Connect with Us

All posts tagged "korrik"

Ekonomia pas pandemisë në SHBA/ Hapen 1.8 milionë vende pune në korrik
Bota 17:57 - 7 Gusht, 2020

Ekonomia pas pandemisë në SHBA/ Hapen 1.8 milionë vende pune në korrik

Në muajin korrik në Shtetet e Bashkuara u hapën mbi 1.8 milionë vende pune, shifër më e ulët sesa ajo që u vu re në muajin...

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 20-26 Korrik, 2020
Horoskopi 13:05 - 18 Korrik, 2020

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor 20-26 Korrik, 2020

Dashi Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, ju keni një javë përpara, në të cilën vëmendja juaj mund të angazhohet me një ofertë të...

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për çiftet dhe beqarët?
Horoskopi 12:31 - 18 Korrik, 2020

Horoskopi javor i dashurisë/ Si do të jetë jeta juaj sentimentale në ditët në vijim

Dashi  Gjatë këtyre shtatë ditëve, prisni që njerëz të rinj të shfaqen në rrethin tuaj të të afërmve, miqve, fqinjëve ose kolegëve. Komunikimi juaj fillestar mund...

Horoskopi javor 20-26 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës
Horoskopi 12:10 - 18 Korrik, 2020

Horoskopi javor 20-26 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, ju keni një javë përpara, në të cilën vëmendja juaj mund të angazhohet me një ofertë të re...

“Ditët e nxehta të korrikut ishin vendimtare”/ Basha: Të rrëzojmë çdo mur që na mban larg Europës
Politikë 09:44 - 2 Korrik, 2020

“Ditët e nxehta të korrikut ishin vendimtare”/ Basha: Të rrëzojmë çdo mur që na mban larg Europës

Kreu i PD, Lulzim Basha kujton se si sot 30 vjet më parë hapja e dyerve të ambasadës gjermane në Tiranë shënoi fillimin e ndryshimit të...

Kufizimi i lëvizjes/ Brataj shpjegon masat e reja, pse u vendos mbyllja në 20:30
Shëndeti 23:14 - 1 Korrik, 2020

7074 thirje në Urgjencën Kombëtare/ Brataj: Pasojat e lirimit të masave në qershor do të shihen në korrik

Drejtori  i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i ftuar mbrëmjen e sotme në Repolitix, tha se shtimi i rasteve të reja me Covid në vendin tonë është si...

Keni bërë plane për këtë të diel?/ Mësoni surprizat e motit
Sociale 08:07 - 1 Korrik, 2020

Korriku nis me temperatura të larta/ Kapriçot e motit në ditën e parë të muajit

Muaji korrik do të nisë me mot të kthejllët dhe nën ndikimin e masave ajrore të nxehta. Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime në të...

Nuk do të jetë periudhë e mirë për të dashuruarit/ Shenjat më fatkeqe të horoskopit për muajin Korrik
Horoskopi 14:17 - 30 Qershor, 2020

Nuk do të jetë periudhë e mirë për të dashuruarit/ Shenjat më fatkeqe të horoskopit për muajin Korrik

Peshorja Shenja më e pafat për muajin Korrik dhe që mban vendin e parë është Peshorja. Muaji do të jetë i rëndë për shkak të pozitës...

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 18-24 Janar 2021
Horoskopi 12:42 - 29 Qershor, 2020

Parashikimi i yjeve për shëndetin/ Si do të jetë muaji i ardhshëm për ju

Dashi Do të gjeni një forcë të jashtëzakonshme fizike në muajin Korrik. Por kudjes pasi nëse shpërdoroni këtë energji para kohe do ta gjeni veten të...

Horoskopi i dashurisë për muajin Korrik/ Çfarë i pret beqarët dhe të dashuruarit
Horoskopi 11:27 - 29 Qershor, 2020

Horoskopi i dashurisë për muajin Korrik/ Çfarë i pret beqarët dhe të dashuruarit

Dashi Surprizat këtë muaj do të lidhen me njohje të papritura me njerëz interesantë. Burrat do të kenë raste për takime të këndshme. Do të keni...

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën
Horoskopi 10:52 - 29 Qershor, 2020

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Dashi Kini kujdes në bisedat me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Mos nxitoni të shpërndani me naivitet informacione personale ose konfidenciale....

