Connect with Us

All posts tagged "Kreshnik Spahiu"

Nga Kreshnik Spahiu/ Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit?
Opinione 18:24 - 14 Janar, 2021

Nga Kreshnik Spahiu/ Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit?

Kosova dhe Shqipria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e opozitës është...

Mesazhi im publik, për 6000 deputetët e listës së mbyllur pa 'Nishan' opozitar dhe komisionin e Gjirit të Lalzit
Opinione 20:28 - 6 Janar, 2021

Mesazhi im publik, për 6000 deputetët e listës së mbyllur pa ‘Nishan’ opozitar dhe komisionin e Gjirit të Lalzit

Nga Kreshnik Spahiu Javën e kaluar isha në Shqipëri për të festuar me të afërmit e mi, vitin e ri. Në një nga restorantet e Tiranës...

ANALIZË: Sa mandate humbet Partia Demokratike nga ndryshimet kushtetuese dhe pse përfiton LSI?
Opinione 20:37 - 17 Dhjetor, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Pse u harrua për 7 ditë Klodian Rasha?

Që çudia më e madhe zgjat 3 ditë këtë e di gjithë Shqipëria, por që të harrohen “Revolucionet” për 7 ditë kjo është e paprecedentë. Nuk...

Spahiu “masakron” Bashën/ Kur Meta sulmonte me kallashnikovë Jozefinën, ti shpenzoje lekët e Sorosit
Politikë 22:01 - 15 Dhjetor, 2020

“Kam parë tre tabulate”/ Kreshnik Spahiu zbulon planin e opozitës: Çfarë pritet të ndodhë në Shqipëri

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka folur mbrëmjen e sotme për protestën për vrasjen e Klodjan Rashës, që sot dha përshtypjen se po...

Nga Kreshnik Spahiu/ Loja e pisët me 6000 kandidaturat e “Besnikut”, si thikë pas shpine për opozitën dhe LSI
Opinione 18:28 - 20 Nentor, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Nekro-fantazia me mijëra viktima nga Covid, alibi për të harruar Bellanicën, shkakton karantinimin fatal

Dje Lulzim Basha gjeti mënyrēn më të poshtër për të spostuar akuazat e kosovarve që ai bashkpunin me Serbinë. Nuk kish si ndodhte ndryshe. Lulzim Bashës...

“Dridhe shpejt”/ Spahiu tallet me Bashën: Ndrysho kapele sa nuk je vonë o Lulzim!
Politikë 11:38 - 6 Nentor, 2020

“Dridhe shpejt”/ Spahiu tallet me Bashën: Ndrysho kapele sa nuk je vonë o Lulzim!

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, i bën thirrje kreut të PD, Lulzim Basha ta dredhë sa më shpejt dhe të bëjë gati urimin...

Nga Kreshnik Spahiu/ Çfarë synon Jozefina Topalli: Karrigen e Ramës, të Bashës apo një deputete liste?
Opinione 17:08 - 29 Tetor, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Çfarë synon Jozefina Topalli: Karrigen e Ramës, të Bashës apo një deputete liste?

Jozefina Topalli është rikthyer në faqet e para në çdo media: Mediat qeveritare e bëjnë heroinë. Mediat opozitare e bëjnë tradhëtare. Analistët janë të ndarë si...

Spahiu “masakron” Bashën/ Kur Meta sulmonte me kallashnikovë Jozefinën, ti shpenzoje lekët e Sorosit
Politikë 19:24 - 27 Tetor, 2020

Spahiu “masakron” Bashën/ Kur Meta sulmonte me kallashnikovë Jozefinën, ti shpenzoje lekët e Sorosit

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, nuk i është kursyer aspak kryetarit të PD-së Lulzim Basha, pas sulmeve ndaj Jozefina Topallit se po krijon...

PD i përgjigjet Ramës: Keqqeverisja 7-vjeçare janë shkaktarët e vetëm të revoltës të të rinjve
Opinione 18:13 - 25 Tetor, 2020

Pse brenda Partisë Demokratike po përçahen dhe lindin 7 parti të reja?

Nga Kreshnik Spahiu* Që nga krijimi i saj Partia Demokratike ka prodhuar afro 20 parti të reja. Duke filluar nga: partia e Neritan Cekës, partia e...

Zgjedhjet fars të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së
Politikë 23:07 - 20 Tetor, 2020

Kreshnik Spahiu tregon katër mënyrat/ Si mund të zgjidhen mosmarrëveshjet për çështjen e detit

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, tregoi katër mënyrat se si mund të zgjidhet mosmarrëveshja mes Shqipërisë dhe Greqisë për çështjen e kufirit detar....

Zgjedhjet fars të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së
Politikë 23:19 - 12 Tetor, 2020

Zgjedhjet farsë të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu bëri një deklaratë të fortë sonte në ‘Open”, ku po diskutohet për zgjedhjet e brendshme që ka zhvilluar...

