Connect with Us

All posts tagged "Kreshnik Spahiu"

Opinione 21:45 - 14 Shtator, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ I dashur dhe i paharruar Azem, unë isha atje kur dhe arkivolin ta shkallmun

Atë mëngjes ne ishim atje në shesh për të përcjell ty në banesën e fundit. Shiu që filloj natēn që u derdh kallashnikovi mbi ty, nuk...

Opinione 18:00 - 2 Shtator, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ 6 arsye morale dhe ligjore pse votimet në Kosovë nuk vidhen si në Shqipëri?

Disa aktivistë të shoqërisë civile në Kosovë zhvilluan një sondazh me 100 familje të varfra shqiptare në Prishtinë, Pejë, Mitrovicë, Drenicë, Prizren dhe Gjakovë. U premtuan...

Opinione 11:39 - 17 Gusht, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Populli s’duhet shkatërrojë varrezat turke, por të varros 4 varrexhinjtë e Shqipërisë! 

Sapo lexova në rrjetet sociale, që disa “patriotë” do grupohen të martën për të shkatrruar memorialin e turqve të vrarë nga grushti shtetit kundër Erdogan. Unë...

Opinione 21:04 - 12 Gusht, 2019

Shikoni çfarë bën populli rumun, 440 të plagosur jo për “Monën dhe Lulin”!

Nga Kreshnik Spahiu – Dje populli rumun e kalli Bukureshtin dhe kryeministrinë! 50.000 emigrantë u derdhën në shesh, jo për plazh si shqiptarët! Nuk kërkonin as...

Opinione 21:56 - 10 Gusht, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Pse Turqia dhe jo Amerika i bashkoi dje Bashën dhe Ramën?

Dje në Tiranë në ceremoninë e memorialit të grushtit të shtetit kundër Erdogan u shfaqēn zyrtarisht PD dhe PS me një qëndrim të përbashkët. Nuk kam...

nga kreshnik spahiu
Aktualitet 19:46 - 29 Qershor, 2019

“Hodhi shumë lekë”/ Deklarata “bombë” e Kreshnik Spahiut

Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një postim në rrjetet sociale, ka  reaguar në lidhje me qëndrimin e ndërkombëtarëve për mbajtjen e...

nga kreshnik spahiu
Aktualitet 16:04 - 15 Qershor, 2019

11 fakte pse doktoresha dhe doktori nuk e lejojnë Metën të dekretojë një datë tjetër zgjedhjesh

Nga Kreshnik Spahiu -Edi Rama gabohet kur e quan bukëshkalë Ilir Metën. Ai nuk i ka borxh socialistëve as që e zgjodhēn President, as që e...

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se
Aktualitet 20:46 - 11 Qershor, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Një pyetje publike për miqtë e mi demokrat: Nëse Edi do ishte President dhe Linda Rama kryetare e PS….?

Të dashur miq demokrat, Kam ndjekur me habinë më të madhe festën tuaj ndaj dekretit të Presidentit Ilir Meta për anullimin e zgjedhjeve. Jam skeptik dhe...

Aktualitet 20:05 - 9 Qershor, 2019

Le të hanë kokat e tyre / Një marrëveshje e re Basha-Rama do e fundoste Shqipërinë!

Nga Kreshnik Spahiu – Unë e njoh shumë mirë Sali Berishën. Ai nuk do tërhiqet nga skenari i tij, dhe këtë e them me siguri. Unë...

Aktualitet 17:58 - 18 Maj, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ A do fillojnë atentatet politike në Shqipëri?

A e dini çfarë kanë të përbashkët Edi Rama, Adi Krasta, Arben Imami, Paskal Milo, Fatmir Xhafa, Martin Leka, Fatos Nano, Nikoll Lesi, Aleksandër Frangaj, Namik...