Rritje e rasteve të reja/ Ky shtet zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në mes të korrikut
Bota 13:28 - 24 Qershor, 2020

Rritje e rasteve të reja/ Ky shtet zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në mes të korrikut

Bullgaria do të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme, deri më 15 korrik, për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve të rinj, njoftoi këtë të mërkurë...

Politikë 22:07 - 7 Maj, 2020

“Kryetarët e partive do të ndihen të blozuar”/ Çfarë paralajmëron Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela, i ftuar në studion e “360 gradë” u shpreh se në korrik do të fillojnë goditjet e mëdha të korrupsionit shtetëror....

Aktualitet 13:10 - 3 Korrik, 2019

Horoskopi mujor Korrik 2019/ Susane Miller tregon surprizat e këtij muaji për ju

Dashi Ky do të jetë një muaj i madh për ju sepse 2 eklipse po përgatiten për të ndodhur. Më vonë do të kuptoni që ndryshimet...

Puna/ Horoskopi për javën e parë të muajit Shkurt
Aktualitet 09:09 - 2 Korrik, 2019

Horoskopi 2 korrik 2019/ Si do të jenë dashuria dhe financat sipas Paolo Fox për ditën e sotme

Dashi Ndjehuni të lirë për të vepruar ashtu sikurse mendoni. Nëse keni ndërmend të merrni një kredi apo të ndryshoni diçka në marrëdhënien me partnerin/partneren tuaj,...

Aktualitet 18:56 - 1 Korrik, 2019

Kjo shenjë do ketë probleme të mëdha këtë muaj/ Ja çfarë ka parashikuar astrologia Meri

Astrologe Meri Shehu ishte e ftuar sot tek “Rudina” ku dha parashikimin e muajit korrik për të gjitha shenjat e horoskopit me një renditje nga shenja...

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 06-12 Korrik 2020
Life Style 22:41 - 30 Qershor, 2019

Horoskopi javor, 1 korrik deri në 7 korrik 2019

Dashi Kjo javë do të jetë e mrekullueshme falë eklipsit të Mërkurit. Përmes tij do të arrini të nisni një fillim të ri, i cili do...

Aktualitet 12:04 - 19 Nentor, 2018

Ardi Veliut i rrëmbejnë kushëririn/ Detajet e krimit mafioz denoncuar nga Artan Hoxha

Një ngjarje e tipit mafioz, rrëmbim dhe zhdukje personi ka ndodhur në Vlorë pasditen e datës 17 korrik rreth orës 15:45. I riu Elvis Troqe është...

Aktualitet 08:37 - 11 Korrik, 2018

Rriten pensionet në korrik/ Publikohen shifrat

Nga 1 korriku ka hyrë në fuqi vendimi i qeverisë që parashikon rritjen e pensioneve me 2.8%. Kjo do të thotë se në muajin gusht pensionistët...

Aktualitet 09:50 - 23 Gusht, 2017

Rritja e çmimeve gjatë korrikut/ Shqipëria mban rekord evropian

  Shqipëria vijon të mbajë rekordet europiane përsa i takon ritmeve të rritjes së çmimeve. INSTAT raportoi sot se rritja e Indeksit të Harmonizuar të Çmimeve...

Aktualitet 15:10 - 18 Gusht, 2017

Dalin të dhënat/22 viktima gjatë korrikut, sa herë u përgjakën rrugët shqiptare

Në muajin Korrik 2017 numërohen 199 aksidente rrugore. Në krahasim me Korrik 2016, numri i aksidenteve është rritur me 7,6 %, njoftoi sot INSTAT. Numri i...

Aktualitet 22:07 - 11 Maj, 2016

Petrit Vasili: Reforma në Drejtësi do të kalojë para korrikut!

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, ka deklaruar se Reforma në Drejtësi do të kalojë para brenda sesionit parlamentar që mbyllet në...

Fëmija 17:15 - 5 Qershor, 2015

Princesha Charlotte pagëzohet me 5 korrik

Vajza e princit Uilliam dhe dukeshës së Kembrixhit, princesha Sharlote do te pagëzohet me 5 korrik, njoftoi Kensington Palace. Pagëzimi do të zhvillohet në kishën e...

Me shume postime