Connect with Us

All posts tagged "korrupsion"

Fitorja po vjen apo po largohet?/ Basha i shmanget pyetjes: Nuk ka zgjedhje të zakonshme
Politikë 11:38 - 15 Janar, 2021

Çfarë tha Lulzim Basha dje në Opinion

Lulzim Basha kryetari i opozitës jashtëparlamentare, dje ishte i ftuar në “Opinion” në prani të një paneli gazetarësh ku për dy orë u përpoq të sqaronte...

Paralajmërimi i Saimir Kodrës/ Do të faktojmë gjëra të tjera të tmerrshme
Denoncim 21:54 - 13 Janar, 2021

Paralajmërimi i Saimir Kodrës/ Do të faktojmë gjëra të tjera të tmerrshme

Ditën e djeshme emisioni “Stop” publikoi një rast skandaloz korrupsioni në spitalin Covid 2. Vajza e një zonje 55-vjecare, e cila humbi betejën me Covid pas...

Kronika 09:10 - 13 Janar, 2021

I zhvati miliona lekë vajzës së pacientes me Covid/ Arrestohet sanitarja e “Shefqet Ndroqit”

Arrestohet sanitarja e spitalit “Shefqet Ndroqi” e cila i mori një shumë të konsiderueshme vajzës së një pacienteje që kurohej për koronavirusin. Specialistët e Seksionit për...

Denoncim 15:39 - 12 Janar, 2021

“Stop”/ Skandali në spitalet Covid, blen vdekjen e të emës me 8 milionë lekë

Emisioni “Stop” pritet të publikojë sonte në mbrëmje një rast skandaloz korrupsioni në një prej spitaleve Covid, ku punonjës të këtij spitali, bëjnë pazar me jetën...

Aktualitet 20:00 - 10 Janar, 2021

Korrupsioni i Albana Adhamit/ Drejtoresha e FSDKSH kapet me shkelje në ribursimin e barnave

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kapur drejtoreshën e Fondit të Sigurimeve të Detyrueshme të Kujdesit Shëndetësor, Albana Adhami, me një sërë shkeljesh të mëdha, të...

Ndryshimet në Kodin Penal për krimet zgjedhore/ SPAK cakton pesë prokurorë
Aktualitet 11:10 - 27 Dhjetor, 2020

Gjyqtari Altin Abdiu implikohet në veprimtari korruptive/ Kallzohet në SPAK

Dihet tashmë botërisht, se Shtetasi Helidon Jorgo Gjikoka në fshatin Drimadhas të Bashkisë Himarë në zonën e quajtur “Perivollo”  ka përvetësuar me anën e dokumentave të...

Aktualitet 11:08 - 26 Dhjetor, 2020

Policia e Korçës zhytet në korrupsion apo e trodhi Blushi?!

Prej dy ditësh në media është denoncuar skandali i ndodhur në Korçë, mesnatën e 24 dhjetorit, në prag të Krishtlindjeve ku në “Pub Republika” u organizua...

Kosova & Rajoni 12:39 - 23 Dhjetor, 2020

Paralajmërimi i zv.kryeministrit/ Nisin arrestimet e zyrtarëve të lartë në Malin e Zi

Zëvëndëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka parlajmëruar ditën e djeshme se lufta kundër korrupsionit ka filluar dhe drejtësia do të trokasë në derën e...

Lufta kundër krimit dhe korrupsionit/ Ardi Veliu nënshkruan deklaratë mirëkuptimi drejtorin e policisë italiane
Aktualitet 19:32 - 21 Dhjetor, 2020

Lufta kundër krimit dhe korrupsionit/ Ardi Veliu nënshkruan deklaratë mirëkuptimi drejtorin e policisë italiane

Drejtori i Përgjithshëm i Sigurisë Publike në Policinë italiane, Franco Gabrielli, nënshkroi sot një deklaratë mirëkuptimi me drejtorin e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu....

Aktualitet 08:17 - 21 Dhjetor, 2020

Raporti i OKB/ Shqipëria vendi kryesor në Europë i origjinës së kanabisit, grupet krimnale nuk dënohen

Një raport i fundit i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimin (UNODC), që analizon me detaje krimin e organizuar në Ballkanin Perëndimor, ka...

“Marrëveshja Rama-Basha shkon përtej reformës zgjedhore”/ Topalli: PD është shitur tek qeveria
Politikë 16:20 - 16 Dhjetor, 2020

Raporti i “Transparency International”/ Topalli del me reagimin e fortë, sulmon Ramën e Bashën

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka reagur përmes një postimi në rrjetet sociale, ku vë në dukje korrupsionin e lartë në vend, ndërsa i...

“Mjaft me krim e drogë”!/ Alibeaj publikon videon e Ramës dhe bën thirrjen e fortë
Politikë 12:33 - 16 Dhjetor, 2020

Dako, Tahiri dhe Gjiknuri në raportin e “TI”/ Alibeaj: Konfirmim pikë për pikë i denoncimeve të PD

Ish-deputeti dhe ministri i PD, Enkelejd Alibeaj në konferencën e përbashkët shtyp me Jorida Tabakun, ka folur për raportin e Transparency International lidhur me kapjen e...

