Connect with Us

All posts tagged "kostot"

Politikë 11:40 - 5 Dhjetor, 2019

“Buxheti nuk preket”/ Ahmetaj: Presim që donacionet të arrijnë në 150 milionë euro

Ish ministri i Financave, Arben Ahmetaj, gjatë fjalës së tij në Kuvend, theksoi se tërmetit i 26 nëntorit, nuk do të ketë pasojë në buxhetin e...

Politikë 13:56 - 2 Dhjetor, 2019

Kostot e tërmetit/ Malaj kritika Ramës: Një qeveri serioze duhet ti ketë gati zarfet

Ish ministri i Financave, Arben Malaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24”  teksa foli për situatën e rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit, kritikoi ashpër...

Partneritet Privat-publik
Ekonomi 08:17 - 16 Nentor, 2019

PPP-të ose Paratë e Përdorura Paturpësisht!

Partneritetet Publike-Private, të njohura si PPP-të, apo koncesionet, nuk janë shpikur në Shqipëri. Ato përdoren si një alternativë investimi, kur një shtet ka nevojë për investime...

Partneritet Privat-publik
Aktualitet 08:22 - 1 Qershor, 2019

Faturat e shfrenuara të PPP-ve/ Kostot sa dyfishi i referencave të Bankës Botërore

Banka Botërore rishikoi këtë vit me rritje kostot e ndërtimit të një kilometri rrugë në vendin tonë, duke e çmuar me 6 milionë euro një kilometër...

Aktualitet 19:09 - 22 Dhjetor, 2018

Problemet dhe kostot e ndërrimit të matësave të ujit në Tiranë

Në Tiranë, ndërrimi i matësave të uji përbën shpesh një shqetësim për qytetarët. Kryeqyteti rezulton të ketë nivelin më të lartë të ndërrimeve të matësave, krahasuar...

Aktualitet 22:43 - 27 Dhjetor, 2016

100 mijë automjete jashtë qarkullimi/Ja sa duhet të paguajnë për t’iu përshtatur normave të ndotjes

Rreth 60% e ndotjes në rang vendi vjen si pasojë e automjeteve. Mosha mesatare e makinave që qarkullojnë aktualisht në Shqipëri është nga 15 në 20-vjeçarë....

Aktualitet 13:53 - 14 Maj, 2016

Shënim/Sa milionë euro na kushtojnë kapriçot e Erion Veliajt?

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, ka filluar një betejë për të rrëmbyer një pjesë të pronave private pranë Kopshtit Zoologjik, pranë liqenit artificial dhe për ti...

Aktualitet 12:36 - 18 Qershor, 2015

Sa na kushton veshja luksoze e cirakut Sotiraq Filo?

Prej gati nje viti e gjysem kryebashkiak ne Korce, gati 6 vite nën/kryetar Bashkie, Sotiraq Filo ne Korcë është shembulli sesi mund të ecësh po të...

Aktualitet 11:45 - 7 Maj, 2015

Sa do i kushtojë mamit të Erionit fushata?

Fushata elektorale ka filluar pa hyrë zyrtarisht në afatet e saj ligjore. Mediat transmertojne takime kandidatësh, vetë ata kanë filluar promocionin në rrjetet sociale, takimë me shtabe...

Politikë 23:00 - 27 Nentor, 2014

Rama:Cmimet jane ulur

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të shpeshta për rritjen e çmimeve. Ai ka paraqitur një tabelë, ku thotë se gjatë një viti, në fakt...