Connect with Us

All posts tagged "korca"

Politikë 13:02 - 14 Janar, 2021

Zbulohet skema elektorale/ Ja si do garojë opozita

Prej disa kohësh, Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe aleatët e tyre në opozitë kanë treguar disa formula se si ata do të kandidojnë në...

“Na trego që t’ka ngel fije burrnie”/ Blushi tregon sërish forcën ndaj ligjit me lokalin në Korçë
English 15:14 - 6 Janar, 2021

Ben Blushi doesn’t care for Covid-19/ His bar in Korça continues to work, violating the anti-pandemic rules

Former Prime Minister Sali Berisha, published the message of the digital citizen who through the photo shows that “Pub Republika” in Korça city owned by Ben...

Ekonomi 08:10 - 23 Dhjetor, 2020

Nga Shkodra te Korça, qytetet më të goditura nga COVID-19/ Pësuan rritjen më të madhe të papunësisë

Qarqet e Shkodrës, Vlorës dhe Korçës panë rritjen më të lartë vjetore te papunësisë në tremujorin e tretë të këtij viti, sipas të dhënave zyrtare që...

Nga Agim Xhafka/ Korça dallohet për përdorimin e llagapëve
Opinione 13:02 - 19 Nentor, 2020

Nga Agim Xhafka/ Korça dallohet për përdorimin e llagapëve

PANDI GJIZA. Korça dallohet për përdorimin e llagapëve. Nuk gjen një njeri të vetëm pa një të tillë. Dëgjon p.sh si u gdhive o But,si je...

Korça, qyteti i parë me rrjet gazifikimi/ Balluku: Po bëhet me fonde nga donatorët
Politikë 20:25 - 11 Nentor, 2020

Korça, qyteti i parë me rrjet gazifikimi/ Balluku: Po bëhet me fonde nga donatorët

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, tregoi sot se në Korçë ka nisur një projekt pilot për të furnizuar me gaz të gjithë qytetarët, si...

“Korça ka më pak ndërtime pa leje”/ Artan Lame: Kjo tregon qytetarinë e banorëve
Aktualitet 14:50 - 7 Nentor, 2020

“Korça ka më pak ndërtime pa leje”/ Artan Lame: Kjo tregon qytetarinë e banorëve

Korça ka qenë historikisht një qytet, banorët e të cilit kanë marrëdhënie të mira me ligjin dhe rregullat e shtetit. Ata janë qytetarë të rregullt në...

I riu gjendet i varur në pyll/ Dyshime për një vrasje. Dëshmitari hesht: Pashë njerëz, por kisha frikë…
Denoncim 21:58 - 27 Tetor, 2020

I riu gjendet i varur në pyll/ Dëshmitari hesht: Pashë njerëz, por kisha frikë…

Në 14 Qershor 2018 në pyllin e Voskopojës u gjet i varur në një pemë 18-vjeçari Antonio Karafili. Personi, që e pa për herë të fundit...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
English 17:21 - 21 Tetor, 2020

The criminal charge by businessman Andon Dhima/ Prosecution launches investigations on Ben Blushi

The Tirana Prosecutor’s Office has officially started the investigation for forgery of documents, based on the criminal charge that the businessman Andon Dhima has made against...

English 21:30 - 12 Tetor, 2020

Exclusive-The full list/ Here are the DP candidates throughout Albania

CNA.al has uncovered the complete list with about 500 names (475 in total) of DP candidates throughout Albania for the April 25 elections. From this false...

Sahit Dollapi manipuloi votimin e Maliqit/ Salianji u refuzua nga demokratët
English 16:38 - 8 Tetor, 2020

Sahit Dollapi manipulated the voting in DP of Maliq/ Salianji was rejected by democrats

Yesterday in the district of Korça, took place the voting for the candidates for deputies, according to the Commission set by Luli Basha. But surprises have...

U skualifikua nga demokratët e Korçës/ “Surpriza” e Klevis Balliut, ja ku do garojë ish-deputeti i Lulit
Politikë 11:01 - 8 Tetor, 2020

U skualifikua nga demokratët e Korçës/ “Surpriza” e Klevis Balliut, ja ku do garojë ish-deputeti i Lulit

Qarku i Korçës i ka dhënë një leksion të fortë Lulzim Bashës, një ditë më parë, ndërsa u bë votimi për kandidatët për deputetë të PD-së,...

