Connect with Us

All posts tagged "kosova"

Aktualitet 08:20 - 29 Maj, 2019

Taksa 100% e Kosovës/ Shqipëria e pesta me përfitimin më të madh 

Shqipëria rezulton një prej pesë përfituesve më tëmëdhenj, pas vendosjes së taksës 100% të Kosovës drejt dy shteteve, Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës. Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti i Statistikave të Kosovës dhe të përpunuara nga Monitor, për periudhën janar-prill 2019, Kosova importoi nga Shqipëria mallra...

Aktualitet 17:08 - 26 Maj, 2019

Paralajmërimi i fortë i Goxhajt/ Kosova i ka hapur “varrin” Ramës

Avokat Altin Goxhaj, ka paralajmëruar largimin e kryeministrit Edi Rama në vitin 2019. I qenë prezent në studion e lajmeve në “Fax News”, Goxhaj tha, ndër...

sali berisha hashim thaci debat
Aktualitet 23:12 - 23 Maj, 2019

“Për lëkurën e tij po copëton Kosovën”/ Berisha i përvishet Thaçit

Ish kryeministri Sali Berisha, ka folur rreth akuzave të tij për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, të cilin e ka quajtur “argat të serbëve”. Berisha sqaroi,...

Aktualitet 16:38 - 21 Maj, 2019

“Tradhtarë të kombit”/ Berisha sulmon ashpër Ramën e Thaçin

“Tradhtarë të kombit”. Kështu i ka quajtur ish kryeministri Sali Berisha, kreun e qeverisë Edi Rama dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, duke iu referuar takimit...

Aktualitet 14:09 - 20 Maj, 2019

Shqipëri-Kosovë, zonë e përbashkët ekonomike/ Braçe: Roaming do të ketë efekte reale  

Shqipëria dhe Kosova po vijojnë punën për të përafruar legjislacionin mes tyre por edhe me legjislacionin e Bashkimit Europian, në kuadër të krijimit të një zone...

Aktualitet 14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual i Serbisë që personifikohet me presidentin...

Aktualitet 19:04 - 16 Maj, 2019

20 vjet nga terrori seb në Kosovë/ Del video e papublikuar më parë

20 vjet pas luftës së Kosovës, mediat kanë publikuar  sot disa foto e video kjo periudhë e vështirë e dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Ajo...

Aktualitet 13:40 - 15 Maj, 2019

Kur do të hiqen vizat për kosovarët? 

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së...

Aktualitet 20:31 - 14 Maj, 2019

Bën tatuazhin dedikuar Kosovës/ Fansat kritikojnë ashpër reperin e famshëm

Reperi shqiptar me famë botërore Gashi ka treguar dhe një herë që ndihet shumë krenar për origjinën e tij. Ai ka publikuar një foto në Insatgram...

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes
Aktualitet 11:09 - 13 Maj, 2019

Rama intervistë për mediat serbe/ Nuk duam kufij në Ballkan

Gjatë një interviste të dhënë për mediat serbe, kryeministri Rama ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me çështjen e njohjes  së pavarësisë së Kosovës....