Connect with Us

All posts tagged "Krasniqi"

Politikë 10:14 - 20 Shkurt, 2020

Përplasja qeveri-presidencë/ Analisti: Kanë injoruar standardet e etikës dhe përgjegjësisë

Analisti Afrim Krasniqi thotë se presidenti ka të drejtë në disa nga shqetësimet e tij në lidhje me nismat e fundit ligjore të mazhorancës. Por, sipas...

Politikë 08:14 - 15 Janar, 2020

“Të inkriminuarit më të fortë se ligji”/ Krasniqi tregon ku çalon dekriminalizimi

Drejtuesi i Institutit të Studimeve Politike, Afrim Krasniqi ka folur mbëmjen e djeshme, në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi për ligjin e dekriminalizimit. Pesë vite...

Politikë 12:21 - 13 Janar, 2020

“Nuk është vetëm sistemi”/ Analisti tregon “burimin” e problemeve në Shqipëri

Analisti Afrim Krasniqi ka deklaruar sot se problemi i vetëm i Shqipërisë nuk është sistemi zgjedhor, por burim i problemeve sipas tij janë edhe mënyra se...

Politikë 18:58 - 24 Shtator, 2019

Çfarë fshihet pas hapjes së negociatave me kushte?/ Krasniqi sjell lajmet e mira për shqiptarët

Kërkesat e reja të vendosura nga Bundestagu si kusht në këmbim të çeljes së negociatave të aderimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian, kanë qenë një tjetër...

Politikë 18:23 - 24 Shtator, 2019

Çdo ndodh në 18 tetor?/ Krasniqi tregon “çelësin” për daljen nga ngërçi politik  

Afrim Krasniqi, drejtuesi i Institutit të Studimeve Politike, nga studioja e “Ditarit” në TV “A2-CNN” ka folur për domosdoshmërinë e Reformës zgjedhore e asaj në drejtësi,...

Politikë 17:07 - 28 Gusht, 2019

Verifikimi i kandidatëve/ Analistët: Zgjatja e afateve nuk zgjidh problemin

Analistët Afrim Krasniqi dhe Aleksandër Çipa nuk e cilësojnë të mjaftueshëm propozimin e kryeministrit Edi Rama për të zgjatur afatet e verifikimit të kandidatëve për poste publike,...

Aktualitet 14:56 - 21 Shkurt, 2019

Kriza politike/ ISP: Zgjidhje, reformimi i plotë i sistemit

Kreu i ISP-së, (Instituti për Studimet Politike), Afrim Krasniqi deklaron se e vetmja zgjidhje për situatën politike në vend është reformimi i plotë i sistemit. Ndërsa...

basha ne kongres
Aktualitet 11:26 - 28 Janar, 2019

Foto Fakt-Duke ngrënë e duke pirë për të rrëzuar Ramën/ Pas Kamzës, mobilizohet Fieri

Pas mbledhjes që kryesia e Partisë Demokratike zhvilloi me datë 19 janar, u vendos që të gjitha strukturat të angazhohen për organizimin e protestës së 16...

Aktualitet 16:30 - 7 Nentor, 2018

Afrim Krasniqi: 10 përfundime nga kriza e aktorëve të vjetër Meta-Rama

Politologu Afrim Krasniqi ka shkruar një artikull, ku ka renditur 10 përfundime nga kriza e aktorëve të vjetër Meta-Rama. Përfundimet e nxjerra nga ai janë të renditura...

Aktualitet 23:34 - 14 Maj, 2018

Gjermania listë me 300 kriminelë shqiptarë/ Krasniqi: Shumë prej tyre biznesmenë në Shqipëri

Politologu Afrim Krasniqi i ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News, thotë se përgjimi i publikuar për vëllain e ministrit të Brendshëm bëhet nga krahë...

Aktualitet 14:37 - 2 Tetor, 2017

Dhuna në studion televizive/ Prokuroria nis hetimet ndaj Milaim Zekës

Prokuroria e Shtetit ka nisur hetimet edhe ndaj deputetit Milaim Zeka për kanosjen e Frashër Krasniqit. Vendimi i Prokurorisë është marrë pasi kanë nisur hetimet edhe...

Aktualitet 10:44 - 30 Shtator, 2017

Grushta në studion televizive/ Policia ndalon deputetin agresor

Deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, është ndaluar nga policia pas asaj që ndodhi mbrëmë mes tij dhe deputetit të Nismës, Milaim Zeka. Zëdhënësja e policisë për...

Aktualitet 15:13 - 23 Shtator, 2017

Zgjedhjet në Gjermani/ Krasniqi mbështet Merkel: Puna e saj është fantastike

Nesër në Gjermani do të zhvillohen zgjedhjet për anëtarët e ri të parlamentit dhe kancelarin e ri të vendit, ku kancelarja aktuale kristian-demokrate Angela Merkel garon...

Aktualitet 12:50 - 28 Maj, 2017

Afrim Krasniqi zbulon detajin në qeverinë Rama/Sot ministrat nuk njohin njëri-tjetrin

Politologu, Afrim Krasniqi ka zbuluar një detaj në qeverinë Rama. Krasniqi ka në një postim në rrjetet sociale thotë se edhe pse janë dekretuar ministrat e...

Aktualitet 15:46 - 8 Maj, 2017

Afrim Krasniqi: Zgjedhje reale konkuruese apo votime proceduriale?

Politologu, Afrim Krasniqi ditën e sotme ka publikuar trajektoren e subjekteve zgjedhore dhe votimeve formale në 100 vite. Me një pasqyrim të qartë të asaj çfarë...

Aktualitet 16:51 - 18 Shkurt, 2017

Krasniqi flet për protestën/ Test pozitiv për PD-në

Analisti Afrim Krasniqi ka deklaruar se protesta e sotme e PD është një test pozitiv, pasi ka arritur të mobilizojë një numër të madh njerëzish. I...

Aktualitet 10:52 - 30 Nentor, 2016

FOTO/ PS-ja “fshin” Koço Kokëdhimën

Nga Afrim Krasniqi Një “detaj” që flet shumë: në faqen zyrtare të PS (www.ps.al) jepen të dhëna të detajuara, foto e CV mbi sekretariatin e PS....

Kosova & Rajoni 21:37 - 15 Qershor, 2016

Krasniqi: Duhet të dorëhiqen Presidenti dhe Kryeministri i Kosovës!

Jakup Krasniqi, kryetar i Keshillit Kombetar per Nismen e Kosoves ka thane se qeveria asht fajtore per parametra se si asht vendos kufini me Malin e...

Aktualitet 22:00 - 30 Maj, 2016

Dritan Hila kundër “modelit” Salianji/ Afrim Krasniqi:Reforma në Drejtësi, shpresë për ndryshim

Në Zululandin e sotëm ishin të ftuar Afrim Krasniqi dhe Dritan Hila, me të cilët Nano bëri një diskutim mbi situatën politike. Nano e nisi me...

Kosova & Rajoni 17:50 - 6 Tetor, 2015

Kriza politike, Krasniqi: Veseli mund ta thërrasë policinë për të zhbllokuar Kuvendin

Ish-Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka fajësuar koalicionin qeverisës për bllokimin e Kuvendit, edhe pse këtë janë duke e bërë partitë opozitare. Krasniqi ka...