Connect with Us

All posts tagged "Korces"

Kronika 18:04 - 7 Dhjetor, 2019

Aksidenti tragjik në Korçë/ Kush është shoferi që humbi jetën në vend

Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme në dalje të qytetit të Korçës, në afërsi të fshatit Rrembec. Sipas informacioneve, shoferi i identifikuar si M....

Aktualitet 20:52 - 5 Janar, 2019

Prefekti i Korçës tërbohet nga e vërteta

Prefekti Dhori Spirollari është tërbuar sot pas daljes së lajmit nga CNA.al dhe disa media të tjera, ku fillimisht u raportua në një video ekskluzive se...

Aktualitet 13:19 - 29 Dhjetor, 2018

Foto- Trafiku në kaos/ Bllokohet hyrja e Korçës

Kthimi i  emigranteve ka sjellë trafik të rënduar në qytetin e Korçës. Te ura e Bulgarecit në hyrje të qytetit automjetet janë bllokuar, pasi trafiku është...

Aktualitet 13:17 - 10 Dhjetor, 2018

Protestat/ Kërcënohen studentët e Korçës

Protestave të studentëve për plotësimin e kërkesave nga Ministria e Arsimit prej ditësh i janë bashkuar edhe ata të qytetit të Korçës. Në një prononcim për...

Aktualitet 14:56 - 23 Nentor, 2017

Demokratët akuzojnë Ristanin/ Je i dështuar dhe i paaftë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Arben Ristani ndërsa ka zhvilluar një takim me seksionin numër 3, në Qytetin e Korçës, është gjendur përballë...