Connect with Us

All posts tagged "korce"

Kronika 13:30 - 20 Shtator, 2020

Tragjedia në klinikën private në Korçë/ 39-vjeçares nuk i doli anestezia

Dy persona, me detyrë personel mjekësor në një klinikë private në Korçë janë proceduar penalisht. Kjo pasi një 39-vjeçare, Xhensila Duka ka gjetur vdekjen në këtë...

Goditet një tjetër rast i transportit të paligjshëm/ Arrestohet në Korçë 37-vjeçari i shpallur në kërkim
Kronika 12:31 - 20 Shtator, 2020

39 vjeçarja humb jetën në një klinikë private/ Procedohen 2 mjekë në Korçë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve: I. B., 65 vjeç dhe M. P.,...

OFL i dha ultimatum për pasurinë/ Arrestohet trafikanti i drogës në Korçë
Kronika 09:53 - 20 Shtator, 2020

OFL i dha ultimatum për pasurinë/ Arrestohet trafikanti i drogës në Korçë

Finalizohet operacioni antidrogë i koduar “Përsëritësi”. Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Korçë, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen...

Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Një përgjigje për avokatin e tij/ Pse i intereson opinionit publik e vërteta e Ben Blushit

Avokati i Ben Blushit, Lulzim Alushaj, në një qëndrim të tij dhënë gazetares së BIRN, Aleksandra Bogdani ka thënë se pyetjet e shtruara prej saj nuk...

Policia kontrolle të rrepta në Korçë/ Në terren dhe forcat “Shqiponja”
Politikë 20:05 - 17 Shtator, 2020

Policia kontrolle të rrepta në Korçë/ Në terren dhe forcat “Shqiponja”

Policia e Shtetit po zhvillon disa kontrolle të rrepta në pikat kyçe të qytetit të Korçës. Kontrollet po kryhen për armëmbajtje pa leje,  persona të shpallur...

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 4 persona në Korçë
Kronika 16:19 - 17 Shtator, 2020

Transportonin emigrantë të paligjshëm/ Arrestohen 4 persona në Korçë e Pogradec

Policia e Korçës ka goditur një rast të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, në sajë të operacionit...

Politikë 10:34 - 17 Shtator, 2020

Ambasadorja franceze flet nga Korça/ Të ngrihet sa më parë Gjykata Kushtetuese

Ambasadorja franceze në Shqipëri, Christine Vasac ka folur nga Korça për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Vasac është shprehur se Kushtetuesja duhet të plotësohet sa më parë....

I shtruar prej ditësh tek Infektivi/ Covid i merr jetën farmacistit korçar
Sociale 09:20 - 17 Shtator, 2020

I shtruar prej ditësh tek Infektivi/ Covid i merr jetën farmacistit korçar

Një farmacist në qytetin e Korçës ka humbur betejën me Covid pas më tepër se 20 ditë në terapi intensive. R.Zallëmi, 85 vjeç ka ndërruar jetë...

Makina përmbyset në mes të rrugës/ Humb jetën shoferi 35 vjeçar
Kronika 17:03 - 15 Shtator, 2020

Përmbyset makina në aksin Ersekë-Korçë/ Plagosen dy persona

Një aksident automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Ersekë-Korçë. Një mjet është përmbysur në këtë aks rrugor, për të shmangur përplasjen. Si pasojë e...

Mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë/ Disa klasat nuk kanë fillojnë procesin mësimor
Aktualitet 09:33 - 15 Shtator, 2020

Mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë/ Disa klasa nuk kanë filluar procesin mësimor

10 mësues në bashkinë e Kolonjës janë izoluar në shtëpitë e tyre pasi kanë vënë re shenja të COVID-19. Sipas burimeve  theksohet se në momentin që...

“Nuk kemi buxhet për menaxhimin e situatës”/ Plas debati mes ekspertit të arsimit dhe drejtoreshës së ISHP-së
Politikë 22:48 - 14 Shtator, 2020

“Nuk kemi buxhet për menaxhimin e situatës”/ Plas debati mes ekspertit të arsimit dhe drejtoreshës së ISHP-së

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” me ekspertin e arsimit Ndriçim Mehmeti. Debati nisi kur Mehmeti tha se...

Covid-19 “mbërthen” Gjykatën e Korçës/ Tre të infektuar, 10 të tjerë në pritje të përgjigjes 
Sociale 17:28 - 14 Shtator, 2020

Covid-19 “mbërthen” Gjykatën e Korçës/ Tre të infektuar, 10 të tjerë në pritje të përgjigjes 

Covid-19 ka prekur dhe Gjykatën e Shkallës së Parë në Qytetin e Korçës, në të cilën fillimisht ka rezultuar pozitive vetëm sekretarja. Pas kryerjes së tamponit...

