Connect with Us

All posts tagged "kosova"

Aktualitet 14:37 - 19 Maj, 2019

Danas: Pushteti aktual i Serbisë do ta njohë Kosovën

Gazeta e Beogradit “danas” përmes një ankete të zhvilluar me qytetarë në Serbi, ka ardhur në përfundim se pushteti aktual i Serbisë që personifikohet me presidentin...

Aktualitet 19:04 - 16 Maj, 2019

20 vjet nga terrori seb në Kosovë/ Del video e papublikuar më parë

20 vjet pas luftës së Kosovës, mediat kanë publikuar  sot disa foto e video kjo periudhë e vështirë e dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Ajo...

Aktualitet 13:40 - 15 Maj, 2019

Kur do të hiqen vizat për kosovarët? 

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së...

Aktualitet 20:31 - 14 Maj, 2019

Bën tatuazhin dedikuar Kosovës/ Fansat kritikojnë ashpër reperin e famshëm

Reperi shqiptar me famë botërore Gashi ka treguar dhe një herë që ndihet shumë krenar për origjinën e tij. Ai ka publikuar një foto në Insatgram...

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes
Aktualitet 11:09 - 13 Maj, 2019

Rama intervistë për mediat serbe/ Nuk duam kufij në Ballkan

Gjatë një interviste të dhënë për mediat serbe, kryeministri Rama ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me çështjen e njohjes  së pavarësisë së Kosovës....

Aktualitet 22:02 - 9 Maj, 2019

“Presion për pezullimin e taksës”/ Thaçi zbulon së çfarë ndodhi në Berlin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mohur akuzat e ngritua nga Ramush Haradinaj, i cili akuzoi liderët shqiptarë Thaçi dhe Rama se e lanë vetëm në...

presidenti i republikes se shqiperise ilir meta
Aktualitet 18:28 - 9 Maj, 2019

Dialogu Kosovë-Serbi/ Meta: Potencial për perspektivën europiane të rajonit

President Ilir Meta ka deklaruar se Shqipëria mbështesë përpjekjet e institucioneve të Kosovës për t’u riangazhuar në dialogun me Serbinë. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Aktualitet 14:29 - 9 Maj, 2019

“Argatët e Serbisë së madhe”/ Berisha zbulon planin për ndarjen e Kosovës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka rikthyer sërish në vëmendje idenë e për ndarjen e Kosovës, që sipas tij iu dështoi argatëve të Serbisë së Madhe. Berisha ka...

haradinaj ngushellon familjen e dacit
Aktualitet 22:50 - 8 Maj, 2019

Haradinaj: Ka dyshime që Thaçi, Rama dhe Vuçiç kanë diskutuar për ndarjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha të mërkurën se ekziston një dyshim i bazuar, se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe...

opinion nga mero baze
Aktualitet 20:58 - 8 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Kur shqiptarët bëjnë sikur “qajnë”, për Kosovën

Në pranverën e vitit 1995, Ibrahim Rugova kishte vendosur të takonte partitë e opozitës në Tiranë. Pas përdorimit që Berisha i kishte bërë emrit të tij...