shqipëria është një vend mjaft i mirë për investime. Ai theksoi se krimi...

Sekuestrimi i 2 ton kanabis/ Artan Hoxha paralajmëron zbulimin e paracelave të tjera: Kam dhe dy rrethe..
Kronika 15:52 - 17 Tetor, 2020

Deklarata e Lleshajt për fotot me kanabis/ Artan Hoxha: Personi që ka shkruar fjalimin, ka marrë në qafë ministrin

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas deklaratës së ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj se krimi i organizuar ka paguar gazetarët për të bërë foto në parcelat...

Shqipëria në “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte
Kronika 12:59 - 15 Tetor, 2020

Shqipëria nën “pushtetin” e kanabisit dhe krimit/ Artan Hoxha i përgjigjet Lleshajt me prova dhe fakte

Gazetari Artan Hoxha i është përgjigjur deklaratave të bëra nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj për parcelat me kanabis dhe krimin në Shqipëri. Lleshaj tha sot...

“Nuk merret karrigia me të vdekur”/ Spiropali i përgjigjet opozitës: Fotot nga morgue nuk ishin rastësi
Politikë 18:46 - 7 Tetor, 2020

Spiropali “i nxjerr të palarat” opozitës së Bashës dhe Metës/ Bashkëpunojmë natën me krimin nëpër skuta

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, nuk është kursyer aspak ndaj opozitës së Lulzim Bashës dhe presidentit Ilir Meta gjatë fjalës së saj...

“Është ushtar i një grupi krimina”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!
Kronika 13:39 - 5 Tetor, 2020

“Elbasanin e kontrollon krimi i organizuar”/Artan Hoxha i tregon “detyrën” Olsian Çelës

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas deklaratës së kryeprokurorit të përgjithshëm Olsian Çela, i cili tha se Elbasanin e kontrollon krimi i organizuar. Sipas Hoxhës kjo...

Olsian Çela plas “bombën”/ Elbasani “fushë beteje” me grupeve kriminale
Lajme 00:06 - 29 Shtator, 2020

Flet kryeprokurori Çela/ Kush janë ‘vatrat e nxehta’ të krimit

Për angazhimin e Prokurorisë së Përgjithshme në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kryeprokurori Olsian Çela tha se, organi që ai drejton mund të ndërhyjë vetëm në rastet...

“Anëtarët e grupit të Dubait, peshq të mëdhenj të kokainës”/ Lala: Eldi Dizdari lidhje të afërta me Arbër Çekajn
Kronika 16:13 - 22 Shtator, 2020

“Anëtarët e grupit të Dubait, peshq të mëdhenj të kokainës”/ Lala: Eldi Dizdari lidhje të afërta me Arbër Çekajn

Gazetarja Klodiana Lala foli për një sërë ngjarjesh kriminale që kanë tronditur vendin. Duke folur për operacionin “Los Blancos”, Lala u shpreh se anëtarët e Grupit...

“Bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë”/ Këlliçi “kryqëzon”Lleshajn: I paaftë
Politikë 11:06 - 22 Shtator, 2020

“Bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë”/ Këlliçi “kryqëzon”Lleshajn: I paaftë

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ngre alarmin teksa thekson se bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë e më shumë. Sipas Këlliçit, inekzistenca e shtetit...

Byroja Kombëtare e Hetimit
Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Gara për hetuesit e BKH/ Hajnaj: Bëhuni pjesë e ekipit të ri që do hetojë korrupsionin e krimin e organizuar

Kryetarja e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj, iu bën thirrje të gjithë atyre që plotësojnë kriteret të aplikojnë për t’u bërë pjesë e kësaj strukture...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë
Aktualitet 11:09 - 17 Shtator, 2020

Shkatërrohet karteli shqiptar i trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali/ Policia kryen dhjetëra arrestime

Është shkatërruar një kartel i trafikut ndërkombëtar të drogës në Europë. Mediat italiane shkruajnë se karteli drejohej nga grupe shqiptare lider në kontinent,te cilët ishin të...

Bota 10:23 - 10 Shtator, 2020

Djali lë në shtëpi “një skenë krimi”/E ëma pret gjithçka prej tij

Një nënë zbuloi se si shtëpia e saj ishte lënë të dukej si një ‘skenë vrasjeje’ pasi djali i saj i vogël lyeu dyllin e kuq...

Konflikt familjar në Kurbin/ Gruaja godet me sqepar në kokë bashkëshortin
Kronika 10:39 - 18 Gusht, 2020

Krim i rëndë në familje/ 19-vjeçari plagos me thikë gjyshin në Kavajë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në Kavajë. Mësohet se një djalë 19-vjeçar me iniciale D.G. ka plagosur me thikë gjyshin e tij....

Dhunuan barbarisht 19 vjeçarin/ Shoqërohen në polici pesë adoleshentë
Kronika 12:32 - 10 Gusht, 2020

Të ardhura nga krimi/ Konfiskohen 4 apartamente dhe një makinë 200 mijë euroshe në Fier

Policia e Fierit konfiskon katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria kriminale e tre shtetasve,...

Taktika e PD për zgjedhjet/ Frrok Çupit: Bashën e shikoj me premtime anemike
Opinione 20:35 - 7 Gusht, 2020

SHBA e tha fjalën/ President a pronar mediash, drejtësia do ta gjunjëzojë për krimet

Nga Frrok Çupi Çfarë janë të parët dhe çfarë janë ‘çështjet’? Shtetet e Bashkuara, përmes së përfaqësisë së vet diplomatike në Tiranë, sot  bëri një emërtesë ...

Sherr me sende të forta mes dy familjeve/ Parandalohet krimi në Tiranë
Kronika 12:49 - 5 Gusht, 2020

Sherr me sende të forta mes dy familjeve/ Parandalohet krimi në Tiranë

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti të ashpër mes dy familjeve, për motive pronësie. Shërbimet e Policisë në Komisariatin Nr....

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave/ Berisha tregon si po përdor Rama mjekët
Politikë 10:56 - 4 Gusht, 2020

Ndarja nga jeta e mjekut/ Berisha: E lanë pa punë se nuk bëri kompromis me krimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të mjekut Anibal Byberi. Berisha thotë se mjekun e lanë pa punë pasi nuk kishte pranuar të...

Vrasja e 82-vjeçarit në Fier/ Zbardhet ngjarja, në pranga autori
Kronika 10:35 - 19 Korrik, 2020

Vrasja e 46-vjeçarit në Patos/ Policia zbardh krimin: Vëllai dhe nipi i viktimës dhunuan nënën e autorit

Policia e Fierit ka zbardhur dhe dokumentuar ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në fshatin Kasnicë të Patosit ku pas një konflikti mes fqinjsh mbeti i...

Drejtori i Burgjeve i pret shpresën Zani Çaushit/ Nuk është rehabilituar, mund t’i rikthehet krimit
Kronika 18:13 - 15 Korrik, 2020

Drejtori i Burgjeve i pret shpresën Zani Çaushit/ Nuk është rehabilituar, mund t’i rikthehet krimit

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi ka kërkuar lirimin me kusht dhe pritet që në seancën që do të mbahet më 17 korrik të...

I shpallur në kërkim për disa vepra penale/ Arrestohet 22 vjeçari në Tiranë
Kronika 10:14 - 6 Korrik, 2020

Fshehën krimin dhe pastruan vendin e ngjarjes/ Arrestohen 2 persona në Burrel

Vijojnë veprimet intensive për dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së datës 4 korrik 2020, në Burrel, ku mbeti...