Connect with Us

All posts tagged "kosova"

Aktualitet 11:59 - 22 Korrik, 2019

Kosova drejt zgjedhjeve të jashtëzakonshme/ Zbulohet data

Mediat kosovare raportojnë se zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator. RTK shkruan se nga burime brenda Presidencës së Kosovës, ka mësuar se, presidenti...

Aktualitet 18:51 - 21 Korrik, 2019

Berisha i përgjigjet akuzave të Vuçiç/ Zbulon “argatët” e tij në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili e akuzoi se po punon për Shqipërinë e madhe. Në një...

Aktualitet 17:00 - 21 Korrik, 2019

Goxhaj jep alarmin/ Jemi përballë një komploti të madh, qendra është Tirana

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ndërsa ka komentuar dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit dhe thirrjen e tij nga Haga, është se ai ishte...

Aktualitet 15:41 - 21 Korrik, 2019

DW: Zhvillime të bujshme në Kosovë

Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Tashmë kartat do të shkartisen...

problemi me i madh xhorxh soros
Aktualitet 22:19 - 17 Korrik, 2019

George Soros ishte kundër ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Levizja AntiSoros Për Shqipërinë ka publikuar disa shkrime të publikuara gjatë periudhës së luftës së Kosovës, ku tregohet qartë se si Geroge Soros, ishte në anën...

Aktualitet 11:57 - 17 Korrik, 2019

“Kosova është shtet i pavarur”/ Si u censurua fjala e Macron në Beograd

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dje zhvilloi një vizitë zyrtare në Beograd, por vizita e tij bëri jo pak bujë në media. Ndërkohë, mediat kosovare shkruajnë...

Aktualitet 12:00 - 10 Korrik, 2019

Ndarja e Kosovës/ PD: Edi Rama ka tradhtuar kombin

Partia Demokratike ka bërë një deklaratë për mediat ku ish-deputeti Aldo Bumçi, ka folur lidhur me projektin e shumëpërfolur të ndarjes së Kosovës. Bumçi ka thënë...

Aktualitet 08:49 - 9 Korrik, 2019

Pritjet nga qeveria e re greke për Marrëveshjen e Prespës

Zgjedhjet parlamentare në Greqi e fitorja bindëse e Demokracisë së Re të Kyriakos Mitsotakisit janë ndjekur me shumë interes në Maqedoninë e Veriut. Po si do...

Aktualitet 08:43 - 5 Korrik, 2019

Engel mesazh të prerë/ Kosova është shtet i pavarur dhe e tillë do të mbetet

Kongresisti amerikan, Eliot Engel, thotë se Shtetet e Bashkuara duhet të kthejnë vëmendjen nga Kosova dhe Serbia, ashtu siç kanë bërë administratat e mëparshme amerikane. Në...

Aktualitet 13:06 - 4 Korrik, 2019

A janë në disfavor të Kosovës emrat e rinj drejtues në BE?

Emërimi i spanjollit Josep Borrell si i i ngarkuar për Politikën e Jashtme të BE shihet me skepticizëm në Prishtinë, ndërsa për Beogradin ai është një...