Connect with Us

All posts tagged "kredi"

Euro ishte monedha më e lirë për të marrë kredi edhe në 2020
Ekonomi 08:42 - 26 Shkurt, 2021

Euro ishte monedha më e lirë për të marrë kredi edhe në 2020

Euro mbetet monedha më e lirë për të marrë kredi nga familjet shqiptare. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë treguan se për vitin 2020 interesi mesatar...

Performanca e ministrave/ Socialistët vlerësojnë më pak Denajn, opozitarët më shumë Xhaçkën e Çuçin
Politikë 15:31 - 8 Shkurt, 2021

Anila Denaj, ministrja që urren Korçën dhe “dashuron” Noizy-n

Ndoshta mund të duket e padëgjuar dhe e pabesueshme, por ekzistojnë në qeveri ministra që e urrejnë Korçën dhe dashurojnë Noizy-n. Ka shembuj dhe fakte konkrete,...

Kronika 11:02 - 26 Janar, 2021

Grabiti institucionin e dhënies së kredive në Tiranë/ Identifikohet autori 21 vjeçar

Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar i vjedhjes së filialit të një institucioni për dhënie kredisë tre ditë më parë. Specialistët për Hetimin e...

Zbardhet pasuria e Lleshajt/ Mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaron asnjë në pronësi
Vetingu 15:41 - 20 Janar, 2021

Zbardhet pasuria e Lleshajt/ Mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaron asnjë në pronësi

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaron pasuri familjare me vlerë 15.7 milionë lekë në fund të vitit 2018, mes së cilës llogaritet edhe një kredi e...

Vetingu 15:02 - 18 Janar, 2021

Prokurori i “mbytur” në kredi

Në 25 qershor të vitit 2017, në ditën votimit për zgjedhjet e fundit parlamentare, policia e Korçës, arrestoi në flagrancë 55-vjeçarin P.M., i cili dyshohej se...

Gjyqtarja që u sulmua nga Opozita/ Alma Ahmeti pa shtëpi dhe me kredi
Vetingu 11:17 - 18 Nentor, 2020

Gjyqtarja që u sulmua nga Opozita/ Alma Ahmeti pa shtëpi dhe me kredi

Me 17 korrik 2020 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur hetimet-Vetting për gjyqtaren e Kukësit Alma Ahmeti. Kjo e fundit një eksperiencë të shkurtër ka...

Nga pasuria e prindërve tek konflikti i interesit/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Vlorës
Vetingu 10:58 - 17 Nentor, 2020

Gjyqtarja me makinë të shtrenjtë dhe kredi/ 20 000 euro dhuratë, për të blerë shtëpi

Gjyqtarja e Korçës Ariola Kristo, i është nënshtruar hetimeve  të Vetting që në muajin Dhjetor të vitit 2019. Kur po bëhen gati rreth një vit nga...

“Rama po ia jep milionat mafias dhe plehrave”/ Basha i përgjigjet akuzave të kryeministrit
Politikë 17:20 - 3 Nentor, 2020

“Të ribursohet paketa e trajtimit të të infektuarve”/ Basha: Qytetarët marrin kredi për të paguar ilaçet

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, ka kërkuar sërish rritje të testimeve gjatë një takimi me disa mjekë familjesh. Basha krahasoi situatën shëndetësore në Shqipëri me atë...

“Ekonomia shqiptare do tkurret në 7.5%”/ Paralajmëron FMN: Do ketë rritje të kredive me probleme
Ekonomi 22:40 - 28 Shtator, 2020

“Ekonomia shqiptare do tkurret në 7.5%”/ Paralajmëron FMN: Do ketë rritje të kredive me probleme

Fondi Monetar Ndërkombetar (FMN) në një deklaratë të fundit pas përfundimit të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur se ekonomia pritet të tkurret me...

Si do të financohen projektet infrastrukturore që lidhin Kosovën dhe Serbinë?
Kosova & Rajoni 16:22 - 26 Shtator, 2020

Si do të financohen projektet infrastrukturore që lidhin Kosovën dhe Serbinë?

Afër 400 milionë euro do t’i duhen Kosovës për të realizuar dy nga projektet infrastrukturore që bëjnë lidhjen mes Prishtinës dhe Beogradit. Autostrada e Paqes ‘Prishtinë –...

Guvernatori Gent Sejko takim me shefen e FMN-së: Lehtësimi i masave të distancimit ka krijuar premisa që efekti i pandemisë të reduktohet
Aktualitet 10:09 - 18 Shtator, 2020

Takimi i Guvernatorit Sejko me shefen e FMN-së: Lehtësimi i masave të distancimit ka krijuar premisa që efekti i pandemisë të reduktohet

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka zhvilluar një mbledhje online me misionin e FMN-së ku ka skanuar ekonominë shqiptare gjatë pandemisë. Në fokus të...

