Connect with Us

All posts tagged "kosovaret"

Kosova & Rajoni 21:51 - 10 Tetor, 2019

VIDEO/ Fituesi i çmimit “Nobel” mallkon kosovarët dhe boshnjakët: Shkofshi në ferr, atje ku jeni tashmë!

Profesori norvegjez Kenneth Andresen ka shpërndarë një video në rrjetet sociale ku shihet fituesi i çmimit “Nobel” për letërsi Peter Handke, teksa mallkon kosovarët dhe boshnjakët...

Kronika 17:18 - 13 Gusht, 2019

Nxisnin urrejtjen fetare/ Shpallen në kërkim 2 ekstremistët

Dy persona janë shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit për nxitje të urrjetjes fetare. Shtetasit me iniciale A.Z., 39 vjeç, banues në Hot të Malsisë...

Aktualitet 19:38 - 17 Korrik, 2018

Provokon Mustafa Nano/ “Kosovarët kanë gjak serb”

Mustafa Nano është vënë në qendër të kritikave online, pas disa deklaratave të dhëna në Beograd, sidomos për Kosovën. Në një intervistë për Panorama, ai thotë...

Aktualitet 20:15 - 13 Prill, 2018

Raportuesja e PE-së: Tani Kosovarët meritojnë të lëvizin lirshëm në Europë

Tanja Fajon, raportuese e Parlamentit Europian për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën i ka dhënë notë pozitive Kosovës sa i përket përmbushjes së kritereve...

Aktualitet 21:02 - 12 Prill, 2018

Serbia rikthen fletë-arrestet ndaj shqiptarëve të Kosovës

Fletarrestet në adresim të shqiptarëve nga Kosova, për ekzekutimin e të cilave insistojnë gjykatat serbe, janë rikthyer në sistemin e INTERPOLl-it. E kanë konfirmojnë këtë  fjalët...

Aktualitet 13:20 - 2 Prill, 2018

Video-Tarifa për Rrugën e Kombit/ Ironizojnë shqiptarët e Kosovës

Protesta e dhunshme kundër tarifës në Rrugën e Kombit ka ngjallë reagime të shumta në skenën politike dhe jo vetëm. Dikush mbron qeverinë, dikush protestuesit, por...

Aktualitet 21:38 - 17 Mars, 2018

Pasojat e keqqeverisjes dhe korrupsionit/ Fluksi i kosovarëve drejt Perëndimit nuk ka të ndalur

Emigracioni masiv i kosovarëve drejt Perëndimit ashtu si ai i shqiptarëve është  kthyer tashmë në fenomen i pandalshëm. Me mijëra njerëz nuk hezitojnë të “arratisen” sapo...

Aktualitet 21:04 - 10 Mars, 2018

Zbulohet skandali/ Deri në vitin 2016 kosovarët hanin mish të prishur nga Belgjika

Agjencia e Veterinarisë dhe Ushqimit ka njoftuar  se në vitin 2016 në Kosovë janë asgjësuar 20 mijë kilogramë mish i prishur, importuar nga mishtorja e Belgjikës...

Aktualitet 09:03 - 27 Gusht, 2017

Nga Artan FUGA/Ikja e kosovarëve nga plazhi i Durrësit

Qyteti duket i shkretë. E mo gëzoju ! – më thotë egoja që drejton automjetin bashkë me mua – shiko si e ke rrugën krejt të...

Aktualitet 23:06 - 18 Korrik, 2017

Turp kombëtar në Durrës/Autoritetet bllokojnë rrugën për kosovarët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar situatën e krijuar në Durrës, ku autoritetet kanë bllokuar rrugën “Pavarësia” për autobusët që vijnë nga Kosova. Berisha e quan këtë...

Aktualitet 16:04 - 17 Korrik, 2017

Gazetari zbulon me fakte skandalin që po ndodh në Drimadhë/Mirë po na e bojnë…Foto

“Diskriminimi” ndaj vëllezërve tanë kosovarë duket se po kthehet në një trend në plazhet shqiptare, ku gjithnjë e më tepër abuzohet me rritjen e çmimeve. Në...

Aktualitet 09:17 - 11 Mars, 2017

Çfarë po ndodh në kufi?!/Mbi 1500 kosovarë hyjnë në Shqipëri

Pika doganore e Morinës është “pushtuar” mëngjesin e sotëm nga mijëra qytetarë kosovarë. Këta të fundit kanë zgjedhur Shqipërinë për të kaluar fundjavën, duke krijuar një...

Aktualitet 11:53 - 7 Mars, 2017

Bankat fituan miliona mbi kurrizin e kosovarëve të varfër

TREGU PROFITABIL BANKAR DHE INDIFERENCA E BQK-SË Shumica e bankave me kapital të huaj Ekspertë të ekonomisë dhe përfaqësues të shoqatave të bizneseve kanë bërë akuza...

Aktualitet 19:45 - 23 Mars, 2016

Lirohen 3 kosovarët e arrestuar në Gjermani për sulmet në Bruksel

Tre kosovarët e arrestuar të martën me dyshimin se mund të kishin lidhje me terrorin islamik, janë liruar sot. Dyshimet fillestare për implikimin e tyre në...