Etilda Gjonaj inspektim blic në burgun e Fushë-Krujës/ Zbulohet arsyeja
English 23:07 - 4 Tetor, 2020

Scandal with the forgery notary/ Who bought the silence of Etilda Gjonaj, and how much did it cost

Some time ago, CNA.al published the scandal of buying a property with a market value of 500 million Lek in the center of Korça, in the...

Aleko Prodani
Sociale 14:12 - 18 Shtator, 2020

Çmimi “Aleko Prodani” / Andi Përmeti: “Kur fëmija nderon babain”

Djali i aktorit të famshëm shqiptar Albano Prodani ka fituar çmimin që mban emrin e të atit, “Aleko Prodani”. Me anë të një stausi në rrjetet...

Ish deputeti ngre shqetësimin/ Korça po përballet me largimin masiv të të rinjve
Politikë 11:05 - 12 Gusht, 2020

Ish deputeti ngre shqetësimin/ Korça po përballet me largimin masiv të të rinjve

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ngre shqetësimin e ikjeve masive të qytetarëve nga Shqipëria. Ai thekson se Korcca po përballet me largimin masiv për shkak të...

“Korça traditë të shkëlqyer të turizmit kulturor”/ Basha: Sipërmarrjet në prag të falimentimit
Politikë 15:46 - 5 Korrik, 2020

“Korça traditë të shkëlqyer të turizmit kulturor”/ Basha: Sipërmarrjet në prag të falimentimit

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka takuar sot qytetarë dhe sipërmarrës të goditur rëndë nga kriza ekonomike në qytetin e Korçës. Basha thotë se...

Teatri “Andon Zako Çajupi” feston 70 vjetorin e krijimit
Kultura 20:23 - 22 Qershor, 2020

Teatri “Andon Zako Çajupi” feston 70 vjetorin e krijimit

Korça feston sot 70 vjetorin e krijimit të Teatri “Andon Zako Çajupi”. Si gurthemel i teatrit merret drama e parë “Përmbysja” me regji të Sokrat Miosë,...

Sociale 16:51 - 9 Qershor, 2020

Korça në mediat franceze/ Historiani Niko Kotherja: Një ftesë e bukur për të huajt

Televizioni francez “ARTE” , ka realizuar një dokumentar për qytetin e Korçës, rreth të shkuarës së saj historike.. Pjesë e dokumentarit, në rolin e rrëfënjësit, është...

Politikë 20:15 - 1 Qershor, 2020

Aludimet për parti të re/ Edmond Budina: Shpifje e Ramës, na ka frikë

Regjisori Edmond Budina, ka folur sërish për aludimet se po tentojnë të krijojnë një parti politike. Nga Pogradeci ku është vendosur sot protesta e Aleancës për...

Mblidhet sot grupi parlamentar i PS-së/ Ja çështjet që do diskutohen
Politikë 14:49 - 11 Maj, 2020

Tallja e Rilindjes me Korçën/ Dy investimet kryesore ngelen rrugëve

Rilindja premtoi shumë, vetë Edi Rama deklaroi se “rrugët ishin lënë rrugëve”. Në fakt në gati tetë vite të qeverisjes së tij asnjë centimetër rrugë nacionale...

Kultura 20:06 - 2 Maj, 2020

14 vite pa Aleko Prodanin/ Andi Përmeti kujton aktorin korçar: I detyrohemi shumë

14 vite më parë ndërroi jetë i madhi Aleko Prodani, aktori korçar që me artin e tij na bën të qeshim edhe sot. Në një postim...

Shëndeti 13:45 - 3 Prill, 2020

Lajm i mirë për Korçën/ Shërohet nga COVID-19 edhe një 77-vjeçar

Një tjetër lajm i mirë vjen për qytetin e Korçës, në lidhje me betejën me koronavirusin. Pas një çifti të moshuarish nga Korça 78 dhe 79...

Politikë 12:26 - 23 Mars, 2020

“Korça e prekur nga Covid-19”/ Deputeti apel MSH-së: Ja e vetmja mënyrë për të izoluar virusin

Ndërsa në Korçë tashmë janë shënuar tre raste të prekur nga koronavirusi, ka ardhur edhe reagimi  nga Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti. Në një postim...

Sociale 00:24 - 22 Mars, 2020

Coronavirus/ Shkon në 3 persona numri i të prekurve në Korçë (Detajet)

Ka shkuar në 3 persona numri i personave që dyshohen të prekur me Covid-19 në Korçë. CNA.al afër mesnatës raportoi për një rast i cili ishte...