Connect with Us

All posts tagged "kosova"

Kosova & Rajoni 22:30 - 31 Gusht, 2019

Server: Emërimi i Palmer tendencë për marrëveshje të nxituar mes Kosovës dhe Serbisë

Eksperti amerikan i zhvillimeve politike në Ballkan, Daniel Serwer, ka thënë se emërimi i Mathew Palmer si përfaqësues special i Sekretarit Amerikan të Shtetit për Ballkanin...

Kosova & Rajoni 18:44 - 31 Gusht, 2019

Kosova hapa pas/ Ryshfeti s’është faktori i vetëm i tërheqjes së njohjeve

Mungesa e kultivimit të marrëdhënieve me disa nga vendet që e kanë njohur Kosovën, konsiderohet si një prej faktorëve që po çon në tërheqjen e këtyre...

Politikë 10:38 - 25 Gusht, 2019

Pazaret me kufinjtë/ Tritan Shehu, “shuplakë” Baton Haxhiut?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar  idenë e korrigjimit të Kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Sipas Shehut, pas jo-së të përsëritur të kancerlares gjermane...

Kosova & Rajoni 11:00 - 22 Gusht, 2019

Shpërndahet parlamenti/ Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme

Kuvendi i Kosovës ka votuar sot mocionin për shpërndarjen e parlamentit, me 89 vota pro, një kundër dhe një abstenim. Pas shpërndarjes së parlamentit, Kosova shkon...

Politikë 15:33 - 19 Gusht, 2019

Ngjela uron Klintonin/ Mik i madh i popullit shqiptar

Avokati Spartak Ngjela i ka drejtuar sot një mesazh urimi ish-presidentit të SHBA-së, Bill Klinton me rastin e 73-vjetorit të lindjes. Në një postim në rrjetet...

Kronika 09:10 - 9 Gusht, 2019

Ecte me shpejtësi skëterrë/ 22-vjeçari nga Kosova i ofron 30 Euro policit

Ka tentuar t’i japë para policit të qarkullimit, por ka përfunduar në pranga. Kjo i ka ndodhur, 22-vjeçar me iniciale V.B., nga Kosova. Sipas Policisë, ai...

Kosova & Rajoni 13:50 - 5 Gusht, 2019

Shpërndahet Parlamenti i Kosovës

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur sot që me 22 gusht të vendoset për shpërbërjen e Parlamentit. Kjo nënkupton se Kosova do të shkojë së...

Kosova & Rajoni 12:36 - 2 Gusht, 2019

Pranimi i ish-luftëtarëve të ISIS/ Kosova renditet ndër vendet e parat

Specialisti i Departamentit të Shtetit për kundërterrorizmin Nathan Tales e rendit Kosovën ndër vendet që kanë pasur sukses në trajtimin e luftëtarëve të kthyer nga ISIS....

meta
Aktualitet 18:14 - 22 Korrik, 2019

Nëntë vjet nga vendimi i Hagës pro Pavarësisë së Kosovës/ Meta: Vendim historik

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetet sociale ka perkujtuar vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, e cila njohu aktin e shpalljes së pavarësisë dhe...

Aktualitet 13:43 - 22 Korrik, 2019

Beteja me drejtësinë/ Ramush Haradinaj tregon pse dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit   

Ramush Haradinaj, i cili ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se duhet të respektohen afatet...