Connect with Us

All posts tagged "kraja"

ministrja e shendetesise, ogerta manastirliu nekonference
Shëndeti 22:46 - 31 Mars, 2020

Infektimi me Covid-19 i mjekut Kraja/ Vjen reagimi nga Ministria e Shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhur me lajmin jo të mirë, ku mbrëmjen e sotme, listët së të infektuarve me Covid-19,...

Politikë 12:03 - 29 Janar, 2020

Akuzat e forta/ Arben Kraja shërbëtori i Ramës, “varrosi” dosjen 184

Partia Demokratike ka reaguar me tone të forta, pasi një ditë më parë, SPAK vendosi të rikthejë në Dibër, dosjen 184. Në një deklaratë për mediat,...

Politikë 11:09 - 15 Janar, 2020

“Arben Kraja pjesë e mekanizmit të diktaturës”/ Ish-presidenti akuza kreut të SPAK

Ish-presidenti Bujar Nishani, në një prononcim për mediat nga Shkodra, hodhi akuza ndaj kreut të SPAK, Arben Kraja të cilin e cilësoi se ka qenë pjesë...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Kronika 11:36 - 23 Dhjetor, 2019

Prokurorët e SPAK nisin punën/ Fillon ‘seleksionimi’ i dosjeve  

Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK, kanë marrë pjesë në seancat gjyqësore për “seleksionimin” e dosjeve....

Politikë 14:35 - 21 Dhjetor, 2019

Ushtari i diktaturës në krye të SPAK/ Hije dyshimi mbi integritetin e anëtarëve

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj kreut të SPAK, Arben Kraja, për të cilin thuhet se është...

Politikë 13:14 - 21 Dhjetor, 2019

Pse Arben Kraja nuk duhet të jetë në krye të SPAK

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me akuzat ndaj kreut të SPAK, Arben Kraja, për të cilin thuhet se...

Politikë 09:06 - 20 Dhjetor, 2019

More a jeni në vete?/ Agron Tufa ngre tonet: PD vazhdon të paguajë borxhin e hipokrizisë!

Ish-kreu i Institutit për për Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, i cili ka kërkuar azil politk jashtë vendit pas kërcënimeve ndaj familjes,...

Vetingu 15:13 - 19 Dhjetor, 2019

KLP vijon votimin për zgjedhjen e kreut të SPAK/ Arben Kraja merr 6 vota

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon votimin për kandidatët për drejtimin e SPAK. Pas Altin Dumanit, Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vijuar votimin, për kandidatin...

Vetingu 11:54 - 18 Dhjetor, 2019

Pagat për prokurorët e SPAK-ut/ Kraja: Duhet me ligj! Ibrahimi: Kemi kërkuar rritje me 20%

Kandidati për drejtimin e SPAK, Arben Kraja gjatë intervistës së dhënë sot në KLP, ndër të tjera u pyet edhe për hartimin e buxhetit dhe bashkëpunimin...

Aktualitet 10:00 - 30 Janar, 2019

Veliaj nuk ndalet/ Fut përsëri “duart” në xhepat e qytetarëve

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj vijon të zhvasë qytetarët. Disa ditë më parë Këshilltari i Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës, Akil Kraja ka denoncuar një...

Aktualitet 11:05 - 25 Tetor, 2018

Veliaj nuk di të ndalet/ Fyen dhe mashtron publikisht qytetarët    

Një ditë pasi kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i dhuroi dy kompjutera shkollës “Isa Boletini” në Kodër-Kamëz me fondin që sipas tij erdhi nga dëmshpërblimi, pasi...

Aktualitet 21:51 - 25 Shtator, 2016

Shqiptari shpik vaksinën kundër kancerit

Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar që gëzon të drejtën mbi patentën evropiane për vaksinën kundër kancerit. E konsideruar si një shpikje inovative në...