U arrestua për korrupsion/ Ministrja e Drejtësisë firmos pezullimin nga detyra të shefes së Shërbimit të Provës
Aktualitet 18:18 - 15 Dhjetor, 2020

U arrestua për korrupsion/ Ministrja e Drejtësisë firmos pezullimin nga detyra të shefes së Shërbimit të Provës

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka firmosur pasditen e sotme pezullimin nga detyra të shefes së Shërbimit të Provës në Laç Lindita Leçaj. Leçaj u arrestua...

Politikë 09:24 - 5 Dhjetor, 2020

“Në 25 prill japim mesazh të fuqishëm”/ Topalli tregon pse Lëvizja për Ndryshim ka shumë të rinj

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli thotë se” Lëvizja për Ndryshim” lindi për të larguar tre kryetarët e korruptuar. Topalli deklaroi se ka ardhur momenti për ndryshim dhe...

Aktualitet 11:26 - 3 Dhjetor, 2020

Korrupsioni në Shqipëri/ Zbardhet raporti i Këshillit të Europës

Zbardhet raporti i Këshillit të Evropës për situatën e korrupsionit në Shqipëri. Grupi i Shteteve të Këshillit të Evropës kundër Korrupsionit (GRECO) thotë se Shqipëria duhet...

Politikë 17:41 - 2 Dhjetor, 2020

Abuzime në kohë pandemie/ Tenderët pa ekspertizë të huaj krijuan kosto dhe vonesa në furnizime

Ministria e Shëndetësisë ka llogaritur fondin 600 mln lekë për furnizimin e spitaleve me mjete mbrojtëse anti-covid, por disa kompani kanë ofruar 100 mln lekë në një prej tenderëve të...

U dhunua dhe u denoncua për korrupsion/ Pasuria e prokurorit të “ryshfetit”
Vetingu 13:54 - 2 Dhjetor, 2020

U dhunua dhe u denoncua për korrupsion/ Pasuria e prokurorit të “ryshfetit”

Prokurori Kledian Llaho, është vënë në hetime-Vetting në muajin Qershor të këtij viti. Llaho e ka nisur karrierën si oficer i Policisë Gjyqësore në Prokurorinë për...

SPAK mbyll hetimet për drejtuesit e ”313”-tës/ Merret i pandehur ish drejtori Strugaj
Kronika 11:38 - 2 Dhjetor, 2020

SPAK mbyll hetimet për drejtuesit e ”313”-tës/ Merret i pandehur ish drejtori Strugaj

SPAK ka përfunduar hetimet për ish-drejtuesit e burgut 313 në Tiranë, të cilët akuzohen për shkeljen e barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Kështu SPAK ka...

Kronika 11:33 - 27 Nentor, 2020

Dënohet korçari se i dha ryshfet policit/ SPAK “thyen” arkën e shtetit: 500 lekët të kalojnë atje

Një aferë korruptive me 500 lekë të reja ndaj një polici rrugor, e kryer nga korçari me iniciale E.N., ka çuar këtë të fundit si të...

Konflikti i interesit dhe korrupsioni i kryetarit të ri të Bashkisë së Vorës
Denoncim 21:40 - 24 Nentor, 2020

Konflikti i interesit dhe korrupsioni i kryetarit të ri të Bashkisë së Vorës

“Stop” tregoi me fakte dy raste abuzimi me pasojat e tërmetit të vitit të kaluar në Vorë. Rasti i parë me pallatin nr. 8 në lagjen...

Ashpërsohet masa për gjyqtaren Mimoza Markgjeka/ Ja çfarë vendoosi Gjykata e Posaçme
Aktualitet 14:44 - 24 Nentor, 2020

E akuzuar për korrupsion/ GjKKO merr vendimin për gjyqtaren Mimoza Margjeka

GjKKO ka vendosur masën “detyrim paraqitje” për gjyqtaren Mimoza Margjeka. Margjeka ishte në masën “arrest në shtëpie”. Gjyqtarja Margjeka akuzohet për veprën penale “korrupsion”. Nga përgjimet...

Prokurori, mijëra euro nga lojërat e fatit/ KLP denoncohet tek Yuri Kim për mbrojtje të korrupsionit
Aktualitet 12:49 - 20 Nentor, 2020

Adriatik Llalla i pandehur/ Ambasadorja Kim i rikujton ndalimin për hyrjen në SHBA

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim ka reaguar pas kalimit për gjykim të dosjes së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili tashmë pritet të ulet në...

Aktualitet 11:50 - 20 Nentor, 2020

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Ministrja Etilda Gjonaj kapet duke gënjyer

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka thënë sot, se reforma në Drejtësi ka shënuar pikën e kthimit në drejtim të intensifikimit të përpjekjeve në luftën kundër...