Connect with Us

All posts tagged "kqz"

Politikë 17:07 - 28 Gusht, 2019

Verifikimi i kandidatëve/ Analistët: Zgjatja e afateve nuk zgjidh problemin

Analistët Afrim Krasniqi dhe Aleksandër Çipa nuk e cilësojnë të mjaftueshëm propozimin e kryeministrit Edi Rama për të zgjatur afatet e verifikimit të kandidatëve për poste publike,...

kryeministri edi rama ne kuvend
Opinione 20:12 - 16 Gusht, 2019

Shkodra si Kurban i Ramës

Presidenti Ilir Meta deklaroi qe nuk ka nder mend te dekretoje nje date tjeter per zgjedhje ne bashkine Shkoder dhe i rikujtoi kryeministrit Rama daten 13...

Politikë 12:04 - 9 Gusht, 2019

Habit Basha/ Në 13 tetor ka zgjedhje, PD nuk hyn

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat ka folur edhe për zgjedhjet e 13 tetorit. Sipas Bashës, institucionet përkatëse duhet të zbatojnë dekretin...

Politikë 21:36 - 5 Gusht, 2019

“I kanë thënë burgut hapu”/ Endrit Braimllari bën paralajmërimin e fortë

Sekretar i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka paralajmëruar me përballje penale, katër anëtarët e PS-së në KQZ, pasi sipas tij kanë shkelur ligjin me refuzimin...

Politikë 13:30 - 5 Gusht, 2019

Shënim/ Çfarë ka ndryshuar që Opozita të regjistrohet në zgjedhje

Opozita që pas djegies së mandateve, ka trumbetuar se nuk do të ketë zgjedhje me 30 Qershor, edhe pse më herët, qenë dakorduar. Tashmë po rendin...

Politikë 13:25 - 5 Gusht, 2019

PD tallet/ Deklaratë për 13 tetorin dhe vetë nuk regjistrohet

Partia Demokratike ka reaguar me anë të një deklarate për mediat lidhur me zgjedhjet e 13 tetorit, të cilat i ka dekretuar Presidenti Ilir Meta. PD...

Politikë 12:17 - 5 Gusht, 2019

Foto-Fatmir Mediu kundër Bashës/ Kërkesë KQZ për zgjedhjet e 13 Tetorit

Lulzim Basha, duket se  ka mbetur i vetëm në frotin opozitar. Ai po braktiset me radhë nga aleatët e tij. Pas Partisë Agrare Ambjentaliste dhe LSI-së...

aleatët e bashës
Politikë 11:22 - 3 Gusht, 2019

Luftë në kampin opozitar/ Lulzim Basha përplaset me aleatët

Ditët e fundit Opozita e ka humbur qetësinë, megjithëse në sipërfaqe duket se gjithçka funksionon normalisht. Por, në fakt në godinën e SHQUP-it, ku ndodhet edhe...

Politikë 10:19 - 3 Gusht, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Dështon mbledhja e KQZ

Aleatët e PD, i dërguan dje një kërkesë zyrtare Komisioni Qendror të Zgjedhjeve për të filluar procedurat për përgatitjet e zgjedhjeve të 13 tetorit, sipas dekretit...

Politikë 13:42 - 2 Gusht, 2019

Letra e aleatëve të PD për 13 tetorin / KQZ mblidhet nesër për shqyrtimin e kërkesës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka marrë letrën e dërguar nga aletatët e Partisë Demokratike për zgjedhjet e 13 tetorit. Për të vendosur lidhur me kërkesat...