“Po kthehen firmat piramidale”/ Qytetarit i kërkojnë këste shtesë pas shlyerjes së kredisë
Denoncim 12:18 - 19 Gusht, 2020

“Po kthehen firmat piramidale”/ Qytetarit i kërkojnë këste shtesë pas shlyerjes së kredisë

Një qytetar denoncon tek ish-kryeministri Sali Berisha fenomenin e mashtrimit përmes skemave piramidale. Bëhet fjalë për një qytetar në Kukës, i cili thotë se ka rënë...

Kreditë bëhen më të lira se asnjëherë
Ekonomi 08:50 - 4 Gusht, 2020

Kreditë bëhen më të lira se asnjëherë

Ndonëse në këtë periudhë pakkush mund të mendojë të bëjë investime, apo të realizojë blerje të mëdha, normat e interesit janë më të favorshme se asnjëherë...

Shkëlzen Berisha: Diveroli pranoi para gjykatës se kishte gënjyer
Politikë 17:16 - 25 Korrik, 2020

Tentativat për të hedhur baltë/ Shkëlzen Berisha ngre padi, i nxjerr të palarat Blushit dhe Bolinos

Ditët e fundit në media ka qarkulluar lajmi se djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, ka marrë një kredi në një bankë të nivelit të...

Ekonomi 19:00 - 14 Qershor, 2020

Garancia e parë sovrane/ Shtyhet afati i aplikimit deri më 20 qershor

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj ka bërë me dije se aplikimet për garancinë e parë sovrane janë shtyrë deri më 20 qershor. Sipas të...

Politikë 23:01 - 11 Qershor, 2020

Kryeministri Rama ende me kredi/ Të ardhurat kryesore i sjell bashkëshortja

Deklarimi fillestar i pasurisë së Kryeministrit Rama nis në vitin 2013, kohë kur ai posedonte një apartament parafabrikat të fituar nga privatizimi si dhe një studio...

Sociale 16:02 - 28 Maj, 2020

Rama jep lajmin e mirë/ Shtyhet sërish shlyerja e kësteve të kredisë

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë pak minuta më parë, lidhur me kreditë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama deklaron se së...

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovran
Opinione 19:37 - 27 Maj, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Punët e mira bëhen me nxitim

Bashkia e Tiranes sapo ka nisur shkresen zyrtare ne Ministrine e Financave, ku i kerkon qeverise te miratoje garancine sovrane per kredine qe do te marre...

“Tërmeti zbuloi fytyrën e vërtetë qeverisë”/ Tabaku: Rama vazhdon të luajë me jetët e njerëzve
Politikë 16:50 - 18 Maj, 2020

Teatri i Ri/ Tabaku: Shqiptarët do paguajnë kredinë luksoze të Ramës dhe Veliajt

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të godinës së re, për të cilën u deklarua se...

Politikë 13:51 - 11 Maj, 2020

Covid-19 po ndikon te kreditë/ Huatë me probleme rriten lehtë në mars

Huatë që nuk kthehen në afat në banka kanë shënuar një rritje në muajin mars, duke u rikthyer tendencës zgjeruese për herë të parë që nga...

biznese ne shitje
Ekonomi 10:40 - 4 Maj, 2020

“Gjendja shumë e vështirë”/ Biznes Albania thirrje qeverisë: Të rishikojë marrëveshjen me bankat

Biznes Albania thotë se po ndjek me vëmendje situatën dhe gjendjen e bizneseve në vend të krijaur prej pandemisë së COVID 19. Pavarësisht masave dhe paketave...

Basha heq nga lista e Vlorës biznesmenin Agron Shehaj/ Rikthen Bujar Leskajn
Politikë 16:06 - 27 Prill, 2020

Kriza ekonomike/ Shehaj tregon si i ndihmon qeveria bizneset e tij nëpër shtete të ndryshme

Ish deputeti i PD, Agron Shehaj ka folur lidhur me krizën që ka prekur bizneset në kohën e pandemisë. Sipas Shehajt kemi të bëjmë me një...

Sociale 22:09 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj: Kemi kërkuar shtyrjen e kredive me tre muaj të tjerë

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike për shkak të pandemisë së koronavirusit, Arben Ahmetaj, deklaroi mbrëmjen e sotme se kanë kërkuar që pagesat e kredive të...

Me shume postime