Nga Kreshnik Spahiu/ 10 disavantazhet e Partisë Demokratike për zgjedhjet 2021, krahasuar me 2017
Opinione 13:33 - 11 Tetor, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ 10 disavantazhet e Partisë Demokratike për zgjedhjet 2021, krahasuar me 2017

Zgjedhjet parlamentare po afrojnë, por ato asgjë nuk do ndryshojnë! Kodi i ri elektoral forcon edhe më shumë establishmentin e vjetër politik dhe mbyll çdo mundësi...

Zgjedhjet fars të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së
Politikë 19:41 - 28 Shtator, 2020

“Partia mbi të gjitha!”/ Kreshnik Spahiu bën reagimin e fortë: Këta janë Zotat në tokat shqiptare

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shprehet me tone ironike se politikanët shqiptarë janë zi...

Spahiu zbulon strategjinë e Ramës/ “Jep dorëheqjen para zgjedhjeve”
Opinione 19:49 - 15 Shtator, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ As “Skënderbeu” s’mund të qeverisë 3 mandate me Mamica!

“Rilindja” u kopjua si slogan nē 2013 si një mënyrē për të rivalizuar, patriotizmin Kuqezi i cili kishte fituar shumë terren në vigjilje të 100 vjetorit...

Ditmir Bushati krijon parti të re?
Politikë 17:47 - 9 Shtator, 2020

Përçahet PS/ Ditmir Bushati krijon parti të re?

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ngritur dyshime të forta për një përçarje në Partinë Socialiste. Spahiu ka publikuar në rrjetet sociale një...

Pse u shpalla Non-Grata nga Greqia, pas kërkesës Meta-Berisha?
Politikë 08:33 - 31 Gusht, 2020

Pse u shpalla Non-Grata nga Greqia, pas kërkesës Meta-Berisha?

Nga Kreshnik Spahiu Unë jam i shpallur Non Grata në tre shtete Ballkanike. Nuk udhëtoj dot në Greqi, Maqedoni dhe Serbi. Të treja këto shtete e...

Nga Kreshnik Spahiu/ Loja e pisët me 6000 kandidaturat e “Besnikut”, si thikë pas shpine për opozitën dhe LSI
Opinione 17:27 - 28 Gusht, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ Loja e pisët me 6000 kandidaturat e “Besnikut”, si thikë pas shpine për opozitën dhe LSI

A e dini kur Lulzim Basha e shpiku idenë e mijëra kandidaturave e nga baza: “Nga posht-lart”? 24 orë pasi Rama propozoj listat e hapura dhe...

“Duhet të zhduken”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar propozon masa drastike, mesazhi për opozitën
Politikë 22:28 - 17 Gusht, 2020

Nga Rudina Hajdari, Myslim Murrizi deri tek Kreshnik Spahiu/ Ja kush pritet të hyjë në garë për zgjedhjet e vitit 2021

Numrit të partive politike në vend në garën elektorale të 2021 pritet ti shtohen disa subjekte të reja politike. Myslym Murrizi,  ka vendosur të shpallë  në...

Opinione 14:41 - 6 Gusht, 2020

Pse opozita s’doli në protesta, kundër ndryshimeve Kushtetuese?

Nga Kreshnik Spahiu * Vetëm po të kaloni mbi trupin e Lul Bashës, do mund ta ndryshoni Kushtetutën. Kjo është barcaleta që këto kohë qesh çdo...

Zgjedhjet fars të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së
Opinione 13:47 - 2 Gusht, 2020

Shqiptarët nuk e duan ndryshimin, shesin votën për një kartë telefoni

Nga Kreshnik Spahiu Shumica e shqiptarve nuk e duan as ndryshimin, as të renë! Provoni të shkruani kundër PS-PD-LSI dhe ta shikoni sa armiq do bëni....

Së shpejti, një “Pol i Tretë”, si shansi i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama!
Opinione 15:03 - 1 Gusht, 2020

Së shpejti, një “Pol i Tretë”, si shansi i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama!

Nga Kreshnik Spahiu* Rotacion apo Revolucion? Kjo është pyetja që vlen 1 milion euro sot në Shqipëri. Dikush do të thotë që Revolucionin e provoi Luli...

ANALIZË: Sa mandate humbet Partia Demokratike nga ndryshimet kushtetuese dhe pse përfiton LSI?
Politikë 13:59 - 30 Korrik, 2020

ANALIZË/ Sa mandate humbet Partia Demokratike nga ndryshimet kushtetuese dhe pse përfiton LSI?

Nga Kreshnik Spahiu Kam 24 orë, që degjoj mbi 124 gazetar, te cilët s’kuptojnë asgjë për listat e përbëra apo të përbashkëta. Situata është aq komike,...

Zgjedhjet fars të Bashës/ Spahiu: Janë përjashtuar të gjithë themeluesit e PD-së
Politikë 23:01 - 13 Korrik, 2020

“Marrëveshja Rama-Basha nuk do prishet”/ Spahiu: Ndërkombëtarët po luajnë me dy porta

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, tha se kryeministri Edi Rama po teston ndërkombëtarët me marrëveshjen e 5 qershorit. Spahiu deklaroi se marrëveshja nuk...