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen momentin si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka
Kronika 13:57 - 14 Shtator, 2020

Aksidenti tragjik në Elbasan/ Babai rrëfen si mësoi ngjarjen: Më ra telefoni nga dora, sikur ndjeja diçka

Pas aksidentit tragjik ku humbënjetën dy vajza, ka folur babai i njërës prej të mbijetuarave, Denisa Dibra, Edmond Dibra. Ai bën me dije se vajza e...

Aksidenti tragjik- 4 vajzat drejt Korçës për të festuar ditëlindjen e njërës prej tyre/ E reja, e bija e gazetarit sportiv
Kronika 11:54 - 14 Shtator, 2020

Aksidenti tragjik- 4 vajzat drejt Korçës për të festuar ditëlindjen e njërës prej tyre/ E reja, e bija e gazetarit sportiv

Të tjera detaje janë zbardhur nga aksidenti tragjik, ku dy vajza humbën jetën dhe dy të tjera janë në gjendje kritike në Spitalin e Traumës në...

Sociale 10:36 - 14 Shtator, 2020

Viti i ri shkollor nis me probleme në Korçë/ Mungojnë termometrat

Ky vit i ri shkollor ka nisur me problematika në qytetin e Korçës. Mësohet se nëpër shkollat e këtij qyteti ka mungesë termometrash. Ndërkohë sipas protokollit...

Rrëzohet nga biçikleta dhe dëmton rëndë kokën/ Dërgohet me urgjencë në spital një person
Kronika 16:31 - 13 Shtator, 2020

Rrëzohet nga biçikleta dhe dëmton rëndë kokën/ Dërgohet me urgjencë në spital një person

Një person ka mbetur i plagosur rëndë sot në Korçë pasi është rrëzuar nga biçikleta. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Sheqeras. Mësohet se i plagosuri ka...

Lajme 12:20 - 13 Shtator, 2020

Foto-Flakët e zjarr “përpijnë” malin e Moravës

Një zjarr i madh ka përfshirë sot malin e Moravës në Korçë, i cili njihet edhe si mushkëria e qytetit juglindor. Flakët e zjarrit u favorizuan...

Kronika 10:19 - 13 Shtator, 2020

Kultivonte bimë narkotike pranë banesës/ Arrestohet 61 vjeçari në Korçë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, si rezultat i kontrolleve të pandërprera të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativave të kultivimit të...

Manjani nuk përmbahet/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, pastaj thonë Shqipëria do bëhet
Politikë 22:50 - 9 Shtator, 2020

Habit Manjani/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, bëjnë muhabete kot

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ngritur akuza të forta ndaj ambasadorëve të huaj që kanë ardhur në vendin tonë. Manjani tha se disa ambasadorë shkojnë...

Plagosja "Starova' fundos pesë persona/ Mes tyre gjyqtarja e Korçës dhe dekan i Fakultetit Juridikarmë në Shkodër/ Policia zbardh dinamikën e ngjarjes, një i arrestuar
Kronika 16:01 - 9 Shtator, 2020

“Starova” fundos pesë persona/ Mes tyre gjyqtarja e Korçës dhe dekani i Fakultetit Juridik

Finalizohet operacioni policor i koduar “Starova”. Drejtoria Hetimore Qendrore, pas një hetimi disamujor, nën drejtimin e SPAK-ut, finalizoni operacionin policor të koduar “Starova”, në kuadër të...

Video/ Aksident i rëndë në aksin Korçë-Pogradec, disa të lënduar
Kronika 12:43 - 9 Shtator, 2020

Video/ Aksident i rëndë në aksin Korçë-Pogradec, disa të lënduar

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në rrugën nacionale Korçë –Pogadec. Ngjarja ka ndodhur tek rrethrrotullimi në Libonik, ndërsa në aksident janë...

Basha e thotë troç/ Reformën Zgjedhore po e bëjmë vetëm se na e vendosi kusht BE
Politikë 09:49 - 7 Shtator, 2020

Kandidatet e Bashës në Korçë, nga Shashai tek kryetari me dy emra

Procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD për deputetë, ka kaluar në fazën e mbledhjes së formularëve të cilëve u janë çuar përsonalisht dokumentet që duhet...

Policia e Shtetit çohet “në këmbë”/ Postblloqe e kontrolle intensive në Elbasan dhe Durrës
Kronika 22:59 - 6 Shtator, 2020

I dehuri tmerron banorët në Korçë/ Shtrihet në mes të rrugës në një lagje

Një person ende i paidentifikuar është gjetur i shtrirë në rrugë në qytetin e Korçës. Menjëherë pasi është vënë re nga qytetarët, policia ka shkuar në...